hamileyim ve idrar yolu problemim var..ilasz ne yaplabilir??

nestle76

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
4.046
20
arkadaşlar,

henüz çok yeni hamileyim...tüp bebek yoluyla ve maalesef ya sistit ya da idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum...ilaç içemeyeceğime göre ne yapabilirim...tecrübeli olan veya aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum..şu an için habire su içiyorum ama sorunum çözülmedi....

Bol bol maydanoz ye,az suyla kaynatıp,suyunu süzüp iç.Faydasını göreceğine eminim.Geçmiş olsun.

maydanozu gebelere pek tavsiye etmiyorlar diye biliyorum düşük tehtidi oluşturuyormuş fisfisfis az önce hamile bir arkadaşımla konuşuyordum msnden oda hamileyken sistit olmuş. hamişlere uygun ilaçlar varmış. o 15 haftalık nobecid diye bir ilaç kullanmış doktor tavsiyesiyle. 12 saatte 1 tok karnına almış. ama sen yinede doktora sor güzelim geçmiş olsun :1hug:

zararı olmayan antibiyotiklerle tedavi ediyorlar doktoruna git o uygun bir tedavi yapar geçmiş olsun

arkadaşım ne yap biliyomusun o bölgeye kurutma makinasını tut inan çok iyi geliyor çok banyo yapmaktan üşütmüşüm bende de olmuştuu

nestleeeeeeeeeeeee naber şekerim? maydnoz yeme tavsiye etmiyorlar. sıcak tut. bez ısıt mesela tencerenin içinde ılık olsun ama. hamilesin ya nolur nolmaz. onu koy alttan. acını sızını azaltr. bi kaç kez tekrar et faydası olur inşaallah.

geçmiş olsun canım .. bende sık sistit olurdu .. kronikleşiyo çünkü bu hastalık ..kiraz bulabilirsin bul canım mevsimi başladı galiba ..idrar yolları enfeksiyonuna ve çok iyi geliyor temizliyor .. aynı zaman da ağrı yı da geçiriyor. birde portakal suyu içi bol bol .. yinede dra gidip muayene ol hafif bi antibiyotik tedavisi uygulayabilir.. birde karnına sıcak termefor koy ..inşallah çabuk iyileşirsin canım ..

bol bol su içmen gerekiyor canım.sakın maydanoz suyu falan içme düşüğe sebep oluyor.karnına sıcak hiçbirşeyde koyma çok sıcaklık iyi değil bebeğe.doktoruna danışmadan böle şeyler yapma sakın.geçmiş olsun.

canım geçmiş olsun aclen dr.git,en uygun tedaviyi onlar yapar v uygun bir ilaç verirler...sakın maydonoz yeme!!!ben tüm gebeliğim boyunca maydonoz yemedim!!!allah korusun düşük yapabilir diye okumuştum ...sevgiler...

arkadaşlar,

henüz çok yeni hamileyim...tüp bebek yoluyla ve maalesef ya sistit ya da idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum...ilaç içemeyeceğime göre ne yapabilirim...tecrübeli olan veya aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum..şu an için habire su içiyorum ama sorunum çözülmedi....

bol bol su ic.........ayricada tebrik edrim..saglikla bebegini kucagina almani dilerim
:nazar:

Bende 6+5 günlük hamileyim bende de idrar yollarında çok fazla enfeksiyon varmış ilk düşüğümüde bu yüzden yapmışım.Sadece sana şunu önerebilirim ben günde doktorumun tavsiyesiyle 3 lt su içiyorum.Ve günde en az 2 defa çamaşır değiştirmen gerekiyormuş.Sakın ha maydanoz suyu felan içiyim deme ve mümkünse maydanoza hiç yaklaşma.İnşallah herşey gönlünce olur.

canım benım görumcemde hamıle ve ıdrar yolu enfeksıyonu oldu dr. ona hamılelere uygun antıbıyotık verdı.. sende hemen dr. gorun sana uygun ılacı hemen verıcektır... bu arada bebek ıcın tebrıkler a.s.

Canım ilaçsız geçmiyo bende aynısını yaşadım bebeklerimi kaybettim alah korusun zararsız antibiyotikler var dr sor ve dğum gerçekleşinceye kadar idarar yollarının tesitni yaptır benim geçtiğini sandık ama malesef....

Canım ilaçsız geçmiyo bende aynısını yaşadım bebeklerimi kaybettim alah korusun zararsız antibiyotikler var dr sor ve dğum gerçekleşinceye kadar idarar yollarının tesitni yaptır benim geçtiğini sandık ama malesef....

doktoru aradım az önce..şu anda antibiyotik kullanamazsın dedi..sadece antiseptik verdi ve tabi bi de su...içim dışım su oldu...bir de purinol içicem bakalım...üşüttüm herhalde...iltihabik bişi olduğunu sanmıyorum...yanma-sızlama filan yok..sadece sürekli idrar varmış hissi var...

CANIM DUOSIT isimli bir antibiyotik araştırmadan içme çok hafif ama haftada bir ilaç kullanmazsan mutlaka tahlil yaptır

arkadaşlar,

arkadaşım bede 6 haftalık hamileyim benimde idrar yollarımda intihap vardı dr bana monurol 3g iismli bir ilaç verdi ilk aylarda dozajı düşük olduğu için bebeğe zarar vermez dedi. ama sen ginede dr başvur muhakkak ilaç vericektir geçmiş olsun..:1rolleyes:

arkadaşım bede 6 haftalık hamileyim benimde idrar yollarımda intihap vardı dr bana monurol 3g iismli bir ilaç verdi ilk aylarda dozajı düşük olduğu için bebeğe zarar vermez dedi. ama sen ginede dr başvur muhakkak ilaç vericektir geçmiş olsun..:1rolleyes:
canım bende 6 haftalık hamileyim bu gün bana da doktorum monurol verdi inşallah sorun olmaz bu ilaç

arkadaşlar,

canim gecmis olsun en iyisi kendi doktoruna git hic birsey kafadan yapma bende tüp bebekle hamile kalmistim ve kaybettim bebegimi allah korusun doktoruna sormadan sakin yani birde sicak bez felan fönmakinasi böyle seyler yapma gebelikte sicak banyo bile yasakliyor doktorlar biliyosundur benim doktorum sicak banyoyu yasaklamisti mesela sicak küvete felanda girme sakin gecmis olsun bacim saglikla alirsin insallah bebegini kucagina:nazar:a.s.a.s.:nazar:

yapacağın en mantıklı şey dr başvurup antibiyotik almak olacaktır yarar zarar ilişkisi düşünülürse antibiyotik derim allah korusun ıvf gebelik kıymetli bir bebek canım kaybedebilirsin balki doktorun sana serum takıp yatış verebilir ben kadın doğum kliniğinde çalışıyorum biz böyle yapıyoruz çabuk geçer merak etme bir idrar tahlili yaptır

X