hamileyim ama...

Asortie

bun@luzumvar..
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
9.319
604
39
kızlar 5 haftalık hamileyim:teytey: ama hamile olduğumu bilmeden saçımı boyattım antibiyotik aldım vermidon içtim sizce bişey olur mu bebeğe yaa korktum şimdi kuaför tarihimi görünce

kisssss afferim sana azgin karii bebisi yakamladin
anam biz ister heriflerin tepelerinden inmayak yinede yok
hayirli ugurlu olsun canim dikkat et kendine

canım ınsanlah bırsey olmaz bebıs cok kucuk ya yınede doktoraaa sor..

canım bence kullandığın ilaçları doktoruna söyle ben bebeğimi antibiyotik yüzünden kaybettim:KK43:

kisssss afferim sana azgin karii bebisi yakamladin
anam biz ister heriflerin tepelerinden inmayak yinede yok
hayirli ugurlu olsun canim dikkat et kendine

yaaaa kızım tepeden inmekle bitmiyor işlev önemli canımmm öpüyorum:roflol:

hamileligimi bilmeden bende parasetemol icmistim kodeinli,yani agir agri kesiciydi,ama doktora sordum birsey olmaz dedi 6 haftaya kadar etkilemezmis,sac boyasida kendi fikrimce bisey yapmaz diye dusunuyorum,hayirli olsun bebisinnnn:1hug:

kızlar 5 haftalık hamileyim:teytey: ama hamile olduğumu bilmeden saçımı boyattım antibiyotik aldım vermidon içtim sizce bişey olur mu bebeğe yaa korktum şimdi kuaför tarihimi görünce

hayırlı olsun canım ilk aylarda bi sakıncası olmuyo korkma :teytey:

vermidon birşey yapmıyor, hatta hamileyken baş ağrısına doktorum vermidon verdi.
Antibiyotik önemli olabilir, doktorun bilir o söyler sana.Her antibiyotik bir şey yapmıyor.Muhteviyatına bağlı.
Ayrıca regl günün geçmeden içtiysen çok erken olduğu için birşey olmuyor.Nen adetimin 24. günü bir ilaç almıştım doktora sordum çok erken birşey olmaz demişti.
Saç boyamakda aynı regl tarihinden önce boyattıysan birşey olmaz gibi geliyor.Hepsini doktoruna sor,Eğer çok panik yaparsan çapada bunun araştırma birimi varmış.Bebeğe dokundumu dokunmadımı diye.

canım ilk önce tebrik ederim hamileliğini allah analı babalı büyütsün inşallah öbür konuyada gelince merak etme canım bebeğin henüz küçücük bişey olmaz korkma

Hayirli olsun oncellikle benim doktorumda ayni seyi soyledi 5 -6 haftaliktan once oldu ise
etkilemeyecegini soylemisti..

Cnm Hayirli Olsun öncelikle Saç Boyasinin Zararli Olup Olmadiği Bilimsel Olrak Kanitlanmamiş Ama Emin Olunmadiği Için Doktorlar Ilk 3 At Içinde önermiolaar Ma Ben Hamileliği Boyuncada Boyayanlar Gördüm Onun Bi Zarari Olmaz Vermidon Dan Da Ilk Başlarda Bi Zarar Olmaz Tek önemli Olan Antibiyotik Kaç Mlgram Olduğu Ve Ne Için Kullandiğin Am Sen Içini Rahat Tut Kötü şeyler Düşünüp Kötülükleri üzerine çekme Sakin Her Zaman Iyi Düşünmeye çaliş ...sağlikli Bi Hamilelik Geçirisin Inşallah....

Hafta hafta gebelik diye aratmıştım nette galiba.Orda ya 4. ya 5. haftada bu konuyla ilgili bir şey görmüştüm.

Diyor ki:KK70:oğa size haber vermeden (Yani adetiniz gecikmeden önce) yaptığınız şeyler bebeğinizi etkilemez diyordu canım.

Tabi sen yine de dr. unla görüş.Aklına kötü şeyler getirme.

canım benim hayırlı uğurlu olsun..... sen içini feah tut... ve artık çok dikkatli ol.....

Oncelikle tebrikler,Allah tamamina erdirsin. Benim dr bi akrabam sac boyasinin bir zarari oldugu konusunda kesin bir bilgi yok demisti.Hatta bi arkadasim sacinda cok beyaz oldugu icin hamileligi boyunca boyadi, simdi 1 yasinda saglikli bi oglu var.Tabi yine de en iyisini doktorun bilir.

canım benim hiç korkma aynı şeyleri bende yapmıştam adetimi beklerken iki gün öncesi saç boyattım ilaç aldım. herşeyi yapmıştım yapılmıcak olan.. doktoruma söylediğimde ya hep ya hiç kuralı vardır rahat ol olumlu üşün hep dedi o etkinlendiyse vücüdun onu atar zaten dedi yoksa devam edersin dedi allaha şükür şuan sorunsuz gidiyor canım inşallah seninkide öyle olur . hep iyi şeyler düşün....

X