hamılelıkte agda

ozlemBLK

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
2.111
119
arkadaslar hamıleyken agda yaptıran varmı? yapılmasında bı sakınca olurmu?
:eek:

ilk 3 ayda cilt emebildiği için çok önerilmiyormuş ama sonrasında hiç bir problem teşkil etmiyor. Ben daha dün yaptım:)

daha once hep agda yaptım ama hamıle kaldıgımdan berı agda yapmadım korkumdan allahtan hep ustten usg bakıldı :)) ama sımdı 6,5 aylık hamıleyım vede tuyler gıttıkce sıklastı bu cok rahatsız edıyor benı agda yapmak ıstıyorum ama korkuyorum erken doguma sebep olurmu dıye

Ya yok be arkadaşım niye erken doğuma sebep olsun ben ta başından beri hep ağda yaptım olurmu öyle şey.

Valla bende hep ağda yaptırıyordum ama normalde bile çoookk canım yanıyordu tansiyonum bile düşüyordu bazen korkumdan hamileliğimde yaptıramadım bu gidişlede yaptıramıcam:KK43:(

ben de 5 haftalık hamişim.cumaya dr kontrolüm var.o yüzden gidecegim yarın agdaya.eltim en basından dogum yapacagı ana kadar agda yaptırdı hem çok rahat etti hem de bir sorun yasamadı.

Arkadaşlar ben sürekli yapıyorum. şu anda 6 aylık hamişim ve ilk aydan beri yapıyorum hiç bir yan etkisini de görmedim. diğer hamileliğimde de baştan sona kadar yapmıştım.

genital bölgenize ağda yaptiracaksaniz fazla uzatmadan yapmanizi öneririm mesela 20 gün arayla yaptirin çünkü tüğler ne kadar kisa olursa caninizda okadar az yanar. Ben 20 günde bir yaptiriyorum.

33. haftamın içindeyim, baştan beri hep ağda yaptırdım tabi ki doktoruma danışarak. doktorumun tek söylediği gebelik döneminde kıl kökleri daha hassaslaştığı için canın daha çok yanar, başka bir sakıncası yok, ama mutlaka hijyenik bir yerde yaptırmaya gayret et dedi. her ay gidiyorum ağdaya şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım, gitmeye de devam edeceğim açıkçası doğuma kadar :)

ben de nihayet bugun yaptırdım.daha öncesınde hep jilet kullandıgım için epey bir zor oldu.çok sertleşmişti çünkü.ayıla bayıla yaptırdım ama 1 ay boyunca rahat edecegım en azından.bundan sonra hep yaptırmayı düşünüyorum.

hanimlar ben okudugum kadari ile agda onerilmiyor. can yanmasi vs degil sebep. agdanin mantar vs enfeksiyonlara cok cabuk sebep olmasi. jilet de onerilmiyor. doktorun onerdigi kisaltilmasi. makasla kesebiliyorsunuz. evet cok temiz degil ama bizim de temizlik anlayisimiz biraz yanlis. mesela dudaklar icindeki killarin faydasi var. biz kabak gibi yapiyoruz. aslinda cekici degil tam tersi cok da itici oluyor bence.

ben birkac kere yaptirdim sonra yaptirmadim...
ne olur ne olmaz diye,hem canim tatli biraz agda da aciyo..
o yuzden yapmiyorum.

bende yaptırıyorum 6,5 aylık hamileyim ve bende başından beri yaptırdırm. çok şükür şimdilik bişeyim yok. ya zaten eğer sezeryan olursa o anda hemşireler jiletle temizliyomuş öyle olacağına temiz temiz giderim bari dr da iğrenmesin.

ha bide şu var; sizlerin nasıl oldu bilemem ama hamilelikte benim tüylerim daha da azaldı 1 ayı geçti daha yeni ağda zamanım geldi önceden 3 haftada gidiyodum bu kaşım bıyığım içinde geçerli önceden 5-6 güne almam gerekirdi şimdi nerdeyse 1,5 haftadır elimi bile atmıyorum allahım inşallah doğumdan sonrada böle olur :KK66:

melek,senin tuylerin azalmis,benim tam tersi daha da cogaldi..dr um hormonlardan dolayi cogalabilir demisti,.demek ki kisiden kisiye degisiyor..

hanimlar ben okudugum kadari ile agda onerilmiyor. can yanmasi vs degil sebep. agdanin mantar vs enfeksiyonlara cok cabuk sebep olmasi. jilet de onerilmiyor. doktorun onerdigi kisaltilmasi. makasla kesebiliyorsunuz. evet cok temiz degil ama bizim de temizlik anlayisimiz biraz yanlis. mesela dudaklar icindeki killarin faydasi var. biz kabak gibi yapiyoruz. aslinda cekici degil tam tersi cok da itici oluyor bence.

kibalecım makasla nasıl temızlenır arkadasım ayrıca cekıcı olmasa nolur kı bız hamıleyız onemlı olan bu donemde temız olmak degılmı

ne zaman dogum yapacagımızı bılmıyoruz hersey kısmet neden ınsanlar tıskınerek işini yapsınkı bırde hıc mecbur degıller bızı temızlemeye ben hep temız olamanın en azından bu donemde bı ayrıcalık oldugunu dusunuyorum :CüvCüv:

Bu konuyu gecen gidisimde ben de doktoruma sordum ve o da agda yada jileti onermedigini makasla kisaltmanin en dogru yontem oldugunu soyledi. Biz igrenirler falan diye dusunuyoruz ama anlasilan onlar olaya o gozle bakmiyorlar!

canım bu konuyu açtığın çok ii olmuş bende çok merak ediyordum ama şimdi hepten kafam karıştı.

Bende ağda yapıyorum sürekli ama hamilelik döneminde daha cok acıdıgı dogru. En azından 1 ay temiz temiz dolasıyorum içimde rahat ediyor. Jilet kullandığım zaman hem cok cabuk cıkıyor hemde cok kasınıyor:eek:

Ben de doktoruma sormuştum özellikle son ay ağda önermediğini söyledi. Hem hijyen açısından, hem de bazen kasılmalara neden olabiliyormuş dolayısıyla da erken doğuma

X