hamilelikte uykusuzluk

angellax

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2019
31
8
33
hamile kaldığımdan beri uyuamıyorum.. şu anda 5 haftalık bir türlü uyuamıyorum.. aynı şeyi yaşayan var mi acaba.. çok kötü durumdayım..

Bende gündüzleride gecelerinde çok uyuyordum ilk haftalarda ama son 3 haftadır ne gece ne gündüz uyuyamıyorum yatakta dönüp duruyorum sürekli karnım büyümeye başladığı için rahatsız hissediyorum uyku pozisyonunda kalamıyorum. Sizi uyutmayan şey psikolojik mi yoksa fiziksel mi olduğunu bulursanız belki çözümü olur. Uyumadan 10 dk odayı havalandırıp soğutuyorum bazen ozaman daha rahat dalabiliyorum uykuya :anneadayı:

burundan derin bir nefes alip icinizden 10 a kadar sayip nefesi agzinizdan yavasca verin bu islemi 7 kere tekrarlayin ben genelde 4.den sonrasini hatirlamam uyumus olurum

İlk haftalarda bende de öyleydi sonra tam tersi oldu. Şuan gözümü açamıyorum.. :)
Sana tavsiyem duş alıp, ılık ballı süt içip yat. Hem bebeğede faydası olur. Uykusuz kalma, yorgun ve halsiz düşersin canım.

Hamileligimden henüz haberim bile yokken başladı uykusuz gecelerim.Geceleri gram uykum yoktu.3/4 gibi uyuyup sabah 7 de ayakta oluyordum.Simdi kuzu 15 aylık ve azı dislerini çıkarıyor...uyuyabilmeyi çok istiyorum ama o uyanık olduğu için ben de uyuyamiyorum

Hamile kaldığım andan beri uyuyamıyorum.
Çocugum 2 yaşında ,hala uyuyamıyorum:)
Şuanki uykusuzluk pskolojik.
Daha sonra mide bulantısından ,sonlara doğru ağırlaşmaktan ve mide yanmasından.
Doğumdan sonra uykusuz bi bebek olmasından....
Kısaca uyumamaya alışmak için ,pratik yapmaya başlamış vucudun...

Hamile kaldığım andan beri uyuyamıyorum.
Çocugum 2 yaşında ,hala uyuyamıyorum:)
Şuanki uykusuzluk pskolojik.
Daha sonra mide bulantısından ,sonlara doğru ağırlaşmaktan ve mide yanmasından.
Doğumdan sonra uykusuz bi bebek olmasından....
Kısaca uyumamaya alışmak için ,pratik yapmaya başlamış vucudun...
ne yapıcaz peki hep böyle Olck

Bende uyuyamıyorum sabahlara kadar gözüme uyku girmiyor..
Benim derdim daha başka.. keşke hamile olsam da uyumasam.. 5 yıldır aynı hüsran la yaşıyorum.. olmuyor bebeğim.. tüp bebek yaptırdık negatif oldu..
Insan ister istemez düşünüyor bu hep böyle mi gidecek ömür boyu evlatsiz mı yaşayacağım.. benim yaşımda insanlar kaç çocuk doğurmuş.. ben hala olduğum yerde sayıyorum.. demin eşimle yine tartıştık..
Evimizde huzur kalmadı bu yüzden...
Yani diyeceğim olsun uyuma ama şükür et allah sana çok güzel bir mucize vermiş..
Benim için de dua edersen çok mutlu olurum...

Bende uyuyamıyorum sabahlara kadar gözüme uyku girmiyor..
Benim derdim daha başka.. keşke hamile olsam da uyumasam.. 5 yıldır aynı hüsran la yaşıyorum.. olmuyor bebeğim.. tüp bebek yaptırdık negatif oldu..
Insan ister istemez düşünüyor bu hep böyle mi gidecek ömür boyu evlatsiz mı yaşayacağım.. benim yaşımda insanlar kaç çocuk doğurmuş.. ben hala olduğum yerde sayıyorum.. demin eşimle yine tartıştık..
Evimizde huzur kalmadı bu yüzden...
Yani diyeceğim olsun uyuma ama şükür et allah sana çok güzel bir mucize vermiş..
Benim için de dua edersen çok mutlu olurum...
Allah sana tez zamanda saglikli,hayirli evlat versin.Bende 11 yil ugrasip 3.tup bebekte hamile kaldim.Umudunu yitirme.

Allah sana tez zamanda saglikli,hayirli evlat versin.Bende 11 yil ugrasip 3.tup bebekte hamile kaldim.Umudunu yitirme.

Allah razı olsun amin ...
O zaman sen beni çok Iyi anlarsın çünkü derdimi kimseye anlatamıyorum eşime bile.. sabahlara kadar düşünüp ağlıyorum. .
Tüp bebek tedavisine umut bağlamıştım dünyam başıma yıkıldı.. O kadar üzüldüm ki bedenimi hissetmedim. Positif olacak diye çok umutlanmistim.. şimdi 2ciyi yaptırmaya korkuyorum ...
Sanki hiç olmayacakmış gibi hissediyorum.
Etrafimda herkes hamile bir ben kalmışım bu dünyada gibi... kendimi toparlayamıyorum... :KK43:

Allah razı olsun amin ...
O zaman sen beni çok Iyi anlarsın çünkü derdimi kimseye anlatamıyorum eşime bile.. sabahlara kadar düşünüp ağlıyorum. .
Tüp bebek tedavisine umut bağlamıştım dünyam başıma yıkıldı.. O kadar üzüldüm ki bedenimi hissetmedim. Positif olacak diye çok umutlanmistim.. şimdi 2ciyi yaptırmaya korkuyorum ...
Sanki hiç olmayacakmış gibi hissediyorum.
Etrafimda herkes hamile bir ben kalmışım bu dünyada gibi... kendimi toparlayamıyorum... :KK43:
Tabi ki anliyorum.Yasamayan bilmez.2.yi denemeden yardim al.Once bir rahatla.Ben en son oyle yaptim.Kafan rahatken 2.yi yaptir.Birde tup bebekte her seferinde sansin artiyor.Suan hislerin cok normal ama dedigim gibi mutlaka yardim al.

X