hamileyim,panik atakla başım belada yardım

yakamozzz82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
11
0
arkadaşlar 1 aylık hamileyim,2 senedir panik atakla mücadele ediyorum,işte tam düzelme aşamasında hamile kaldım.ilaç kullanamıyorum.çok korkuyorum o nöbetler yine gelecek diye,ya hiç bir yere gidemiyorum okul ev,ev okul.eşim seyire gidiyor yanımda olamıyor,şuanda yok zaten.ya hamile olduğuma seviniyorum çok mutluyum,ama bi okadarda çok korkuyorum.ne yapmalıyım,yada bu nöbetler geldiğinde ne düşünmeliyim bilemiyorum,lütfen arkadaşlar bana yardım edinnnnnnnnn,msjlarınızı bekliyorum:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

hoşgeldin bende panikliyim ama ilaçlarla kontrol altında ve hamile değilim[aslında evli değilim]
http://www.kadinlarkulubu.com/group.php ve burda panik ataklılar var birde senin gibi hamilelik yaşamış bir arkadaşımız :)
Umarım hayırlısı ile bebeğini kucağına alırsın :)

merhaba yakamoz 82. ben de seninle benzer durumdayım ve bu hastalığı çok iyi biliorum. ben geçen aya kadar majör depresyon tedavisindeydim ve sonra kendi isteğimle bıraktım ve hamile kaldım. psikiyatrıma sordum o bırakmama izin verdi ama bunu uzun bir süreye yaydı ben de biraz yaramazlık yapıp erken bıraktım:)) canım bu hastalık ne yazık ki ilaçsız çok zor atlatılıor. ve başına gelmeyen hiç kimse anlayamaz. bazıları şımarıklık sanır, bazıları naz yaptığını sanır, bazıları hiç mücadele etmiyorsun çık zorla kendini der. canım hiç kimseyi takma kafana. ne yalan söyleyeyim, ben de senin gibi korkuyorum nüksetmesinden. bana psikiyatrımın dediğine göre ilk 5-6 ay hormonal değişimlerden dolayı kendimi çok iyi hissedermişim, daha sonra son 3 aylık dönemde psikolojik sorunlar yaşanabilirmiş. hastalığın atlatılmayacak birşey değil canım. annem 9 yıl gördü bu tedaviyi. hala da alıor ilaçlar. sen 2 yıl kullanmışsın zaten. bana sorarsan kendine dikkat ettiğin sürece bu ilaçlar seni idare eder. en azından doğum kadar. bu arada bana dr.um sabah güneşinde yürümeyi önemle tavsiye etmişti canım. sen de yapmaya çalış. atak nöbetin geldiği zaman tek bir noktaya bak ve yorulsanda derin nefes alıp bırak. allah ikimizn de yardımcısı olsun. umarım bu lanet hastalığı hissetmeden bebeklerimize kavuşuruz.

çok geçmiş olsun arkadasım eğer dayanılmayacak kadare kötü olursan psikolojik yardım al..evlat sahibi olabilmek için milyarlar harcccayan maddi manevi gücü tükenmiş insanları düşün ve kendini çok sanslı say..evladın için yaşa bende biraz paniğim ama ilaç düzeyinde değil çok şükür aama her annede her hamilede olağan şeyler bunlar çok başın sıkışssada ilaç falan içme sakın içindeki minicik yavruyu düşün eminim bunu atlatabilirsin başarabilirsin...hayırlı sağlıklı bir hamileleik geçirmen dileği ilegamyoncuiremsu

canım bende panik atak hastasıyım. ve hamile kalmadan önce tedavi görüyordum 7ay olmuştu başlayalı ve daha öncesinde 6 ay görüp bırakmış ve iki sene sonra tekrarlamıştı. neyse gelelim şuan Allahın izniyle inşllah doguma 15-20 gün kaldı çok şükür şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım başlarda bende senin gibi tedirgin olmuştum acaba tutarsa ne yapmam gerekir diye ama hiçbir problemim olmadı çok şükür. terapi alıyordum psikologum hamileligimin tadını çıkarmam gerektigini herşeyin benim elimde oldugunu söylemişti. en önemlisi acaba atak gelirmi diye düşünme ona davetiye çıkarmış olursun bırak kendine meşgul edecek birşeyler bul bebişinle konuş çok iyi oluyorr. umarımm sizlerde saglıklı bir hamilelik geçirirsiniz.

canım panik atakla ilgili bir bilgim yok bilgili arkadaşların sana yardım edeceğine eminim tebrik ediyorum seni Allah tamamına erdirsin canım

canım benim öncelikle geçmiş olsun,panik atak hakkında bek bi bigim yok ama inanıyorum ki bu bebek senin için bi tedavi süreci kadar iyi gelicek.sana öyle mutluluk öyle bi huzur vericek.sen hastalığını bi anda unutucaksın inşallah sorunsuz bi hamilelik geçirirsin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…