Hamilelikte Vajinal Mantar

elmacilek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2011
19
5
Bu konu hakkında birkaç başlık var. Hangisine yazacağımı bilemediğim için yeni bir başlık açmaya karar verdim.
Öncelikle ben kronik vajinal mantara sahibim. Yaklaşık 2 senedir bu illetle mücadele ediyorum. En son borik asit fitille sorunumu büyük ölçüde çözdüm. Yine tam olarak geçti diyemiyorum birkaç ayda bir tekrarlıyor ama 2-3 ovülle çözüyorum işi, en azından eskiden her ay oluyordu şimdi 3 ayda bire düştü diyebilirim.
Şimdi ise 6 haftalık hamileyim ve ne yazık ki ilk trimesterde olduğum için fitil kullanamıyorum. Doktorumun önerisiyle sadece krem kullanabiliyorum. Bunun yanında alternatif tıbba devam ediyorum. Çay ağacı yağı aldım ve suyla seyrelterek sprey şeklinde her tuvaletten sonra sıkıyorum. Tedavi etmese de günü kurtarıyor, kaşıntıyı epey azaltıyor ve hatta geçiriyor. Ertesi gün tekrar başlıyor ama.

Bu ara kaşıntım biraz daha arttığı için karbonatlı suya oturmayı deneyeceğim. Umarım faydası olur. Fitil kullanmayı istemiyorum çünkü. Deneyip tam çözüm bulduğunuz sonuçları paylaşırsanız eğer, hepimiz faydalanabiliriz.

Canim senin kaşintin içtemi diştami benim vajen girişindeki iç dudaklarda bide hafif kabarma ve tahriş kizarklik var seninde oylemi bende hamileyim ve cok kotuyum kaşinti beni mahfeti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…