Hamilelikte Allerset Kullanan Var mı?

sevgdmr

💙👶🏼
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
1.096
1.260
Kızlar merhaba. Şu anda 8+2 haftalık gebeyim. Toz ve polen alerjim var alerjik rinit oluyorum sürekli tam da bu havalar alerjimin fazlalaştığı zamanlar. Burun yıkama için okyanus suyu aldım sterimarın onu kullanıyorum. Doktorum allerset alabilirsin dedi geceleri yatmadan önce ama prospektüsü hamile kadınların kullanımından kaçınılmalı yazıyor. Stres oldum bende hamileliğinde allerset kullanan var mı? Ya da ek olarak neler yapabilirim bu süreçte bilgisi olan var mı

Selam canım. Bence kullanma. İnternetten araştır, doğal yollarla geçirmeye çalış. Bende mesela öğrendiğimden beri kabızım. Doktor bana dupalac vermişti. İnternette araştırdım. Hamilelikte kullanılır da yazıyor kullanılmaz da. Doktor değiştirdim. Bugün gittiğim doktorumda kesinlikle kullanma doğal şeylere yönel dedi, bıraktım.

Canım alerji ilaçları hanilelikte kullanılmıyor diye biliyorum. Benim oğluma gebeliğimde neredeyse 9 ay tıkanık burunla yaşlı gözlerle geçmişti. Ama doktor vermedi ilaç

Canım çok teşekkür ediyorum evet haklısın ben de çok emin olamadım çünkü prospektüsünde bariz kullanılmamalı yazıyor. Işte senin de başına gelmiş sanırım böyle durumlarda en az 2 doktor görüşü almamız gerekiyor. Biraz burun yıkama suyunu deneyeyim bakalım ne olacak

Canım alerji ilaçları hanilelikte kullanılmıyor diye biliyorum. Benim oğluma gebeliğimde neredeyse 9 ay tıkanık burunla yaşlı gözlerle geçmişti. Ama doktor vermedi ilaç
Canım benim ekstra geniz akıntısı da oluyor sende de olmuş muydu? Evet bende çok emin olamadım kullanmayacağım bu şekilde biraz idare etmeye çalışacağım çok teşekkür ediyorum

Canım benim ekstra geniz akıntısı da oluyor sende de olmuş muydu? Evet bende çok emin olamadım kullanmayacağım bu şekilde biraz idare etmeye çalışacağım çok teşekkür ediyorum
Evet o yüzden geceleri yatarken çok öksürüyordum ama yüksek yastık ve zencefil çayı vs hep doğal şeylerle idare ettim. Ama aradan 4 yıl geçti belki çalışmalar değişmiitir filan. Ben hamileyken parol almaya bile sıcak bakmıyorum açıkçası biraz da yapısal bi yaklaşım. Doktorlar paroldan da bişey olmaz diyorlar. Olmuyordur da. Ama ne bileyim işte fıtrat.

Ya inan bende bu şekilde düşünüyorum canım folik asit dışında hiçbir şey kullanmıyorum kullanmakta istemiyorum bence de ilaç kullanmak bu süreçte çok doğru değil doğal yöntemlere yöneleyim inşallah geçer

İlla antihistaminik kullanman gerekliyse bilaxten diye bir alerji hapı var gebelik B kategori ama doktoruna danış mutlaka,alerji lanet bişey geçmiş olsun

Canım benim de alerjim var kabarıp kaşınıyorum doktora gittigimde kesinlikle ilk uc ay ölecek kadar şişmedikçe kullanma dediler Sonrasında da kullanmamamı tavsiye ettiler. Hala kullanmadım 4 aylık hamileyim ama zorlanıyorum tabi. Alerjik rinit bende de var ve bazen nefessiz kalarak uyanıyorum. Bir de burnum kanamaya basladı kabuk falan oluyo o da iyice tıkıyo. Yapıcak bişe yok sen de en azından ilk üç ay kullanma bence yüksek derecede nefes darlığı falan yoksa. Kesinlikle kullanma diyen doktor bu arada cildiye doktoruydu. Kadın doğum doktoru da cildiye kullan derse kullanabilirsin demişti.

Ya inan aynı durumdayız kuzum sabah bi uyanıyorum burnum öyle tıkanmış ki nefes alamıyor halde. Çok şükür burun yıkama suyu iyi geldi bide bu polen mevsimi olduğu için biraz dışarı çıkmamaya karar verdim ilaç içmektense. Sana da çok çok geçmiş olsun canım haklısın ilaç tercih etmeyeceğim akışına bırakacağım bir süre çok teşekkür ediyorum

Rica ederim canım sağlıkla gelsin inşallah bebişlerimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…