Gebeliğe Hazırlık Hamilelikte başlayan göğüs yarası

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Melodilove

Benim hâla bir umudum var 🍃
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
317
186
Merhaba arkadaslar daha evvel dogum yaptım ve malesef dogumdan sonra gögsüm süt ile taşmasına ragmen gögüs ucu yaralarıyla başım hep dertteydi malesef kanama kabuk baglanma vs gibi gogus ucumda bi sürü sorun yasadım cocugum emmeesine ragmen zamanla sütümde kesildi ve cocugumu emzıremedim ( bu sürecte tabi toplumun verdigi baskılarında etkısı oldu sanki bilerek emzırememiş gibi ) herneyse cocugum mamayla devam etti ve bu gogus ucu yaraları senelerde devam etti duzelmedi her duştan sonra kabugu kaldırıyordum ertesi gün tekrar kabuk baglıyordu uçları ve şimdi tekrar hamıleyim 6 aylık ( bu surede kremler koca karı şeyleride denedim fayda olmadı ) ve cok korkuyorum cunku gogsum yine yara olma yolunda uçkısmına yakın uçlar fln cıkmay basladı ucu yine kabuk olmaya basladı ve gece kabuslarıma giryor bebegimi emzırememek o kadar moralım bozukku aglıyorum yine emziremıyecegım dşye hep icimde ukte kaldı emzirememek ne yapmalıyım akıl verin nolur 😞

Merhaba . Ben hastaneye gittiğim gün evde suyun içine ayva çekirdeği koyup bırakmıştım . O bekledikçe jel kıvamında oluyor . Çay bardağının yarısına kadar su koyup 5-6 adet ayva çekirdeği atın ve üstünü peçeteyle kapatıp bekletin . Jelleşince göğüs uçlarınıza sürün . Bu şekilde bir kaç hafta düzenli olarak yenileyip sürün . Arada bir de kendi sütünüzü sürün Allahın izniyle kolay atlatırsınız . Emzirirken bu şekilde bir kere bile ne ağrı hissettim ne yara ne çatlama ne kabuklanma . Nacizane tavsiyem , umarım yararlı olur 🌺

X