Hamilelik

msmsmsmss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2024
10
0
19
Merhaba arkadaşlar aranızda hamile olup troid bezleri yavaş olan varmı ?
Yani bebeğe bi zararı olurmu bunun

Merhaba, Maalesef ben de ayni durumdayim ve Troid sebebiyle düsük yaptim. Triod in Hamilelikte bebegin gelisimi icin cok önemli bi rolü varmis. Maalesef bu bilgiye sahip degildim. Kesinlikle tedavisini olman gerekir. Ben düsükten sonra 5 aydir hala tedavisini görüyorum ama bir türlü kan degerim dengelenmedi...

tsh değerinize bakılıyor ilk gebelik kontrolünüzde. eğer düsük veya yüksekse tiroid ilacı başlanıyor. gebelik boyunca kullanıyorsunuz. ben 8.haftada başladım hala daha kullanıyorum. çok ciddi bir durum varsa endokrine gönderirler ve onunla birlikte ilerlersiniz. benim gebelik öncesi 3küsürdü. hamile olmayan kadınlarda 5e kadar normalmis. o yüzden gebelik öncesi bana ilaç verilmedi. hamile kalınca 2.6ya düstü. artan beta hcg, tsh’ı düsürüyormus. ama zamanla beta hcg artışı yavaşlayınca tsh artmaya başladı bende. 8.haftada 3.36 olmustu. o yüzden de doktorum ülaca başladı. ama dediğim gibi benim gebelik öncesi sorun yoktu o yüzden endokrine göndermedi hiç. doğuma kadar hatta genelde doğum sonrasında da ilaca devam ediliyormus. sizi de doktorunuz yönlendirir endise etmeyin.

X