Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

Gunaydin arkadaslar
Danimarkada oturum iznimi 2.senenin sonunda almis bulunmaktayim cok mutluyum.Ozelliklede artik rahat rahat hastaneye gidebilecegim butun kontroller icin ve daha sonra hamile kalabilmek icin ne islem gerekiyorsa yaptirabilecegim
Birde arkadaslar sol gogusden(meme ucundan)akinti(beyazimsi) sivi geliyor herhangi bir bilginiz var mi?

Kızlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim, iyi dilekleriniz için. sizleri çok seviyorum. zor zamanlarda hep birlikte mücadele etmeye çalışıyoruz. ne kadar olumlu olmaya çalışsamda, iyisini düşünmeye çalışsamda, kendimi üzmemeye çalışsamda olmuyor işte. olmayınca olmuyor. kendimi bir savaşın ortasında biçare, yaralı hissediyorum. biliyorum daha yolun başında olduğumu, insanlar neler yaşıyor onları da biliyorum. aslında bunu yaşayan herkes için üzülüyorum, zor işte ya anlıyorsunuz siz beni. kısaca özetliyorum; yumurtalar pek büyümemiş ilacın dozunu artırdı 150 lik 2 gün vurup tekrar gidicem. Rahim kalınlığı 6mm ki bu durumda bebek tutunmazmış. 8mm olması gerekirmiş. tüp bebek tedavisindede aynı şekildeymiş transfer iqal ediliyormuş böyle düşük kaldığı durumlarda. kısacası doktor pek ümitli konuşmadı. göbeğim mosmor iğnelerden. öyle işte.

sevindim canım senin adına. hayırlı uğurlu olsun inşallah. süt kıvamında olan o akıntıyı prolaktin hormonunun yüksekliğine bağlıyorlar. bir baktır istersen. o sebepten de hamile kalamamış olabilirsin. ilaçla düzeliyormuş ama endişe etme..

Canim Allah herseyden once sabir ve saglik versin.Uzulmemek,dusunmemek elde degil canim.Ama mutlaka bir gun olacak ben inaniyorum inancimizi yitirmeyelim.Dualarim seninle.Allahim en kisa zamanda hepimize anne olmayi nasip etsin insallah.

Aıkma canını dur bakalım doz arttırılsın belki daha iyi olur inancını bilmiyorum ama bi de duaları varmış duydun mu hiç bende dün komşudan duydum deneyelim mi kız :)))

Tesekkuler canim
Bende netten okumustum.Insallah daha ciddi bir nedenden dolayi degildir.Belgelerim hazir olunca ancak hastaneye gidebilecegim canim suan beklemedeyim.

Canim Allah herseyden once sabir ve saglik versin.Uzulmemek,dusunmemek elde degil canim.Ama mutlaka bir gun olacak ben inaniyorum inancimizi yitirmeyelim.Dualarim seninle.Allahim en kisa zamanda hepimize anne olmayi nasip etsin insallah.

teşekkür ederim canım inşallah her şey güzel olur hepimiz için. dualarına canı gönülden Amin diyorum. Allah bizi evlat hasretiyle sınamasın inşallah.

Aıkma canını dur bakalım doz arttırılsın belki daha iyi olur inancını bilmiyorum ama bi de duaları varmış duydun mu hiç bende dün komşudan duydum deneyelim mi kız :)))

Hayırlısı canım çok sağol. Canım Meryem suresi okuyorum ben. internetten araştırdığım bir kaç duayı da topikte paylaşmıştım. Bir de topikçe tefriciye okuyoruz. komşunun dediği hangi dualar acaba. Duanın açamayacağı kapı yok. Bir öğrensene, onu da okuyalım

O DUANIN UYGULMası var karnına adını falan yazmışlar 2 oğlu oldu ama çocuğun doğunca adını muhammed koyman şartmış öğreneceğim yapalım o duayı ben çok inanıyorum senin bildiğin dualar neler

Bence onunla birlikte Meryem suresi okuyabilirsin 41 gün. Daha önce paylaştığım yazıyıda koplayıyorum.(alıntıdır)

