Hamilelikte ishal ve şiddetli mide ağrısı yaşayan var mı?

lenobia07

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2024
44
8
28
Merhaba kızlarrrr gebeliğimin 13. Haftasındayım daha öncesinde mide ağrılarım oluyordu ama sabaha geçiyordu bu sefer çok şiddetli ve afedersiniz sıvı bir şekilde çıkartıyorum bebeğime zararı olur mu diye endişelendim ve nasıl geçecek bu muz haşlanmış patates bütün tuşlara bastım geçmiyor bir türlü birde mide bulantısı için prilam kullanıyorum bıraksam mı bir süre onu

Merhaba kızlarrrr gebeliğimin 13. Haftasındayım daha öncesinde mide ağrılarım oluyordu ama sabaha geçiyordu bu sefer çok şiddetli ve afedersiniz sıvı bir şekilde çıkartıyorum bebeğime zararı olur mu diye endişelendim ve nasıl geçecek bu muz haşlanmış patates bütün tuşlara bastım geçmiyor bir türlü birde mide bulantısı için prilam kullanıyorum bıraksam mı bir süre onu
Kardeşim bende kabızliktan yoruldum ,ne yapsam olmuyor ikinmaktan canım acıyor.sende tam tersi öyle olsam şükrederim.

İlk başlarda bende de olmuştu vücudun dengesi bozuluyor hormonlar vs vs 🙄 Bol su , haşlanmış patates , muz ye demişti doktorum. Ağrı için de parol. Mideme giren krampların haddi hesabı yoktu ve ağrılı dışkılama vardı. Buna rağmen kesilmezse gel tahlil ver demişti. Baş ağrısı olursa ve dışkı rengi değişirse önemliymiş. Su kaybı , enfeksiyon vs. Bence beslenmeyle de değişim olmazsa tahlil ver 💕

Kan idrar tahlili verip crp değerinizi kontrol ettirin. Yükselmişse antibiyotik başlanır ihmal etmeyin sakın

İlk başlarda bende de olmuştu vücudun dengesi bozuluyor hormonlar vs vs 🙄 Bol su , haşlanmış patates , muz ye demişti doktorum. Ağrı için de parol. Mideme giren krampların haddi hesabı yoktu ve ağrılı dışkılama vardı. Buna rağmen kesilmezse gel tahlil ver demişti. Baş ağrısı olursa ve dışkı rengi değişirse önemliymiş. Su kaybı , enfeksiyon vs. Bence beslenmeyle de değişim olmazsa tahlil ver 💕
Teşekkür ederiiim bir kaç gün beklicem bakalım ☺

Ben kızıma 5 aylık hamileyken çok kötü bir salgına yakalandım. Çocuklarla birlikte. Tuvaletten çıkamıyorduk, kusma ishal. Bi de tatildeydik. Doktorumu aradık hastaneye gittik önerdiği serumu aldım şükür iyileştim.

Lütfen ishale dikkat edin. 1 haftalık ishalden sonra basurum başladı. Hamilelik ortasından sonra kabızlık oluştu. O da basuru çoğalttı. Çok zorlandım hamileliğimde. Doğurdum hala kabızlıkla mücadele ediyorum. Hemen tüm organlar yerine oturamıyor.

1 ay öncesinde de crp yüksek çıkmıştı ama hamileyim diye ilaçsız serum verdiler o kadar
Tekrar kontrol ettirin değerlerinizi crp hafife alınacak bir şey değil hele ki hamilelikte lütfen tekrar git ve tahlil ver

X