Hamilelikte vajinal enfeksiyon yaşayanlar...

isoves

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2011
471
7

arkadaşlar daha önceden erken doğum yaşamıştım. şimdi tekrar hamileyim 9haftalık.
vajinal enfeksiyon çıktı.
zitromax verdi doktor...
düşük olur yada hiç geçmez erken doğum olur diye korkuyorum...

yaşayanlar beni bilgilendirebilirmi?

bende geçirdim herhangi bi tehlikem olmadı vajinit oldum ilaçlarımı düzenli kullandım sorun yaşamadım arkadaşım ilaçlarını düzenli kullan kendine dikkat et geçmiş olsun

bende bi enfeksiyon geçirdim umumi wclerden bulaşan bi virüsmüş fitil ve antibiyotik kullanmak zorunda kalmışdım. ama bebeğimi zamanında doğurdum endişelenme drun sana gereken tedaviyi yapar geçmiş olsun

ya arkadaşlar geçen yılda erken doğumum buna bağlıysa ben geçen yazın sadece kendi envimin wc sini kullanıyodum.
acaba bizim evin wc sindedemi var...

inşallah kurtulurum...

sağolun biraz içim rahatladı kızlar

arkadaşlar sizin enfeksiyonların belirtisi ne.bende 24 haftalık hamileyim akıntım çok var ve kaşıntıda başladı.neden oluyo acaba?

arkadaşlar sizin enfeksiyonların belirtisi ne.bende 24 haftalık hamileyim akıntım çok var ve kaşıntıda başladı.neden oluyo acaba?

benim akıntı var sarı-bazen beyaz
benim enfeksiyonun adı ureaplasma urcalyticum buymuş...

erken doğuma sebep oluyormuş internette yazıyooo

doktoruma 1 hafta sonra gitçem daha konuşmadım...

ama sende 24 haftalıkmışın vajinal kültür testi yaptır. onda çıkıyo ancak...
ama bazı doktorlar daha kültür yapmadan ilaç veriyo...
ama bu enfeksiyonların ilacı ayrı...

Son düzenleme:
arkadaşlar 12 haftalık hamileyim akıntıdaki kokudan dolayı kültür testi yaptırdım vajinit çıktı vagi hex ovül verdi doktor ama onada güvenemiyorum bebişe bişey olur mu konuyla ilgili tecrübesi olan var mı

ya arkadaşlar geçen yılda erken doğumum buna bağlıysa ben geçen yazın sadece kendi envimin wc sini kullanıyodum.
acaba bizim evin wc sindedemi var...

inşallah kurtulurum...

sağolun biraz içim rahatladı kızlar

geçmiş olsun mantar olurmuş gebelikte arkadaşlatrdan öyle duyuyorum, birşeyi merak ediyorum hamile kalırken kalmadan önce yani, mantar felan varmıydı ? o engel olurmu ki gebe kalmaya? bende sanırım mantar var hafif kaşıntı oluyorda doktor flagyl diye bi antibiyotik verdi, hafif enf. dedi gebeliği önlermi diye korktum??

geçmiş olsun mantar olurmuş gebelikte arkadaşlatrdan öyle duyuyorum, birşeyi merak ediyorum hamile kalırken kalmadan önce yani, mantar felan varmıydı ? o engel olurmu ki gebe kalmaya? bende sanırım mantar var hafif kaşıntı oluyorda doktor flagyl diye bi antibiyotik verdi, hafif enf. dedi gebeliği önlermi diye korktum??
Yok canm engel olmaz çunku bende olmuştum ama simdi 16 haftalık hamileyi

arkadaşlar bende 16 haftalık hamileyim vajinamda enfeksiyon var cok canm yanıyo yıkadıgım zamanda cok acı cekıyorum hamilelikten dolayı ilacta kullanamıyorum nasıl geçer bu ya agrıları ne yapsam hafiflenir acil yardımmmm lütfenn

Bekarken bile sık sık enfeksiyon geçiren biri olarak 4-5 haftalıkken tahlillerde çok daha yoğun bir enfeksiyonla karşılaşınca doktorun antibiyotik ısrarına güvenmeyip yine doktor tarafından verilen tek kullanımlık ilacı kullanmak zorunda kalmıştım.

Sonrasındaysa, bu konuşulacak konu değil mazur görün ilişkilerde muhakkak kondom kullanın gebelik boyunca.

Çok şükür şimdi daha iyiyim.
Ayrıca ev vs farketmiyor. İlişki bile getiriyor bu enfeksiyon problemini beraberinde. O nedenle affınıza sığınarak bunu söyledim.

Hayırlı günler arkadaşlar bebişlerinizle :)

X