hamilelikte kabızlık sorunu yaşayanlar

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba...
22 haftalık hamileyim...benim şu kabızlık sorunumu bir türlü halledemiyorum..doktora gittim osmalak mıdır nedir bir ilaç verdi..ama hiçbir işe yaramadı..birde içtiğim demir ve kan şurubu kabızlık yapıyor..kabızlık çok sıkıntı yapıyor ayrıcada şişkinlik..ve rahim mi genişliyor yoksa kabızlıktanmıdır bilmem sürekli sancım var..bana yardımcı olun..bu sorunumla nasıl başaçıkabilirim..:1no2:

canım öncelikle geçmiş olsun ..bana dr um duphalac verdi ve o gün bugün çok rahatım..ama sürekli kullanmak istemiyorum..neticede ilaç o da ..bende kendimce çözümler üretiyorum..mesela sabah kalkar kalkmaz 5 adet kuru kayısı ye üstüne koca bir bardak ılık su iç..o gün mutlaka wc ye rahat çıkarsın..artı şimdi meyvelerin mevsimi oturduğun yerde kavun ye , kiraz ye..hep elinin altında olsun..ve en etkili ilaç su ..günde 2 litre hatta daha fazla su iç ..kabızlığın geçtiğini göreceksin canım..
ama duphalac şurubu kullan ...
ayrıca o çektiğin sancı da gaz sancısıdır bunun içinde buscopan içebilirsin güvenle..tabi bunları dr una söyle o versin ..geçmiş olsun..

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım...bende ilk baslarda çok sıkıntı çektim ilaçda kullandım ama ilaçlar geçici çözüm oluyo galiba. şimdi iyiyim Allaha şükür. bol su içiyorum çok faydasını görüyorum..

canımsın kızların önerileri çok güzel.ben sana bunlara ek olarak kefiri öneriyorum.hazır satılıyor sabah ve akşam içersen faydası olacağını düşünüyorum:1rolleyes:

doktorum banda ilk zamanlarda Osmolak vermişti ama ben kullanmayıp bol meyve ile,ılık su içeerek çözmüştüm.

yalnız geçen haftalarda çoook şiddetli kabız oldum ve mecburen osmolak ı içtim.yalnız 2 ölçek içtim çok kötüyüm diye.Doktorum akşam 1 ölçek önermişti.

Sonra rahatladım.geçen gün yine aynı şekilde kabız olunca 1 ölçek içtim ve ertesi gün hemen faydasını gördüm.Sen de işe yaramamış galiba.
aç karna ılık su,üzerine kayısı ye arkadaşların dediği gibi.Bol su iç ve bol meyve tüket.Osmolakdan da iç akşam.
geçmiş olsun..

ayy canım gecmıs olsun aynı sorun bendede var kayısı yıyorum ve annecıgım pestıl yaptı ondan yıyorum bol su ıcıyorum ve meyve yıyorum faydasını goruyorum . doktora soyledıgımde bıtkı cayı ıc demıstı gayet rahat bı sekılde ama ben hıc ıcmedım bence sende dogal yollardan halletmeye calıs canım

Ben çok süründüm güzelim başlarda, şimdi çok şükür gayet iyiyim. Bu işin en büyük çaresi bol bol su içmek. Ben günde 4 litre bazen daha fazla su içiyorum. Akşamları da 7-8 tane kayısı yiyorum. Gündüz de meyveyi ihmal etmiyorum tabi. Sen de mutlaka uygula güzelim. Hiçbirini yapamıyosan bol bol su iç. İşe yaradığını görceksin. İnşallah çabucak düzelirsin canım.

canim gecmmis olsun ayni problem bendede var , dr um kullandigim magnesyumun ise yarayacagini soyluyor ama bir duzelme yok ben bol su icmeye devam ediyorum , bakalim boyle bitecek herhalde

X