hamilelikte bel bölgesini aldıran varmı

açelyaakaslan

oğluşuna aşık
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
310
2
37
arkadaslar bisey sorucam sıze...suan 36 haftalık hamıleyım dogumum sezaryan olursa epudurel ıstıyorum ondada belden ığne yapıyolarmış sanırım benım bel bölgemde tuyler var bunları sır agdayla aldırsam bebege bı zararı falan olurmu sonucta sert bı sekılde cekıyolar bı sorayım sızlere dedım yardımcı olursanız sevınırım..

ya saçmalama bence aldırma o tüyler omurilik üstünde yani en önemli sinirler var hem ne gerek var

benimde var bel ve göbek bölgemde tüylerim hamilelik boyunca 2 kere karnımı aldırdım sir ağdayla sonrada doğru dürüst çıkmadı ama 2 dr.a sordum bunu bişey olurmu diye bende bel bölgem için gidicem mutlaka bende epidural normal doğum istiyorum

ayrıca bilginiz olsun arkadaşım aldırmadı ama jiletle almışlar onunkini kıllardan iğne rahat olmuyor görmüyorlar diye almak zorundayız demişler bence o daha utanç verici elinde jiletle onlar kesiyor ve tam doğum zamanı

canım bence aldırma çünkü normal yani epidural olmasa bile normal doğumda altı sezeryanda ise karın bölgesini istersen sen akşam temizlemiş ol hemşireler yinede mikrop kapmaması için yinede jiletliyorlar...yengem hemşire oradan biliyorum sen ister temiz ol ister olma onlar alıyor jiletle.....

arkadaslar bisey sorucam sıze...suan 36 haftalık hamıleyım dogumum sezaryan olursa epudurel ıstıyorum ondada belden ığne yapıyolarmış sanırım benım bel bölgemde tuyler var bunları sır agdayla aldırsam bebege bı zararı falan olurmu sonucta sert bı sekılde cekıyolar bı sorayım sızlere dedım yardımcı olursanız sevınırım..

selam, ben eskıden berı aldırırım, hala aldırıyorum. herhang, bir sorun yaratmaz, nasıl rahat edersen onu yap bence

evet arkadaşlar bende duydum biz aldırmazsak hemşireler alıyor.ben normal sezeryan olucam epidral olsaydım bende aldırırdım.o rezilliği çekmektense aldırmak iyidir.ayrıca bebeğe bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum.

benimde var bel ve göbek bölgemde tüylerim hamilelik boyunca 2 kere karnımı aldırdım sir ağdayla sonrada doğru dürüst çıkmadı ama 2 dr.a sordum bunu bişey olurmu diye bende bel bölgem için gidicem mutlaka bende epidural normal doğum istiyorum

ayrıca bilginiz olsun arkadaşım aldırmadı ama jiletle almışlar onunkini kıllardan iğne rahat olmuyor görmüyorlar diye almak zorundayız demişler bence o daha utanç verici elinde jiletle onlar kesiyor ve tam doğum zamanı
canım doktora sorduğunda doktor ne dedı alınması sakıncalı değıl dımı aldırabılırım yanı ben doktora sormaya cekınıyorumda....

Bende bunun bebege zarar verecegini dusunmuyorum.Hani kimyasal madde iceren bisey olmadigi icin icinde bence gönul rahatligi ile yaptirabilirsin.

bence yaptırma tatlım.. sinirlerine bieşy olmasından korktum anlatınca ama yine sen daha iyi bilirsin tabi

arkadaşlar bende 9 aylık hamileyim.doktora sormaktan çekindim.benimde göbek ve bel kısmımıda kıllar çok.bazen makine ile bazen ağda ile aldım mecburen.zararı olmaz diye düşünüyorum ama insanda ister istemez tedirginlik oluyo.

X