Hamileyim acil atlak kremi

hanxixmeller

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
23
0
merhaba arkadaşlar şuan 4,5aylık hamileyim.hamileliğimin 2ayında ara ara 3ayından itibaren ise sıklaştırarak çatlak oluşumunu önlemek adına kakao yağı ve badem yağı kullandım.yağların pek faydası olmadı gögüslerimde baya bi çatlaklar oluştu.kimyasal yada kozmetik herhangi birşey kullanmadım yağlar dışında . çatlak kremi kullanan varsa memnun kaldıysa görüşlerinizi bekliyorum.yarın dermatologa gidicem .yardımlarınızı bekliyorum...fisfisfis

merhaba ben chicco nun mamma donna adındaki kremini kullanıyorum 21 haftalık gebeyim anladımki çatlak önlenebilen bişey değil sadece daha az çıkması sağlanıyor sanırım. lierac ın çatlak kremini çok fazla tavsiye eden oldu bende onu deneyeceğim.ama yinede açık tenliysen,fazla kilo aldıysan ayrıca cildin çatlak oluşumuna müsaitse çok kasma. çatlayacağız ne yapalım :KK43:

ben şu haftamdayım daha bir kere kremlenmedim şükürler olsun ne çatlak ne yırtılma var..
tavsiyem bol su iç.
çünkü çatlağı sudan başka hiç bir krem önleyemiyor malesef..

canım bende 28 haftalıgım evet 3 aydır babe nin çatlak kremini kullanıyorum henuz bi çatlagım olmadı ınsallh ısıne yarar :KK43:

johnson baby bebk yağını kullanıyorum,biraz cildim nemlensin diye,aklıma ne zaman gelirse işte,unutuyorum hep,ama hiç çatlak olmadı bende,su öenmli gerçekten..

canım bende druma çatlak kremi için danıştığımda bu yapısal birşey çatlakların çıkmaı önlenemez sadece azaltılabilir yada kimi yapıya göre hiç çatlak oluşmaz demişti ama yinede bebe yağı önerdi aslında daha farklı kozmetik ürünlerin olduğunu fakat bu pahalı ürünlere gerek olmadığını olacaksa önüne geçilemiyeceği söledi sadece dediğim gibi çok fazla olmasından ziyade daha az çıkması iyidir demek istedi

canım bana dr um bu genetik demişti eğer annen de çatlaklar oluşmuşsa sende de olur dedi..birde karın içi yapısı dar olanlar da çatlak çok oluyomuş..benim kızımda hamileyken dr um sebamed diye bi krem önerdi ama oda geçirmedi aynen devam etti anlıycan..öptüm canım..rabbim tamamına erdirsin,sağlıklı sıhhatli analı babalı büyütsün inşallah...amiiiinnn

canım hangi kremi kullanırsan kullan eğer cildin çatlamaya müsaitse hiçbir krem çatlamaya engel olmuyor. benimde 30. haftamdan itibaren çatlaklarım oluştu. en pahalı kremleri kullandım ama bir faydasını görmedim. eğer cildin kuru ve beyaz ise çatlayacaktır. doktorumda aynı açıklamayı yaptı. önemli olan bebişlerimizi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirelim kucaklarımıza alalım. allahım sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin.

bende 37+0 dayım..
valla kullandığım kremlerin haddi hesabı yok ama çatlayan yerlerim gayette iyi yırtılmış :KK70:
özellikle pop tarafımı gece uyurken büyük bir ihtimalle güzelce üstesinden gelmişim :KK70:
anlatmak istediim A & F arkadaşın dediğine şiddetle katılıyorum

canim ben ilk hamileligimde 25 kilo almistim ve hamile kaldigimi ögrendigim günden itibaren weleda nin catlak kremini kullaniyorum ama bu marka türkiyede varmi onu bilmiyorum birde aynimarkanin rahim agzi masaj yagi var bunuda 34. haftadan itibaren kullanabilirsin.bu yag ise dogumda (normal dogumda) rahim agzinin yirtilmasini ve esnek olmasini sagliyor.insallah yardimci olabilmisimdir.

X