Hamileyim.Acilen yardımınıza ihtiyacım var

Beatrix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
11
0
43
Merhaba arkadaşlar.Ben 6 hafta 4 günlük hamileyim.10 gün önce öğrendim ve hala doktora gitmedim.Gidemiyorum çünkü doktorlar konusunda müthiş bir güvensizlik içerisindeyim.
Aydın Nazilli'de yaşıyorum.Buraya eşimin görevi nedeniyle 10 ay önce yerleştik.Oturmuş bir çevrem,bildiğim bir kadın doğumcu yok.Bana farklı tanıdıklarımdan 3 tane doktor tavsiye edildi.İşte sorunum burada başlıyor.Kendim araştırarak öğreniyorum kii;
Birinci doktor,hastasından tehditle bıçak parası aldığı için tutuklanmış ve sonra serbest bırakılmış.
İkinci doktorun doğumunu yaptığı bir bebeğin bir ayağı öbüründen daha kısa.Ultrasonda farketmemiş :çok üzgünüm:
Üçüncü doktor ise,belki haberlerde duymuşsunuzdur,facia gibi bir doğumla adını duyurdu.Anlatmak bile kötü.Aynı doktorun doğumunu yaptığı bir başka bebek de kör ve yine farkedilmemiş.çok sonra anlaşılmış.isterseniz google'da "nazilli kadın doğum uzmanı" diye bir arama yapın.bakın neler çıkıyor karşınıza...
Psikolojim çok bozuldu.Elimde değil.Artık hiçbir dr a güvenebileceğimi sanmıyorum.Ama kendim ve bebeğim için kontrolden geçmem gerekiyor.:çok üzgünüm:
çok çaresiz ve mutsuzum.ben ne yapacağım???senağlama

ay çok kötü canım yaa. bir an önce gitmen lazım folik asite başlaman gerekiyor. işallah o çevreden olan üyeler sana yardımcı olabilir

canım ya arkadaşın dediği gibi folik asit al (folbiol)
birde nazilli değilde aydında başka doğum doktoru yokmu?? onu araştır yada oraya yakın olan başka bir ilçe yada şehirde 1 saatlik yol felan bir problem olmazsa tabii.birde yeni bir topic aç Aydında iyi bir kadın doğumcu bilen varmı diye belki daha etkili olur tatlım. zaman kaybetmeden dr a git mutlaka ayrıca şunu unutma körlük ve bacağının birinin kısa olması felan bunlar genetik neden de olabilir bazen drlar söylemeden tetkikler konusunda sen zorlamalısın 2li test 3 lü test risk faktörü varsa amniyosentez felan...Allah yardımcın olsun, İnşallah sağ salim gelir bebeişin merak etme içini ferah tut canım..

canım hayırlı olsun ama şuan mutlaka kontrolden geçmen gerekiyo başka ilçelede olan iyi bi doktor bulamazmısın?=

komşu illerden araştırsanız,
ayda bir - iki gidebilirsiniz belki,
takipsiz gebelik zor geçer sizin içinde,
gerçi anlattıklarınz da takip ediliyormuş ama.
kolay gelsin ...

canım hepimiz senin gibi araştırsak neler çıkar daha bu kadarda değil artık bence biraz abartıyorsun görme yetkisi zaten 29 . haftalarda tam olarak oluşuyor doktorun o saatten sonra allah korusun kör olduğunu görse ne olacak aldırma imkanın yokki 7 buçuk aylık oluyosun ordaki kadınlar ne yapıyorlar peki hepsi evdemi doğuruyor TABı Allah korusun kimse istemez böyle olmasını ama ne yapacaksın hiç gitmemekten daha iyidir bence aralarından en iyisini seç git öyle araştırılsa inan bana türkiyede bir veya iki doktor kalır

canım öncelikle ne mutluki sana hamilesin doktorlara gelince önce bir doktor edin kendine ultrasonlarada baktır doğumun yaklaştığındada ailen büyük şehirdelerse doğumu orada yaparsın bizim bi tanıdıkta doğuda böyle yapmıştı bu kadarda kendini kasma sonuçta rabbim büyüktür o ne derse o olur

canım yine en iyisi ikincisi gibi sen bence yinede git bak bende şuan bi doktora gidiyorum ve yakın bi akraba tavsiyesiyle.giden kişi çok memnundu ama doktorun normal doğum fobisi var ve normal doğumda bi bebeğin kolunu içeri ittirmiş ve kadını nasıl diktiyse iltihap kaptırmış ama ben memnunum hoş zaten çokda fazla şıkkım yok sende küçük bir yerdesin bizler izmir istanbul ankarada yaşayan arkadaşlar kadar bu konuda şanslı değiliz ama sen ön yargısız git önemli haftalar içinde aydında yada denizlide nazilliye yakındır denizlide iyi bir doktor bulur onun konturolünden geçersin ama çok fazla kafana takma bak bebeğinde etkilenir

bence aydın izmire yakın eşinle beraber zaman yaratıp üniversite hastanesinden bi hocadan randevu alabilirsin için rahat eder canım istersen nazillidede ayrıca bi dra daha gidersin ama geçmişini fazla araştırma bence çünkü belli kafana çok takıyosun canım bebeğinde etkilenir bak sonra

tatlım nazilli kücük bır yer, ama ızmıre 1 saat uyzaklıkta, sen en ıyısı bın bır ızmır otobusune gel burada özel bır doktora gır benım tanıdıgım özel doktor yok tanıdıgım bayan arkadaslarım kent hastanesıne gıdıyor bır özel hastane daha var ısmını unuttum ancak buyuk hastanelerde en ıyıdoktorlar var bır muayene ol bu onemlı cok para gıtse de önemlı canım kalk gel ızmıre cok yakınsın sen dert etme bu kadar durma orda.

yakın illerde olan uzmanları arştır.otobüs yolculuğu çocuğunun ilerisini,kötü bi doktor kadar karartamaz sanırım

Ah kızlaar,hepinize çok çok teşekkür ederim.Yazdıklarınızı okuyunca birçoğunuzun da dediği gibi biraz abarttığımı farkettim.Hepimiz önce Allah'a emanetiz.artık sadece kendim için değil hepimiz için dua edeceğim.
Korku ve kaygılarla birlikte hormonlar da işin içine girince düşünmek zorlaşıyor.
Sürekli gideceğim dr u seçmek için fırsatım olduğuna ikna ettim kendimi.Ama yarın ilk iş,bilinen vukuatı olmayan bir doktorla tanışmak ve kontrol olmak
Dualarım sizinle.Allah yardımcımız olsun

canım bende aydın merkezdeyim istersen buraya gel doktor için nasıl olsa çok mesafe yok arada..
hem bu kadarda sıkıntı yapma bebişini üzme.. istersen doktor isimlerinde de yardımcı olurum sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…