hamilelikde dolgu yaptıran veya diş çektiren varmı?acill!!!

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
arkadaşlar ben 16 haftalık hamileyim kırık ve çürük bi dişim var ne zamandır böyleydi ama talihsizlik gebe kalınca ağrı yapmaya başladı ama riskli bi hamileliğim var daha önce düşük yaptım şimdide ara ara lekelenmem oluyo 4 cm. miyom var bende ilaçlar kullanıyorum ve istirahatteyim. hal böyle olunca dişçiye cesaret edemiyorum bişey olur diye doktoruma da sorcam ama yaşayanlar bana daha iyi yardımcı olur acil cvplarınızı bekliyorum. birde kolanyalı pamuk yada aspirin çiğnesem geçer böyle yapsam bebege zararı olurmu? benneyaptımki

• Konu Sahibi EU1

selam canım bende 16 haftalık hamileyim :CüvCüv:ve dişim çürüdü,henüz doktora gitmedim, açıkçası dişi uyuşturdukları ilacın bebeğe zararı olacak diye korkuyorum:1shok:,dişçiye gidilmez ve sorun giderilmezse dişteki mikrop bebeğe giderek zarar verebiliyor ve kötü sonuçlara neden olabiliyormuş.Doktorun uyuşturmak için kullandığı maddenin içinde bulunan "octapressin"denen madde uterusta kasılmaya neden olabileceğinden düşük veya erken doğuma sebep olabiliyormuş bu yüzden en azından bir önlem olarak bu maddenin konmamasını söyleyebiliriz diye düşünüyorum.İnşallah atlatırız canım,dişçiye gidersen hayırlı haberlerini bekliyorum.Aspirin çiğneme bebek için zararlı,,kolonyalı pamuk koyma bence çünkü içinde alkol var,gerçi ne kadar etilidir bilemiyorum.

• Konu Sahibi EU1
çok agrıyor ya artık geceleri uyuyamıyorum uyadırıyor karanfil koyuyorum ama yok geçmiyo cuma günü inş doktor izin verir ve inş çektirebilirim yoksa nasıl dayancam bilmem işede başlıycam üff

• Konu Sahibi EU1
merhaba hamile degilim ama bebek istiyorum; bu hafta discideydim bir dahaki randevumuza geldigimde hamile olursam dolgu icin kullanacaginiz ignenenin zarari var mi diye sordum? bana ilk uc ay rontgen yok ama islemlerimizi yapariz ilaclarin zazarari yok, ucuncu ve altinci ay arasi cok rahatiz son uc ay islem yapmiyoruz demisti son uc ay kismini ayrintili dinlemedim ingilizce konustuk da. ama sunu da dedi tedavi edilmeyen disin zarari daha cok, tedavide kullanilan ilaclari dusunme korkma dedi. bence sen curugun iyice ilerlemesine izin verme bu seferde antibiyotik ihtiyaci duyar. jinekologunla da discinle de konus ve beklemeden bir caresine bak guzelim. belki cok hafif bir dolguyla cozulcektir sorun.

• Konu Sahibi EU1
benisec ayrica rontgen konusunda israr ederse discin rontgen yelegi olan discileri secmeleisin. ayrica bak dorduncu ayindaymissin bana discimin dedigi buydu en rahat uc aydan sonra alti aya kadar gecen donemdeyiz diye.

• Konu Sahibi EU1
benisec ayrica rontgen konusunda israr ederse discin rontgen yelegi olan discileri secmeleisin. ayrica bak dorduncu ayindaymissin bana discimin dedigi buydu en rahat uc aydan sonra alti aya kadar gecen donemdeyiz diye.

sağol cnm uyarın için söylerim inş gerek kalmaz ah şu agrıdan bi kurtulsam valla hamilelik düşünen herkese ders olsun benim bu çektigim agrılar mutlaka dişçiye gitmeden hamile kalmasınlarsenağlamasenağlama

• Konu Sahibi EU1
canım bende senin haftalardayken kanal tedavisi ve geçici dolgu yaptırdım.. şimdi 34.haftamdayım.. Gemiş olsun

• Konu Sahibi EU1
canım bende senin haftalardayken kanal tedavisi ve geçici dolgu yaptırdım.. şimdi 34.haftamdayım.. Gemiş olsun

hım cnm hatırlıyosan peki bi sorun olmuşmuydu allh bebeklerimizi bizlere bağışlasın cvp yazdıgın için sağol