İmam Cafer Sadık’tan (a.s) şöyle nakledilmiştir: “Ne zaman bir kimsenin çocuğu geç olursa , bu duayı okusun:

اَلّلهُمَّ لا تَذرنی فَرِداً وَاَنتَ خَیرُ الوارِثینَ وَحیداً وَحشاً فَیَقصُرُ شُکری عَن تَفَکرُّی بَل هَب لی عاقِبَ ۀ َ صِدقٍ ذُکُوراً وَأناثاً آنَسُ بِهِم مِنَ الوَحدَ ۀ ٍ وَاَسکُنُ اِلَیهِم مِنَ الوَحدَ ۀ ِ وَاَشکُرُکَ عِندَ تَمامِ النِّعمَ ۀ ِ یا وَهّابُ یا عَظیمُ یا مُعظِم ثُمَّ اَعطِنی فی کُلِّ عافیةٍ شُکراً حَتّی تُبلِغُنی مِنها رِضوانَکَ فی صِدقِ الحَدیثِ وَاَداءِ الاَمانة وَوَفاءٍ بِالعَهدِ .

“Allahumme la tezerni feriden ve ente heyr-ül varisin vehiden veh şen feyegsuru şukra en tefekkuri bel heb li agibete sıdgın zukuren ve inasen anesu bihim min-el vehdeti ve eskunu ileyhim min-el vehdeti ve e şkuruke inde temamin ni’meti ya vehhabu, ya ezimu, ya mu’zim. Summe e’tini fi kulli afiyetin şukren hetta tubliğuni minha rızvaneke fi sıdg-ıl hedisi ve eda-il emaneti ve vefain bil ehdi.”

İmam Cafer Sadık (a.s) şöyle buyurmuştur: “Çocuk talebinde bulunmak için bu iki ayeti secde de okumalıdır:

رب هب لی من لدنک ذریة طیبة انک سمع الدعاء رب لا تذرنی فردا وانت خیرالوارثین .

“ Rabbi heb li min ledunke zurriyeten teyyibeten inneke semiuddua rabbi la tezerni ferden ve ente heyrul varisin.”

Başka bir rivayette şöyle buyurmuştur: “Herkim han ı m ının
hamile olmasını isterse, c uma namaz ından so nra iki rekât namaz k ılsın ve rükû ile secdeleri uzatsın , sonra şunu okusun:

اَلّلهُمَّ اِنّی اَسأَلُکَ بِما سَأَلَکَ بِهِ زَکَرِیّا رَبِّ لا تَذَرنی فَرداً وَاَنتَ خَیر الوارِثینَ اَلّلهُمَّ هَب لی مِن لَدُنکَ ذُرّیَ ۀ ً طَیِّبَ ة اِنَّکَ سَمیعُ الدُّعاءِ اَلّلهُمَّ بِاِسمِکَ اِستَحلَلتُها وَفی اَمانَتِکَ اَخَذتُها فِاِن قَضَیتَ فی رَحِمَها وَلَداً فَاجعَلهُ غُلاماً مُبارَکاً زَکِیاً وَلا تَجعَل لِلشَّیطانِ فیهِ شَرَکاً وَلا نَصیباً .

“Allahumme inni es eluke bima seeleke bihi zekeriyya rebbi la tezerni ferden ve ente heyr-ül varisin. Allahumme heb li min ledunke zurriyyeten teyyibeten inneke semiud duai. Allahumme biismike istehleltuha ve fi emanetike eheztuha fein gezeyte fi rehimeha veleden fec’elhu ğulamen mubareken zekiyyen ve la tec’el lişşeytani fihi şereken ve la nesiben.”

İmam Cafer Sadık (a.s) şöyle buyurmuştur: “Çocuk olmas ı için her seherde yüz defa isti ğfar et (Este ğfirullahe Rabbi ve etubu ileyh) . E ğer bir gece unutursan Başka bir zamanda kazas ını yap.”

