Hamilelikte hindistan cevizi yağı

Zencefill90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2017
1.021
702
34
kızlar merhaba,
Hamilelikte himdistan cevizi yağı kullanan var mı ? Bi arkadaşım önerdi o da hamile. Göbeğine çatlaklar için sürüyormuş, göğüs uçlarına sürüyomuş, makyajını onla temizliyormuş, saçlarına krem niyetine kullanıyormuş ve yaptığı keklere koyuyormuş. İnternette de baya yararlı olduğu yazıyor ama bi size de danışayım dedim. Migros gibi marketşerde organik hindistan cevizi yağı olarak satılıyor muhtelen aktarlarda da vardır.

kızlar merhaba,
Hamilelikte himdistan cevizi yağı kullanan var mı ? Bi arkadaşım önerdi o da hamile. Göbeğine çatlaklar için sürüyormuş, göğüs uçlarına sürüyomuş, makyajını onla temizliyormuş, saçlarına krem niyetine kullanıyormuş ve yaptığı keklere koyuyormuş. İnternette de baya yararlı olduğu yazıyor ama bi size de danışayım dedim. Migros gibi marketşerde organik hindistan cevizi yağı olarak satılıyor muhtelen aktarlarda da vardır.
Ben kullanıyorum her sürdüğümde hindistan cevizi aşeriyorum.. Soğuk sıkım olmasına dikkaet edin yeter bence..

Yemedim ama internette yenebilecegi yazıyor. Zaten yağı olduğu icin tadı tuzu yoktur kokusu cezbediyor sadece. .
Direk kaşık kaşık yemek için değil de kek yapıcam onun içine koymayı düşündüm ayçiçek yağındansa himdistan cevizi yağı hem daha sağlıklı hem de daha güzel kokar gibi geldi ama insan kararsız kalıyor hamilelikte o kadar çok birki meyve sebze zararlı ki artık ne yiyeceğimi şaşırdım

Ben de dun watsons tan lifeco nunkini aldim organik soğuk sıkım diyor ama henüz kullanmadım.. benim ellerim fln çok kurudu çatladı.. kimyasal bir nemlendiricidense bu daha mantıklı geliyor ama açıkçası ben de henüz kullanamadım net bir bilgi bulamadığım için..

Kizlar merhabe yaklasik.iki yil kadar önce hindistan cevizi yagini kesfetim.
Aslinda hindistan cevizi yagi mutfakta kulanilir.
Cildede cok yararlari var ben sacim.icin almistim saci yumusacik yapiyor güclendiriyor ve cook cabuk uzatiyor sonra kirpiklerime surmeye basladim ve su ana kadar cok uzamadi ama güclendigini hissetim zatem kirpik sac gibi uzun olucak hali yokya
Makyaj cikartmaya bire bir göz makyajindan hic bir eser kalmiyor daha cok seylerde kulaniyorum
Geceen kizim kek yapti hindistan cevizi yagla cok güzel bi tadi vardi . Tabi banyoda ayri kavanoz ve mutfaktaki ayri sacima kulandigimi mutfakta kulanilmaz
Zencefill tabikide hamilelikte kulanabilirsim hem tüketebilirsin sonucta bir tür yag.
Ama organik ve soguk pres alin hamilelik catlaklarinada iyi geldigini duydum

kızlar merhaba,

kullanıyorum ben de.
hindistan cevizi yagını biraz eritip ( boş krem kutusuna ayırdım kavanozundan ,krem kutusunu sıcak suda bekleterek erittim) içine 2 tatlı kaşıgı kakao yagı ıle bır tatlı kasıgı menekse yagı katıyorum, bır de 2 kapsul e vitamini göğüslerim dahil sabah aksam bu karısımı sürüyorum.
hindistan cevizi yagı aldıgım gün , annem arayıp bu karışımı tvde gormus o soyledı tesadüfen . çok erken tabi daha 15. haftadayım ama catlak, gerginlik yok.

kızlar merhaba,

canım çok güzel bir konuya değinmişsin, hakikaten ben Hindistan cevizi yağını bir yılı aşkındır kullanıyorum, yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım, birincisi saçlarım için kullanıyorum, nemli saça dip dahil krem gibi sürüyorum, ikincisi krem olarak kullanıyorum, hamile kalınca karnıma da kullanmaya başladım, ayrıca tadı çok güzel yiyorum arada bir :)
Ancak yeme noktasına gelince, doktorum gereksiz kalori alımını sebep olur, yeme dedi, yemeyi bıraktım o yüzden.
Ayrıca eşim de ellerine ve ayaklarına sürüyor tırnaklarını yumuşatıyormuş:)
Ben de kakao yağı ve menekşe yağı ile kullanımını denicem, teşekkür ederim ,bu güzel bilgiler için.

X