Hamilelikte kefir

yb13

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2016
97
60
38
Gebiş canlar hamilelikte kefir içmek hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Ben kefiri çok seviyorum ama bebişime zarar verir mi diye de korkuyorum. Aranızda kefir içen var mı acaba?

Gebiş canlar hamilelikte kefir içmek hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Ben kefiri çok seviyorum ama bebişime zarar verir mi diye de korkuyorum. Aranızda kefir içen var mı acaba?
hamilelikte kefirin çok faydalı oldugunu okumuş ve duymuştum fakat doktora danışmakta fayda var :KK66:

Kefirin faydasi ne sute ne gibi etkisi varm bi kere merak edip bimden kefir aldim normal sut tadi var.

ben de içiyorum. doktoruma sordum içebilirsin dedi, hatta sindirimi sütten daha kolay olduğu için daha rahat içebilirsin.

Ben evde kendim mayalıyorum hazır almıyorum. Doktoruma her seferinde sormayı unuttum, hemşireler içmende sakınca yok dedi.

evde mayalamak daha saglıklıymış nasıl yapıyorsunuz ?

Mayayı ziraat fakültesinden aldım. Oda sıcaklığındaki süt ve mayayla mayalıyorum. Kesinlikle cam şişe olmalı, asla metal değmemeli canım. Ağzını sadece tek kat havlu kağıtla kapatıyorum mayalarken. Bir de karanlık bir ortamda mayalanmalı. Ertesi gün (22-24 saat sonra) plastik süzgeçle süzüyorum. Maya süzgeçte kalıyor. Kefir de içmeye hazır oluyor :KK66: Mayayı tekrar tekrar kullanıyorsun canım zamanla çoğalıyor hatta.

Ne kadar sıklıkta ne kadar içiyorsun canım.
günde bir bardak içebilirsin dedi doktor ama ben o kadar içmiyorum, nadir içiyorum. midem çok şiş zaten hep. bi de doktor günde mutlaka iki bardak süt içmelisin dedi, ayran yoğurt vs sütün yerine geçmez de deyince, sütten başka bi şeye yer kalmıyor:)

günde bir bardak içebilirsin dedi doktor ama ben o kadar içmiyorum, nadir içiyorum. midem çok şiş zaten hep. bi de doktor günde mutlaka iki bardak süt içmelisin dedi, ayran yoğurt vs sütün yerine geçmez de deyince, sütten başka bi şeye yer kalmıyor:)

Benim haftaya kontrolüm var, o zaman ayrıntılı olarak sorucam. Teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için :) Ben henüz günde 1 bardak sütten ileriye gidemedim ama yanında yoğurt vs yiyorum ben de. Yerine geçmediğini bilmiyordum :)

DİYETİSYEN BANA ARA ÖĞÜNLERDE İÇEBİLİRSİN DEMİŞTİ HAMİLEYKEN

X