hamilelikte bol elme yiyin

seyran

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
842
7
55
Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 1253 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi.

Utrecht Üniversitesi nden S. M. Willers ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma yakalandığı görüldü. Thorax dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, annelerin gebelikleri sırasında tükettikleri yiyeceklerden çocukların astıma yakalanmasında koruyucu etkiye sahip tek gıdanın elma olduğu tespit edildi.

Anneleri haftada 4 den fazla elma yiyen çocukların astıma yakalanma riskinin, haftada hiç ya da bir elma yiyen annelerin çocuklarından yüzde 53 daha az olduğu gözlendi. Araştırma ayrıca, hamilelik sırasında balık yemenin, çocuklarda egzamaya yakalanma olasılığını azalttığını gösterdi.

Haftada bir kez ya da daha fazla balık tüketen gebelerin gebelerin çocuklarında, diğerleriyle kıyaslandığında egzama riskinin yüzde 43 daha az olduğu belirtildi.

Evet Bende Yiyorum.özellikle Yeşil Ekşi Elma.iyi Geliyor.

bende artık elmanın zamanı geçti diye yemiyordum ama bundan sonra mutlaka yiyeceğim. bir de balık yiyebilsem ne güzel olacak. yoksa doktor balık yağı verecekmiş. o da anormal kilo aldırıyormuş.

Cnm Burdaki Balik Yağlari Iyi Değilmiş.önermiyolar Yani Yabanci ülkeden Getirtmek Gerkiyomuşş

bunu bilmiyordum söylediğin iyi oldu. doktor omega 3 diye bahsetti ama bu normal balık yağımı bilmiyorum. ben bu konuda doktoruma sorayım o zaman.

Ben De Okudum Netten Cnm.yani Prof.lar Türkiyedekileri önermiyolarmiş O Açidan.aciktim Ya.bişeyler Atiştirim.öptm.

sanki bende yemek canavarı gibi oldum sürekli karnım acıkıyor. ne yiyeceğimi şaşırıyorum ama asla abur cubur yemiyorum. şimdide otacının yüksek lifli dometesli çubuk ve dilimlerini keşfettim. gayet lezzetliler. üstelik yağsız ve kalorisi %37 azaltılmış. sizce bunu yemem de sakınca varmıdır. marketlerin diyet reyonlarında satılıyor. ben grisini veya çubuk yemek istemiyorum ayrıca bıktımda zaten bunlardan. bir de lifli ya kabızlığa da iyi gelir belki düye düşünüyorum. siz ne dersiniz.

tamam egemen doğru döylüyorsun ben en doğrusu doktoruma sorayım. ya ben kilo almaktan çok korkuyorum ya ne yapacağımı şaşırdım.

canım kendini çok şartlandırma lütfen.geçici bi dönem yaşıyoruz ve bebişlerin peşine koşturmaktan zayıflarız dert etmeeee...

slm arkadaşlar.balığın kendinden ve karaciğerinden yapılan 2 çeşit balık yağı varmış karacğerinden yapılanı çok zararlıymış bilginiz olsun

helede catur cutur soyle taze olursa immm canim elma istedi!!gidip yiyeyim bir tane:KK66:)evde hep bulunur yaz kiz :))

Bırde Zaten KabızLıqa ıyı geLıOrmus ELma Vıtamını Aıcsından ıyı Tuketmekte fayda var sağoL Canım

X