HAMİLEYİM. Mide Bulantılarıma çözüm?

Hamileyken mideniz bulanıyor mu?

• Ankete Katılan
    31

begumdurmaz

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2016
7
0
40
merhaba;

4 aylık hamileyim. hamileliğim süresince mide bulantılarım ve yemek yemeyle alakalı çok büyük sorunlar yaşadım. büyük ihtimalle de yaşamaya devam edceğim. doktorum malesef çözüm bulamadı. hiç birşekilde yemek yiyemiyorum. zar zor denesem de midem bulanıyor, kusacak gibi oluyorum. yediğimi de zaten bir şekilde çıkarıyorum. bir ara hamileliği sonlandırmayı dahi düşündüm ama sonra yavruma kıyamadım. doktorum artık serumla beslemeyi bile denedi. midem inanılmaz bulanıyor. sonunda da kusuyorum. bir kaç ilaç söyledi ama hamilelerin kullanması yasakmış. riske girip onları da deneyemedim. yardımcı olabiliecek biri varsa çok sevinirim. eminim ki benim yaşadığım sorunları yaşayan pek çok kadın vardır.
bir daha hamile kalmayı kesinlikle düşünmüyorum. bu acı ızdırap bir daha çeklebilecek gibi değil

Sanırım senın durumun normalden fazla bi bulantı. Benım de bulandı,oğlumda 7 kilo verdim ,şu an 12 haftalık hamileyim ve bu kez daha iyiyim neredeyse bitmek üzere bulantılar çok azaldı bin şükür. Allah yaşayan herkesin yardımcısı olsun. Senin durumunu yaşayan bi arkadaşım var onun tıpta bi adı da var hatta çok zor ama 4-4,5 ayda normal bulantıya dönüp sonra devam ediyor. Onun durumu çok daha vahimdi ses,ışık,koku hiçbirşey olmayan bi odada geçirdi aylarını. Allah yardımcın olsun çoğu bitmiş yakında geçer.

arkadaşının durumu benden de ağırmış. onun adına üzüldüm. ama galiba yavaş yavaş sonlandığı için galiba kötü günleri geçmiş. allah hepimizin hamileliğini kolay geçirtsin. baya sıkıntı yaşadım ve de yaşamaya devam ediyorum

Magcar surup denedin mi benim mide yanmam ve bulantim vardi cok iyi geldi yemek yeme sorunum var benimde biraz yedikten sonra o surubu icince hicbir problem kalmiyor ve cok guvenilir doktorum istegin kadar ic dedi tabi ben yine de gunde 2 olcekten fazla almiyorum sana kesin ve net yardimci olacagini dusunuyorum mucize birsey,tabi yine de doktoruna danis kullanmadan ...

Canım bizim bi arkadaş bir bucuk aydan sonra serumla beslendi ama beş altıncı aydan sonra idi galiba iyi idi yakışıklı tosun gibi bir paşası var ama gebeligi sonlandırma fikrini srvmedim benimde ön gundur ne yeddiysrm çıkarıyorum birde öğretmenim dinlenemem bu saatten sonra Allah a bol bol dua et başka yolu yok

doktorumla konnuştum. içinde magnezyum olan prepatmı ne onu hamileye vermek çok doğru değil dedi. ama rennie tarzı birşeymiş o yüzden mantıksızmış bilmişyorum ne olacak doğana kadar böyle devam herhalde. inşallah son zamanlarda biter ya da hafifler

Bugün doktorum bulantı kusma iyidir covugun iyi olduğunu gösterir dedi ilaç verdi azaltmak için bakalım hayırlısı olur inşallah:)))

Genelde üc ayda geciyor ama bizim arkadas bütün hamileligi boyunca cıkarmıs.

Bugün doktorum bulantı kusma iyidir covugun iyi olduğunu gösterir dedi ilaç verdi azaltmak için bakalım hayırlısı olur inşallah:)))
doktor erkek galiba :) bir videoda izlemiştim. erkeğe hamile kadın doğum sancılarını veriyorlar diye. nedense birden o geldi aklıma.. sizin doktora da uygulasınlar :)
bizim çocuk maşallah çok iyi ki, benim bulantm ve koku problemim malesef devam ediyor

malesef benim de uzuun zmaandır devam ediyor.
Benim tam üc ayda degilde dört ayı buldu. Gecti sükür sonra ama baska sıkıntılar cıktı bebek kemiklerini tamamladıkca dizlerim eklem yerlerim cok ağrıdı. Midem yandı. Enfeksiyon falan baya sey gecirdim. Sükür iyiyim. Dogum gecti 2 gün hala bekliyorum

5 ay 2 haftalığım hala zar zor yiyorum bulantıdan okadar iştahsızım ki sanki hamile değilim normal yaşantım

Gebeliğim çok zor geçiyor ama evladıma kıymayı hiç düşünmedim sadece bir daha bebek düşünür müyüm bilmiyorum çünkü iki kaybım var ve gerçekten çok ağır zor geçiyor Rabbim sağ salim kucaklarimiza almayı nasip etsin inşallah da bugünlerde geçecektir

Ben malesef 9 ay cektim bi cozum bulamadim. Ama teyzem hamile su an havuc yiyo surekli baya azalttigini soyluyo bulantilari. Belki deneyebilirsn

Tuzlu kraker ile leblebi at ağzına kardeşim
Mide boşken daha çok bulanır unutma.
Allah şifa versin

bugün doktorum bir sprey önerdi. onu alıp kullanacağız. bakalım inşallah işe yarayacaktır. memnun kalırsam söylerim. dediğine göre sorunlarımızı büyük ölçüde çözecekmiş. hayırlısı inşallah

Benim 5 ay bitene kadar bulantım oldu. Plastik kaşıkla tabakla beslenıyodum diğerleri kokuyordu evde kesinlikle kırmızı renk hiç bir gıda yoktu ve devamlı patates haşlaması yedim tuz bile atmadan. Serum aldım işe yaramadı. Doktorum çıkarsanda ye kus azıcık midende durmasının bebeğe yararı olur dedi. Çok afedersin yanımda eşofman altı iç çamaşır taşıyordum çoğu Zaman kusarken altıma kaçırıyodum midem boş olduğu için. Ve Sabri'm sonu selamet inşlh meleğim doğdu unuttum gitti. Anne olmak kolay değil Can'ım Allah yardımcın olsun

Ah kizlar derdi olan anlar dertlinin halinden. Bi an önce hayirlisiyla gecseydi su bulantilar ben ilac kullaniyorum.biraz daha iyiyim ama hic bi zaman normal hissetmiyorum.

ÇOKKK MUTLUYUMMMMM
SORUNLARIM NİHAYET SON BULDU. Ancak girebildim nete
doktorum bi endemesis sprey diye yazmıştı reçeteme.
işe yarar mı yaramaz mı diye düşünürken kullanmamla tüm sıkıntılarımdan kurtuldum.
içeriğini anlattı ama ben anlamadım :)
zaten bu saatten sonra da önemli değil. çünkü gerçekten de işe yaradı. ne kadar mide bulantım kusmam koku hassasiyetim varsa neredeyse tamamını kesti. artıık çok az oluyor ama umurumda değil. eski kabus dolu günlerimi düşününce onlar benim için hiç önemli değil. uma rım sizin de işinize yarayacaktır. sıkıntılardan kurtulduk inşallah :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…