Hamilelikte sıtma tutması

A

A & F

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi A & F
slm arkadaşlar ben 14 haftalık hamileyim ve yaklaşık 3 aydır 15 gün arayla sıtma oluyrum ve çok şiddetli yaşıyorum. vücudumda aşırı ateşlenme ve sırılsıklam terleme olurken çok şiddetli üşüyorum yorgan ve battaniyelere sarılıyorum ve yaklaşık bu durum her defasında 2-3 saat kadar devam ediyor. doktorum bunun normal olmadığını erken doğum ve düşük tehlikesini tetiklediğini söyledi ayrıca bebeğin uuvlarından birinin eksikliğine veya zeka geriline sebep olabileceğini söyledi ve intaniye poliniğine sevk etti ve hemen tedaviye aşlamamı istedi. allah korusun ama bebeğime birşey olmasındn çok korkuyorum. aranızda benim gibi bu hastalığı yaşayan arkadaşlar oldu mu. lütfen bana yardımcı olun. allahım sağlıklı bir bebek nasip etsin. dua edin arkadaşlar:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi A & F
canım bu hastalıgın altında yatan bır sebep olmalı
mesela kanında ya da ıdrarında ıltıhap mı var
usumek hastalık degıldır onun altında yatan sebep usumene sebep olur

• Konu Sahibi A & F
canım idrar yolu enfeksiyonum varmış idrar yolu iltihabı var. ama dr tahlil sonuçlarını görmeden birşey diyemem diyor. eğer sıtma için ilaç tedavisi uygulanmazsa iltihabım için ilaç tedavisine başlayacam. ama öncelikle poliniğe gidip kesinlikle testlerimi yaptırmam gerekiyormuş kanımda mikropta olabilirmiş. inşallah hayırlı sonuçlar alırım. bugün çok dua ettim. bu mubarek günde allahım dualarımı kabl eder inşallah.

• Konu Sahibi A & F
canım inşallah sorunsuz atlatırsın.çok geçmiş olsun.

• Konu Sahibi A & F
canım geçmiş olsun hayatım inşallah sana ve bebeğine bişey olmaz hayatım.bu konuda hiç bilgim yok hiç duymadımda böle bişey.ama allahım sana en kısa zamanda bunu atlatmanı nasip etsin inşallah....

• Konu Sahibi A & F
inş kötü bir şey çıkmaz canım bebeğine sağlıkla kavuşursun rabbim kolaylık versin amin

• Konu Sahibi A & F
slm arkadaşlar ben 14 haftalık hamileyim ve yaklaşık 3 aydır 15 gün arayla sıtma oluyrum ve çok şiddetli yaşıyorum. vücudumda aşırı ateşlenme ve sırılsıklam terleme olurken çok şiddetli üşüyorum yorgan ve battaniyelere sarılıyorum ve yaklaşık bu durum her defasında 2-3 saat kadar devam ediyor. doktorum bunun normal olmadığını erken doğum ve düşük tehlikesini tetiklediğini söyledi ayrıca bebeğin uuvlarından birinin eksikliğine veya zeka geriline sebep olabileceğini söyledi ve intaniye poliniğine sevk etti ve hemen tedaviye aşlamamı istedi. allah korusun ama bebeğime birşey olmasındn çok korkuyorum. aranızda benim gibi bu hastalığı yaşayan arkadaşlar oldu mu. lütfen bana yardımcı olun. allahım sağlıklı bir bebek nasip etsin. dua edin arkadaşlar:çok üzgünüm:

canım çok geçmiş olsun lütfen kendini ve bebişini ihmal etme 3 aydır neden bu testleri yaptırmadınız anlamış değilim. Allah tez zamanda şifa versin. İnşallah hemen sağlığına kavuşursun canım

• Konu Sahibi A & F
slm öncelikle gecmis olsun.:çok üzgünüm: bu sitma olayini ben hamile kalmadan önce devamli yasiyordum 2 ayda bir falan tek korkum hamileykende yasamakti ama cok sükür yasamadim :lepi:ama hamileyken yüksek ates cok riskli bunu biliyorsundur eminim bir an önce sorun neyse tedavine baslatirlar umarim ben bu sitma durumu varken doktora gittim ama malesef birsey bulamadilar insallah senin sorunu bulurlar kendine dikkat eta.s.

• Konu Sahibi A & F

canım hiç korkma benim de aynydı.. az bişey enfeksiyon olsa böyle bişey oluyo. zaten ısımız yüksek az bişey yükselse sıtma tutuyo.

bana da aynısı oldu seninki gibi. bir ayda 4 kere falan aynı şekilde yaz günü bu ne böyle diyodum. sonra çookk az bişey enfeksiyon olmuş. bi kerelik bi antibiyotik içtim doktorum verdi. sonra geçti canım çok dikkat et hijyene. bol bol da su iç.

arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. dün dr a gittim 1 idrar 3 kan tahlili yaptırdım. sonuçları bugün aldım fakat bir teşhis koyulamadı. sıtma nöbetim tekrarladığında yani nöbet halindeyken hastaneye gelmemi ancak o şekilde muayene edilip teşhis koyulabileceğini söylediler. test sonuçlarında bazı değerler normalin üstünde yüksek olmasına rağmen sıtmaya bağlı olup olmadığına dair bir açıklama yapılmadı. sonuçları birde kendi doktoruma gösterip ilaç tedavisi isteyecem. idrar yolu enfeksiyonumdan kaynaklanabileceğini sanıyorum. inş sıtma nöbetim bir daha tekrarlamaz. kötü düşünmek istemiyorum. allahım hepimizin bebişlerine sağlık sıhhat uzun ömür nasip etsin bebişlerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin.

X