Hamilelikte diş ağrısı

Ozge_b

Poyraz'ı beklerken..
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2015
635
1.515
35
Arkadaslar merhaba,
Hamileyim 30. Haftayı bitirdim. 1 haftadır süren diş ağrım var sol alt ve sol üstte sanırım 20liklerimden kaynaklanıyor yarı gömülüler senenin bazı dönemlerinde ağrı oluyor, ama üstte ve alttaki 20liklerimin önündeki dişlerde de çürük var biri dolgulu olmasına rağmen ağrıyor.
Son 2 ayımda olduğum için diş hekimine başvursam mı bilemedim. Çoğu yerde son 3 aylık dönemde müdahale edilmiyor yazıyor. Ama ağrı çekmek de hiç kolay değil.

Başlarda kendim evde yaptığım şeylerle sakinliyordu ağrı, ya da kendimi telkinle kabdırıyordum geçecek, bebeğin için katlan diye ama artık hiç bi şey işe yaramaz oldu. Bu kadar canımın yanıyor olması bebeğe de yansıyodur diye düşünüyorum.

Var mı aranızda ilerleyen döneme rağmen diş hekimine giden? Ya da evde şunu yaptım işe yaradı diyebilecek olan.

Şimdiden teşekkür ederim.

geçmiş olsun .bende iki ay önce yaşadım dolgusu düşen dişim iltahaplanmıştı ve kanıyordu diş doktoruna gittim ancak hamilelikte mudahale edilemeyeceğini ,sadece gargara kullanabileceğimi söyledi. özel gargara ile diş macunu verdi onları kullandım, geçti. son aylarda mudahale edilmiyor ,hatta lohusalıkta da daha ilerleyebilir bebek vucutdaki kalsiyumu emdiği için ilk olarak dişlere zarar veriyor demişti.

geçmiş olsun .bende iki ay önce yaşadım dolgusu düşen dişim iltahaplanmıştı ve kanıyordu diş doktoruna gittim ancak hamilelikte mudahale edilemeyeceğini ,sadece gargara kullanabileceğimi söyledi. özel gargara ile diş macunu verdi onları kullandım, geçti. son aylarda mudahale edilmiyor ,hatta lohusalıkta da daha ilerleyebilir bebek vucutdaki kalsiyumu emdiği için ilk olarak dişlere zarar veriyor demişti.
Gargaranın ve macunun ismini alabilir miyim. Çok teşekkür ederim cevap için :)

Ben hamileliklerimde dis agrisindan cok cekmis biriyim ne yapsanda bi yerden sonra fayda etmiyor 12 haftam dolmamistiki bir disim cekildi oysa nette bakiyodum iyi degil falan yazıyordu bence sen once kendi doktoruna sor sonra disciye git mutlaka bir cozum bulunur

Ben diş hekimiyim. Öncelikle gecmis olsun. Son ayda kesinlikle mudahale edilmez. Arkadasin da dedigi gibi gargara verilebilir. Cok asiri dayanilmaz agrin varsa antibiyotik kullanabilirsin. Bebegin organ olusum dönemi ilk 3 aydir. Son ayda plasenta dan gecmeyen guvenli ilaclar var onlardan verilebilir ama yine de antibiyotik kullanmanizi tavsiye etmiyorum. Kendim de hamileyim. Ben olsam asiri zor bir durumda kalmasam kullanmazdim

Kloroben gargara kullanabilirsiniz. Agriniz çoksa parol agri kesici gebelikte en guvenlisidir
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Ben de bir diş macununun hassasiyet giderici olanını denedim ağrımda baya faydası oldu. Mümkün oldugu kadar ilaçtan uzak durmaya çalışıyorum kaldı 2 ay en faxla 2 ay faha çekerim ağrıyı ama mcun bayaa hafifletti ağrımı.