• Konu Sahibi EU1
hım cnm hatırlıyosan peki bi sorun olmuşmuydu allh bebeklerimizi bizlere bağışlasın cvp yazdıgın için sağol

yok canım Allah a çok şükür bi sorun olmadı..lokal anestezi ile işlem yapıldı.. yapmak zorundaydım ağrısı öldürüyordu.. ağrı kesici vermediler 1 gün ağrısından kıvrandım o kadar.. ama diş doktorunun uzmanı yaptı biraz çekindiler o yüzden uzmanımız yapsın dediler.. tabi bunun için ayrı ücret ödedim ama daha titiz çalışılması açısından gerekli.. rahat ol kendine güven bişeycikler olmaz..yalnız kendi kadın doktorundan onayı mutlaka almanı tavsiye ederim.. Geçmiş olsun :CüvCüv: :CüvCüv:

cnm cvp yzdıgın için sağol bugun saat 2 de gidicem kendi doktorumla rendevum var o zaman söyliycem eger tamam derse diş bölümüne gidicem inş ay birde cinsiyetini hala öğrenemedim bgn söyler inş ya:):CüvCüv:

selamlar kızlar nasılsnız ben dün doktora gittim oğlum olacagını öğrendim çok mutluyum ama üzücü bi haber diş doktoruna gitmem için 4,5 aylık olmam gerekiyomuş yani 2 hafta kadar daha bekle dedi üff ya bu agrıyı hafifletecek bi formül biliyormusunuz?

tebrik ederim canim bende yeni hamileyim rabbim hepimize bebislerimizi sag salim kucagimiza almayi nasip etsin.dis agrin icin sunu soyliye bilirim benim disim agridiginda dis macunu koyuyorum biraz hafifliyo ilac icmeyi sevmiyorum ama dis macunu sana ne kadar yararli olur bilmiyorum

tatlim ben de ogrenmek icin sana sormak istedim, benim discim niye 3 aydan sonra 6.aya kadar en rahat oldugumuz donem hicbir cekincen olmasin dedi acaba? yanlis anlama senin jinekologun ne derse o dogrudur aciklama yapti mi ondan soruyorum? hayir hamile bile degilim ama yarin birgun burayi birisi ayni dertle acip okuyunca benim onceden yazdigim mesaji da okurlar. sen aciklarsan bize bizde dogrusunu ogrenmis oluruz. Insallah agrin en azindan iki hafta icin diner tatlim.belli olmaz bazen bir dis bir donem agrir sonra durur biaraz sonra gene agrir, Allah buyuk.

cnm yok niye yanlış anlıyım doktoruma söylediğimde ilk 3 ay bbek olgunlaştıgından zararlı dedi 4 ve 6. aylar bebek iyice olgunlaşıyomuş sadece o olgunlaştıgı organları büyüyomuş ondan bi zararı yokmuş son 3 aylık dönemdede doğum erken başlatabiliyomuş diş tedavisi birde 4ve 6. aylada artık bebege zararlı maddeler pek geçmiyomuş kanal tedavisi gibi detaylı uygulamalar bile yaptırablirsin biraz sabret dedi bakalım inş agrımaz cnm açıkcası ben dişciden çok korkuyorum hamile kalmadan öncede bu dişim çürükdü ama agrı yok nasılsa diye gitmedim şimdi hamile olunca böyle oldu:CüvCüv:

tamam o zaman discinin dedigiyle jinekologun dedigi tutuyor sen 16 haftalik yazinca dort ay oluyor ama galiba doktor dort bucuk ay olunca daha iyi diyor. anladim tatlim, Insallah agrin biter birkac gune. uzme kendini disciden de korkma en azindan hamileyken korkma; ben de cok korkarim ama saglik deyip katlanicaz, bebesinle cok guzzel bir hamilelik dilerim sana, her sey gonlunce olsun:)))

Son düzenleme:

sağol cnm bi kaç gündür ağrımıyo pek ama eger bi tutarsada agrısıı aglayasım geliyo walla sende inş en kısa zamanda hamile kalır bu mutlulugu yaşarasınmirmirmirmir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…