Hamilelikte en çok merak edilen 100 soru - cevap

E

EU1

Ziyaretçi

Bir yıla yakın bir süre karnında bebek büyütmek, kendinden başka bir can'ın sorumluğunu stlenmek.. Evet sevgili anne adayları böyle önemli ve uzun bir süreçten geçiyorlar Bebeklerinin gelişimi onların karnını her geçen gün büyütürken, kendileri de kah mutluluk ve heyecan, kah birtakım sıkıntılar yaşıyorlar. Eee, anne olmanın kolay olduğunu kim söyleyebilir ki? Bu süreçte sorumluluğunu taşıdığı o küçük can'ı sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmek ise en önemli misyonudur anne adayının! Bu misyonu layığıyla yerine getirebilmek için de en ufak detaya kadar her şeyi merak eder ve doğrusunu yapmak ister. Sağlıklı bir hamilelik geçirmeniz ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeniz dileğiyle...
NOT: Verilen tıbbı bilgiler eğitim amaçlıdır Her tıbbı sorun: doktor tarafından ayrıntılı olarak dinlendikten, hasta muayene edildikten, gerekli laboratuar ve röntgen tetkikleri yapıldıktan sonra sonuçlandırılabilir verilen bilgiler kullanılarak kendi kendine yapılan uygulamalardan ya da uygulama ehliyeti bulunmayan veya amatör kişilerce yapılan uygulamalardan kaçınılmalıdır.

cok tesekkur ederiz canim isimize yariyacagi kesin

Pedikür yapılırken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var Uygulayıcının ayaklarınıza ve bacaklarınıza masaj yapmasını engellemelisiniz. Çünkü dizlere kadar yapılan masaj, bacak damarlarındaki olası kan pıhtılarının kopup dolaşıma karışma olasılığını artıracaktır. Bu yüzden pedikür uygulayan kişinin bacağınıza masaj yapmasını engellemelisiniz.
Böyle demişsiniz ama eşim hemen hemen hergün benim ayaklarıma masaj yapar yani bu çok zararlı öylemi acaba???

tamam canim bilgilerin icin tesekkur ederiz hepsi isimize yarayacak seyler

Çok teşekkürler canım...............

merhabalar
2006 yılında 23 haftalıkken bebeğimi kaybettim.O zamandan beri hamile kalamıyorum morallerim artık çok bozuldu ümitsizliğe kapılmaya başladım.Patooloji sonuçlarımız temiz çıkmiştı bana sadece rahim yetersizliği dendi.Ama o kadar uğraşmama rağmen olmuyor:1no2:Sizce ne yapmalıyım?

X