Hamilelikte el parmakları uyuşan var mı?

zeynepthevideographer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2023
763
1.771
28
Selamlar,
Geçen ay bir kere olmuştu, tam bir ay sonra tekrarladı. Aniden iki elimdeki parmaklarımın uçları uyuşuyor. Bunu yaşayan oldu mu daha önce? Sürekli yattığım için mi böyle oluyor acaba, yoksa diyabet gibi MS gibi bir hastalıktan endişe etmeli miyim bilemedim.

bende de oluyor ya. simdiye kadar 4-5 kez yasadım. tansiyonuma vs baktığımda normal çıktı, bebeğim de ultrasonda hep iyi çıktı. o yüzden çok umursamadım 😂
Ay çok şükür. Valla ödüm koptu ya sinirsel bir hastalik diye. Tabi size de geçmiş olsun. Hamilelik sonrası geçer heralde

Selamlar,
Geçen ay bir kere olmuştu, tam bir ay sonra tekrarladı. Aniden iki elimdeki parmaklarımın uçları uyuşuyor. Bunu yaşayan oldu mu daha önce? Sürekli yattığım için mi böyle oluyor acaba, yoksa diyabet gibi MS gibi bir hastalıktan endişe etmeli miyim bilemedim.
Aşkım nasılsın 😌
Magnezyum içiyor musun?

Görümcemde çok olurdu uyuşturdu parmakları bazen kitlenirdi. Epey ödem topladı vücudu hatta. Doktoru tuzu yasaklamıştı. Kontrole gittiğinizde doktorunuza söyleyin.

Selamlar,
Benim çok olmuştu doktorum vitamin ilacı verdi düzenli kullanımda çok kısa sürede düzeldi. Öyle ki Google de bakmıştım karpel tünel sendromu diye birşey vardı onun birebir aynısını yaşıyordum doktora görünene kadar ameliyat mı Olcam ben şimdi bi bu eksikti elim tutmayacak artık gibi saçma sapan bir sürü senaryo kurmuştum kafamda neyse ki geçti 😄😄

Hamilelikte vücut su tuttuğu için ödem oluyor o da sinirlere baskı yapıyor ,benimde bileklerim de sinir sıkışması ağrı yapıyor bazen ağrıdan uyuyamıyorum egzersiz yapıyorum rahatliyirum doğumdan sonra rahatlama oluyor ,benim normaldede hafif olduğu için hamilelikte pik yapiyor

Maşallah Allah daha iyi etsin 🧿
Magnezyumunu iç iyi gelir. Uyuşma ve kramp olayına. Multivitamin de vermiştir onu da kullan
Amin amin. Magnezyumu içeyim o zaman ya. Multivitaminlerde folik var diye içmedim. Fazlası da zarar ya.
Benim çok olmuştu doktorum vitamin ilacı verdi düzenli kullanımda çok kısa sürede düzeldi. Öyle ki Google de bakmıştım karpel tünel sendromu diye birşey vardı onun birebir aynısını yaşıyordum doktora görünene kadar ameliyat mı Olcam ben şimdi bi bu eksikti elim tutmayacak artık gibi saçma sapan bir sürü senaryo kurmuştum kafamda neyse ki geçti 😄😄
Ay evet karpal tünel bile mutlu etti beni. MS den falan korktum ya. Vitaminleri alayım bakayım düzelir inş

Hamilelikte vücut su tuttuğu için ödem oluyor o da sinirlere baskı yapıyor ,benimde bileklerim de sinir sıkışması ağrı yapıyor bazen ağrıdan uyuyamıyorum egzersiz yapıyorum rahatliyirum doğumdan sonra rahatlama oluyor ,benim normaldede hafif olduğu için hamilelikte pik yapiyor
Anladım çok teşekkür ederim 🙂

X