hamileyim diye işten çıkarıyorlar

TuzluCekirdek

Burası soğuk odalar!!!
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
3.734
94
kızlarr şimdi biri geldi ben sormasam neden geldiğini söylemeyecekler bana meğersem benim yerime alıyolarmış. ve beni çıkarılar daha martta girdim buranın sahibi benim eski patronumdu ve şimdi yine patronum ben ne yapıcam

trakyalıya katılıyorum canım seni çıkarmazlarda 4 aylık sürede çalışmanın aksamaması amaçlı birini düşünmüş olabilirler

yaptığın iş ne
sözleşme falan yokmuydu
bazı işyerleri girişte hamilelik olayını konuşuyor

hayır cnm sözleşme falan yok bunlar benim eski patronum hani söze güvenirsin ya öyle oldu. öncedende hep söylerdi bana doğum yaptıktan sonra çalışırmısın benim le diye şimdi ne oldu

Hamilelik, doğum gibi sebeplerle sizi işten çıkaramazlar..
Gerekçe olarak (eğer kötü niyetlilerse) başka şeyler uydururlar..
Henüz 1 yılınızı da doldurmadığınız için kıdem tazminatı alamazsınız..
O yüzden sizi işten hangi gerekçe ile çıkaracakları bilmek önemli..
Üstelik orada 6 aylık kıdeminizi doldurmazsanız işe iade davası da açamazsınız..
En azından sigortalı olarak 6 ayı doldurmaya bakın..
Eğer daha eski bir çalışan olmanıza rağmen, sigortanızı geç başlattılarsa bu hususta da öncelikle hizmet tespiti davası ve beraberinde işe iade davası açarsınız..
Umarım durum düşündüğünüz gibi değildir..

seni işten çıkartamazlar...çalıştığın süre boyunca imzaladığın resmi-gayriresmi ne kadar evrak varsa bir kopyasını al kıyameti koparmadan önce.
ve işten çıkarılma sebebini sor.gerekirse şikayet edeceğini söyle.
ortalığı ayağa kaldır.:kızgın:
şerefsizlerKötü Kazen

seni işten çıkartamazlar...çalıştığın süre boyunca imzaladığın resmi-gayriresmi ne kadar evrak varsa bir kopyasını al kıyameti koparmadan önce.
ve işten çıkarılma sebebini sor.gerekirse şikayet edeceğini söyle.
ortalığı ayağa kaldır.:kızgın:
şerefsizlerKötü Kazen

krocum ben burda reklam satış asistanıyım haliyle imzaladığım maalesef bi belge yok:teselli:

Hamilelik, doğum gibi sebeplerle sizi işten çıkaramazlar..
Gerekçe olarak (eğer kötü niyetlilerse) başka şeyler uydururlar..
Henüz 1 yılınızı da doldurmadığınız için kıdem tazminatı alamazsınız..
O yüzden sizi işten hangi gerekçe ile çıkaracakları bilmek önemli..
Üstelik orada 6 aylık kıdeminizi doldurmazsanız işe iade davası da açamazsınız..
En azından sigortalı olarak 6 ayı doldurmaya bakın..
Eğer daha eski bir çalışan olmanıza rağmen, sigortanızı geç başlattılarsa bu hususta da öncelikle hizmet tespiti davası ve beraberinde işe iade davası açarsınız..
Umarım durum düşündüğünüz gibi değildir..

canım çıkarılma nedenim bebek kendi dedi şimdi birşey anlamazsın ama daha sonra yetişemezsin bize dedi. kıdem tazminatı alamıcam.eğer çıkarırlarsa hemen 6 ayı bekleyemem nasıl bekliyim.

yanlız kızlar ssk da baktığımda sigortam 4 cü ayın 26 sında itibaren yatırılmış gözüküyo ama 5 ay lar gözükmüyor muhasebeciye sordum neden olduğunu müşavir haala işlememiş dedi işleri yoğunmuş dedi

canim Normalde Yasal Olarak 1 Yiilini Doldurmuş Bir Elemani Hamilelik Nedeniyle çikarmalari Yasak....ama Sen Daha çok Yeniymişin...bide Sözleşmede Yaptirmamişsin...inşallah Idarelik Aliyolardir Ama Yine Yerinde Olsam Gidip Açikça Konuşurum...

canım idarelik değil idarelik alacak paraları yok. beni çıkarıyolar senin yerine bakıyoruz dediler bende beni gönderiyolmusunuz dedi evet dediler:KK43:

canım bildiğim kadarıyla arkadaşlarında dediği gibi seni hamileliğinden ötürü çıkaramazlar işden çıkışının yapıldığını düşünüyorsan ssk sayfasından ssk no ile hizmet dökümünü çıkart eğer çıkışın yapılmışsa orda belli olur böyle kendi kendini yemek yerine açıkca konuşmalısın bence birde hamileyken biraz daha duygusal olabiliyoruz olayları doğru anladığına emin ol kendini üzme açıkca konuş ki sende yolunu çizebilesin

yanlız kızlar ssk da baktığımda sigortam 4 cü ayın 26 sında itibaren yatırılmış gözüküyo ama 5 ay lar gözükmüyor muhasebeciye sordum neden olduğunu müşavir haala işlememiş dedi işleri yoğunmuş dedi

O işyerinde 26 nisandan önce de çalışıyor muydun??
Ne zaman başladın??
Eğer işe giriş tarihin daha eski olduğu halde seni aradan zaman geçtikten sonra sigortalı gösterdilerse, bölge çalışma müdürlüğüne şikayet edebilir ve ayrıca hizmet tespit davası açabilirsin
Maaşını elden mi bankadan mı alıyorsun??
Elinde o işyerine giriş tarihini belgeleyebileceğin hiçbir evrak yok mu??

Üzgünüm canım ama malesef tazminat alamazsın.Sözleşmende olmadığı için yapacağın bir şey yok gibi görünüyor.Benim işyerimde de doğum yapan arkadaşı işe geri almadılar çocuk olunca bize ayak uyduramazsın diye ama o tazminatını almıştı 3 yıldır falan çalışıyordu.İşverenler böyle hem genelde kadın çalışan isterler ama bir gün çocuk sahibi olabileceğimizi düşünmezler.İnşallah her şey yoluna girer gerçekten çok üzüldüm:çok üzgünüm:

X