Hamileyken Antibiyotik kullanan var mı ??? Lütfen yardımcı olur musunuz

miromiro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2024
19
3
32
Grip nezle gibi bir şikayetle gittim kan testinde enfeksiyon var dedi doktor gebelerin de kullandığı agumentin yazdı kadın doğum doktoruma gittim o da kullan dedi .. eş değer ilacı olan klamoks varmış eczanelerde olur al dedi doktorum:KK43: ama ben aşırı ağır hasta hissetmiyorum evet Boğaz’ımda bi ağırlık hırıltı var ama meyve falan atlatsam olmaz mı çok korkuyorum içmek istemiyorum.. sadece 1 tane içtim başka içmesem bi sıkıntı olur mu sizce ? Veya bu ilacı hamileyken kullananlar var mı yardımcı olur musunuz

enfeksiyon bebeğe ilaçtan daha çok zarar verir. saatli bir sekilde ilacı kullanın.
ben de azeltün kullandım gebelikte sistit olduğum için. bir sorun olmadı bebeğim hala sağlıklı ki burda bir çok kullanan var. kadın doğum doktorunuz size veya bebeğe zarar berecek bir ilacı onaylamazdı zaten

Bence bu biraz da sizinle alakalı. Normal şartlarda da ilaçsız iyileşen biriyseniz, enfeksiyon değeriniz ciddi yüksek değilse biraz c vitamini takviyesi meyveler, çorba, dinlenme, bol su içme ile falan atlatabilirsiniz. Ama ilaç içmediğiniz zaman daha da kötüleşen biriyseniz enfeksiyon bebek için daha tehlikelidir, doğru. Ve elbette ki gebelikte antibiyotik kullanan milyonlarca kadın vardır. Hatta 3-5 kez kullanmak zorunda kalanlar bile vardır gebeliğin farklı dönemlerinde. Onu çok da sıkıntı etmeyin, güvenli kategoride ilaçlar onlar.

Enfeksiyon bebeğe zarar verebilir. Zaten doktorlar da hamilelere pat diye antibiyotik vermiyorlar. Başka doktora görünün içiniz rahat etmediyse

enfeksiyon bebeğe ilaçtan daha çok zarar verir. saatli bir sekilde ilacı kullanın.
ben de azeltün kullandım gebelikte sistit olduğum için. bir sorun olmadı bebeğim hala sağlıklı ki burda bir çok kullanan var. kadın doğum doktorunuz size veya bebeğe zarar berecek bir ilacı onaylamazdı zaten
Evet haklısınız teşekkür ederim

Enfeksiyon bebeğe zarar verebilir. Zaten doktorlar da hamilelere pat diye antibiyotik vermiyorlar. Başka doktora görünün içiniz rahat etmediyse
Doğru herkes böyle demiş 3.ayıma giricem insan bilmeyince telaş yapıyor ama illa ki ilerlemesindense kullanmaya karar verdim teşekkür ederim

Bence bu biraz da sizinle alakalı. Normal şartlarda da ilaçsız iyileşen biriyseniz, enfeksiyon değeriniz ciddi yüksek değilse biraz c vitamini takviyesi meyveler, çorba, dinlenme, bol su içme ile falan atlatabilirsiniz. Ama ilaç içmediğiniz zaman daha da kötüleşen biriyseniz enfeksiyon bebek için daha tehlikelidir, doğru. Ve elbette ki gebelikte antibiyotik kullanan milyonlarca kadın vardır. Hatta 3-5 kez kullanmak zorunda kalanlar bile vardır gebeliğin farklı dönemlerinde. Onu çok da sıkıntı etmeyin, güvenli kategoride ilaçlar onlar.
Doğru normalde asla kolay kolay hasta olmam olursam da ilaçsız geçmez .. başlangıç seviyesinde bir enfeksiyon sanırım ilerleyip üzülmektense iyileşmek için kullanmam teşekkür ederim

X