Merhaba, ben de aynı problemi yaşıyorum. 20lik dişlerim çok ağrıyor. 20 haftalık hamileyim. dişçiye gittim geçen hafta, 20liklerim için bir şey yapamayacağını söyledi.. ancak 4 dolgu 2 tane de kanal tedavisi yapması gerektiğini söyledi, o dişlerim şimdiye kadar hiç ağrımadı, aciliyeti yoksa yapmayalım dedim ancak dişçim daha sonra ağrırsa bir müdahalenin daha riskli olacağını, doğumdan önce yapmamızın iyi olacağını söyledi.. ağrım olan dişim için bir şey yapamıyorken, ağrım olmayan dişlerim için tedaviyi bu kadar önermesi kafamı karıştırdı, ben aciliyeti yoksa hiçbirinin yapılmaması taraftarıyım sanırım, ama pek de anlamıyorum bunlardan. yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, ben de aynı problemi yaşıyorum. 20lik dişlerim çok ağrıyor. 20 haftalık hamileyim. dişçiye gittim geçen hafta, 20liklerim için bir şey yapamayacağını söyledi.. ancak 4 dolgu 2 tane de kanal tedavisi yapması gerektiğini söyledi, o dişlerim şimdiye kadar hiç ağrımadı, aciliyeti yoksa yapmayalım dedim ancak dişçim daha sonra ağrırsa bir müdahalenin daha riskli olacağını, doğumdan önce yapmamızın iyi olacağını söyledi.. ağrım olan dişim için bir şey yapamıyorken, ağrım olmayan dişlerim için tedaviyi bu kadar önermesi kafamı karıştırdı, ben aciliyeti yoksa hiçbirinin yapılmaması taraftarıyım sanırım, ama pek de anlamıyorum bunlardan. yardımcı olabilir misiniz?
Canım 20 lik dişler cok farklı bıde iltihabi olabilir önden antibiyotik vermek isteyebilir belki gömük ise Röntgen isteyebilir o yüzden 20 lik dişler daha sıkıntılı.ama sana tavsiyem kesinlikle doktorunu dinle yapması gereken şeyler varsa yaptır bak inan son 3 ayda müdahale etmiyorlar küçücük dolguya bile sonra ağrırsa cok pişman olursun dolgunun kanal tedavinin hatta dişetıne yapılan iğnenin bebeğe bir zararı yokmuş..ben her 2 ayda bir gittim kontrolüme cok şükür bısey çıkmadı aklın kafan rahat olsun bence

Canım 20 lik dişler cok farklı bıde iltihabi olabilir önden antibiyotik vermek isteyebilir belki gömük ise Röntgen isteyebilir o yüzden 20 lik dişler daha sıkıntılı.ama sana tavsiyem kesinlikle doktorunu dinle yapması gereken şeyler varsa yaptır bak inan son 3 ayda müdahale etmiyorlar küçücük dolguya bile sonra ağrırsa cok pişman olursun dolgunun kanal tedavinin hatta dişetıne yapılan iğnenin bebeğe bir zararı yokmuş..ben her 2 ayda bir gittim kontrolüme cok şükür bısey çıkmadı aklın kafan rahat olsun bence
teşekkür ederim tavsiyen için:) evet sanırım dişlerimi kaybetmektense..ne gerekiyorsa yapmam daha iyi, 20likleri de zaten yapmıyorlar, yaptırmayacağım..

Kızlar 10 haftalık hamileyim dişim çok ağrı yapıyo. Kanal Tedavisi yapmam gerekiyor. Hamileyken kanal tedavisi yapan var mı ? Bi zararı oldu mu ?

Kızlar 10 haftalık hamileyim dişim çok ağrı yapıyo. Kanal Tedavisi yapmam gerekiyor. Hamileyken kanal tedavisi yapan var mı ? Bi zararı oldu mu ?
Çok geçmiş olsun :KK43: bildiğim kadarıyla erken gebelikte yapılmıyor röntgen çekilmesi gerektiği için ama bnm hekimim kursun yelek giydirebilirm demişti riski en aza indirmek için 30. Haftamda sıkıntı yaşadm ama yaptırmadım onun yerine hassasiyet giderici diş macunu kullandım baya rahatlattı beni atlattım ama snn daha çoook haftan var bebeğin doğmasına umarım bi çare bulursun.

Çok geçmiş olsun :KK43: bildiğim kadarıyla erken gebelikte yapılmıyor röntgen çekilmesi gerektiği için ama bnm hekimim kursun yelek giydirebilirm demişti riski en aza indirmek için 30. Haftamda sıkıntı yaşadm ama yaptırmadım onun yerine hassasiyet giderici diş macunu kullandım baya rahatlattı beni atlattım ama snn daha çoook haftan var bebeğin doğmasına umarım bi çare bulursun.
Evt canım 12. haftadan önce diş tedavisi yapılmıyomş.. Tşk ederim cevap için canm

X