Hamileyim, idrar yolu enfeksiyonum ve kaşıntı...

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.628
4.318
Merhaba hanımlar,
Sistemde 13 hafta olarak görünüyor ama geç döllenme olduğu için 11 haftalık hamileyim. Bu hafta idrar yolu enfeksiyonuna yakalandım. Doktorum idrar yolu enfeksiyonum için aksef 500 mg antibiyotik verdi, bol bol da su içiyorum fakat şöyle bir sorunum var, hangi antibiyotiği kullanılsam kullanayım bende vajinal kaşıntıya ve mantara sebep oluyor. Aşırı kaşıntım yok ama akıntı ile birlikte arada kaşıntım oluyor. Ne yapabilirim, haftaya kontrolüm var kontrole kadar ne yapabilirim?

Bol su iç. Eğer zararı yoksa kuşburnu zencefil gibi antioksidan doğal antibiyotiklerin çayını demle iç . Zaten kendiliğinden atarsın

Kaşıntıyı yapan antibiyotik zaten yüksek ihtimalle idrar yılları için kullanılan ilaçların yan etkisi genelde görülen bir durum. Doktorunuzla görüşüp ilacı degistirebilirsiniz.idrarda lökosit kalmadı ise kesilebilir ilaç tedavisi.

Merhaba hanımlar,
Sistemde 13 hafta olarak görünüyor ama geç döllenme olduğu için 11 haftalık hamileyim. Bu hafta idrar yolu enfeksiyonuna yakalandım. Doktorum idrar yolu enfeksiyonum için aksef 500 mg antibiyotik verdi, bol bol da su içiyorum fakat şöyle bir sorunum var, hangi antibiyotiği kullanılsam kullanayım bende vajinal kaşıntıya ve mantara sebep oluyor. Aşırı kaşıntım yok ama akıntı ile birlikte arada kaşıntım oluyor. Ne yapabilirim, haftaya kontrolüm var kontrole kadar ne yapabilirim?
İnstagramda “gizemonayluna” var onun oturma banyosunu deneyin bence

Havluyu ütü ile ısıtıp paçanızın arasına yerleştirin rahatlatır.

Her wc ye girdiğinde maşrapaya su ile birlikte sirke dök onunla yıka vajinanı ama her wc ye girdiğinde yap geçecek benim öyle olduğu durumlarda hep bununla atlattım maşallah diyim bi yakınım ameliyat olduğunda kadın doğum doktoru ona sirke ile dezenfekte etmesini söylemiş o zamandır bu yöntemi uygularım faydasını da gördüm inşallah size de iyi gelir

Merhaba hanımlar,
Hamileler için uygun olan B grubu bi antibiyotik vermiş, eğer enfeksiyon bu antibiyotiğe dirençli değilse vücuttan kolayca atabilirsiniz, bunun için de bol su içmeniz gerekiyor. Ben de idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum. Hamilelik öncesinde aldığım güçlü antibiyotiklere rağmen lökosit değeri hiç düşmemişti, hamilelik süresince toz şeklinde şasi olarak suya atılan manurol almamı söylemişti. İdrarla atıldığı için kana karışmıyormuş. Tekrar geçmiş olsun. bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🏻

Bunlar düşüğe sebep olabilir, mutlaka doktorunuza danışın.
Bitki çayı tarzı şeyler şuan içmiyorum. Şimdilik beklemedeyim normalda travazol vs vardı elimde onu sürecektim ama sonradan sıkıntı olur diye vazgeçtim öyle aşırı kaşıntım yok. Sabahtan beri 2 3 kere filan kaşındı o kadar.

Hamileler için uygun olan B grubu bi antibiyotik vermiş, eğer enfeksiyon bu antibiyotiğe dirençli değilse vücuttan kolayca atabilirsiniz, bunun için de bol su içmeniz gerekiyor. Ben de idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum. Hamilelik öncesinde aldığım güçlü antibiyotiklere rağmen lökosit değeri hiç düşmemişti, hamilelik süresince toz şeklinde şasi olarak suya atılan manurol almamı söylemişti. İdrarla atıldığı için kana karışmıyormuş. Tekrar geçmiş olsun. bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🏻
İnşallah. Şuan kullanıyorum o eski sık sık tuvalete çıkma ihtiyacım geçti. İki gündür daha iyiyim. Bol su içmeye çalışıyorum. Yanma da yok gibi şuanda. Antibiyotiği kontrole kadar kullanacağım bakalım kontrolden sonra devam et derse bitene kadar devam ederim ama bende mantar yaptığını kesinlikle söyleyeceğim ve bende mantar olsada olmasada hep beyaz bir akıntı oluyor eşimle cinsel ilişki sırasında bazen eşimin üstüne o akıntımın aktığını görüyorum acaba normal bir akıntı mı bilemedim, her zaman olmuyor ama iki adet arasındayken bazı dönemler oluyordu. bazen hiç olmuyor bazen şeffaf bazen yumurta akı gibi bazende böyle beyaz.

İnşallah. Şuan kullanıyorum o eski sık sık tuvalete çıkma ihtiyacım geçti. İki gündür daha iyiyim. Bol su içmeye çalışıyorum. Yanma da yok gibi şuanda. Antibiyotiği kontrole kadar kullanacağım bakalım kontrolden sonra devam et derse bitene kadar devam ederim ama bende mantar yaptığını kesinlikle söyleyeceğim ve bende mantar olsada olmasada hep beyaz bir akıntı oluyor eşimle cinsel ilişki sırasında bazen eşimin üstüne o akıntımın aktığını görüyorum acaba normal bir akıntı mı bilemedim, her zaman olmuyor ama iki adet arasındayken bazı dönemler oluyordu. bazen hiç olmuyor bazen şeffaf bazen yumurta akı gibi bazende böyle beyaz.
Bu konuda çok bilgili değilim ama bi defasında doktor yumurtlama döneminde bu akıntıların olabileceğini ve bunu takip edip o günlerde ilişkiye girmek gerektiğini söylemişti. Eğer iki adet arasında oluyorsa muhtemelen yumurtladığınız döneme denk geliyordur.
Antibiyotiğinizi verilen dozun sonuna kadar kullanmanız gerekir, hatta her gün aynı saatte alırsanız faydasını görürsünüz. Ben bu kadar dikkat etmeme rağmen lökosit değeri hiç düşmediği gibi yükselmeye devam etti. Geçmişte soğuk algınlığı için gereksiz verilen antibiyotiklerden sonra enfeksiyonlar direnç kazanıyor ve şimdi antibiyotiğin faydası olmuyo. Umarım sizinki bi an önce geçer.

Merhaba herkese, dün gece idrarla birlikte pembemsi kanama geldi, sabaha karşı tekrar idrara çıktığımda yine bu şekildeydi, doktorumu aradım idrar yoku engeksiyonudur dedi, 6 haftalık ikiz gebeyim, idrarda kanama ile bu durumu yaşayan var mı aranızda?

X