Gebeliğe Hazırlık Hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

selmaerol09

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2021
7
1
Hamile olunca nasıl bir duygu karnınızda hissediyormusunuz ilk başta hamile olunca mesela hamile olduğunuzu alıyormusunuz tekmeleyince mesela hareket edince noluyor nasıl bir his

Ilk zamanlar anlamiyosunuz içinizde biseu olduğunu . Ama varlığını içgüdüsel olarak hissediyosunuz . Hareketleri başladığı zaman 4 aylıkken falan sanki içinizde birşey akiyor balık yüzüyor gibi bir his oluyor:) bebek büyüyünce karninizin dışından belli oluyor hareketler . Boşluklara doğru ayakları falan denk gelirse hafif acıma oluyor :)

Bayanlar mrb bn adet bittikten hemen sonra eşimle korunmasız birlikte oldum on gün sonra gece uykudan uyandıracak kadar şiddetli bir ağrı ile uyandm sağ tarafmda bıçak saplanır gibi sabah uykudan uyandiğimda çok az kan bulaştı peçeteye sağ tarafmdaki ağrı da iki gün sürdü sol tarafıma geçti karnımda kasılmalar başladı neyin habercisi olabilir

Bayanlar mrb bn adet bittikten hemen sonra eşimle korunmasız birlikte oldum on gün sonra gece uykudan uyandıracak kadar şiddetli bir ağrı ile uyandm sağ tarafmda bıçak saplanır gibi sabah uykudan uyandiğimda çok az kan bulaştı peçeteye sağ tarafmdaki ağrı da iki gün sürdü sol tarafıma geçti karnımda kasılmalar başladı neyin habercisi olabilir
Eğer adetinizden hemen sonra kasıkları etkileyen herhangi bir ilaç alırsanızda yaşarsınız mesela ertesigün hapı gibi ... eğer ki bebekten şüpheleniyorsanız ki herkesin yumurtlama dönemi aynı olmayabiliyor o zaman beklemeniz gerek diye düşünüyorum

Yumurtlama kanamasıdır diye düşünüyorum. Ağrılarda bu yüzden olabilir. Yumurtlama zamanı adetimdeki kadar ağrıyor benimde. Adetten hemen sonra yumurtlama ihtimali düşük. Ama olmaz diye bişey de yok. Eğer sperm içerde yaşadıysa bi kaç gün sonra da yumurtladıysan, Döllenme için en az 2 gün yerleşme kanaması olması içinde en az 5 güne ihtiyaç var. Yani toplam en az 7 günde gebelik gerçekleşiyor. Doktora git bence için rahat etsin

X