Yine Başka bir hadiste İmam Cafer Sadık’tan (a.s) nakledildiğine göre, bir şahıs “Çocuğum olmuyor” diye şikâyette bulundu. İmam: “Han ımının yanına gitmeği istersen şu üç ayeti oku, inşallah Allah sana evlat nasip edecektir” diye buyurdu:

وَذَا النّونِ اِذ ذَهَبَ مُغاضِباً فَظَنَّ اَن لِن نَقدِرَ عَلَیهِ فَنادی فی الظلُّماتِ اَن لا اِلهَ اِلاّ اَنتَ سُبحانَکَ اِنّی کُنتُ مِنَ الظّالِمینَ فَاستَجَبنا لَهُ وَنَجَّیناهُ مِنَ الغَمّ وَکَذلِکَ نُنجی المُؤمِنینَ وَزَکَرِیّا اِذ نادی رَبَّهُ رَبِّ لا تَذَرنی فَرداً وَاَنتَ خَیر الوارِثَینَ .

“Ve zennuni iz zehebe mu ğaziben fezenne en len negdire eleyhi fenada fiz zulumati en la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minez zalimin . Festecebna lehu ve necceynahu min-el ğemmi ve ke zalike nunc-il muminine ve zekeriyya iz nada rabbehu rabbi la tezerni ferden ve ente heyr-ul varisin.”

İmam Zeynul Abidin (a.s) şöyle buyurmuştur: “Herkes şu duayı fazla okursa, mal, evlat, dünya ve ahiret hayrından ne isterse Allah ona bağışlar:

رَبِّ لا تَذَرنی فَرداً وَاَنتَ خَیر الوارِثینَ وَاجعَل لی مِن لَدُنکَ وَلّیِاً یَرثُنی فی حَیوتی وَیَستَغفِرُلی بَعدَ مَوتی وَاجعَلهُ خلقاً سَوِیّاً وًلا تَجعَل لِلشَّیطانِ فیهِ نَصیباً اَلّلهُمَّ اِنّی أَستَغفِرُکَ وَاَتوُبُ اِلَیکَ اِنَّکَ اَنتَ الغَفُوُر الرَحیمُ .

“Rabbi la tezerni ferden ve ente heyr-ul varisine vec’el li min ledunke veliyyen yerisuni fi heyati ve yeste ğfiruli be’de mevti vec’elhu helgen seviyya ve la tec’el lişşeytani fihi nesiben. Allahumme inni esteğfiruke ve etubu ileyke inneke entel ğefurur rehim. ” Ve çocuk istemek için bu duay ı yetmiş defa okuyun.”

Birkaç muteber hadiste belirtildi ğine göre, “Herkimin han ımı
hamile olursa, ona “Muh ammed” veya “Ali” ismini takmay ı niyet ederse o ( çocuk) erkek olur.” Başka bir hadiste, “Ona Ali ismini b ırak ki , ömrü uzun olsun” diye buyrulmu ştur.

T ıbb-ül Eimme kitabında şöyle rivayet edilmiştir: “Bir şahıs İmam Muhammed Bakır’a (a.s) çocuklarının azlığından dolayı şikâyette bulundu. İmam: “Üç gün sabah ve yats ı namazlarından sonra yetmiş defa “Subhanallah” ve yetmi ş defa “Este ğfirullah” söyle ve daha sonra şu ayeti oku:

اِستَغفِرُو اَربَّکُم اِنَّهُ کانَ غَفّاراً یُرسِلُ السّماءُ عَلیکُم مِدراراً وَیُمِدُّکُم بِاَموالٍ وَبَنینَ وَیَجعَلُ لَکُم جَنّاتٍ وَیَجعَلُ لَکُم اَنهاراً .

“ İsteğfiru erabbekum innehu kane ğeffaren yursilus semau eleykum midraren ve yumiddukum biemvalin ve benine ve yec’elu lekum cennatin ve yec’elu lekum enharen.”

Sonra üçüncü gece han ımınla cima et. Allah azaları düzgün olarak yaratılmış bir erkek çocuğunu sana nasip eder diye buyurdu.”

Nevadir-ül Hikmet kitab ında rivayet edildiğine göre, bir şahıs İmam Cafer Sadık’ın (a.s) huzuruna gelerek: “Ey Allah Resulü’nün oğlu! Sekiz kızım oldu ve hiç oğlum olmadı” dedi.İmam: “Han ımının ayaklarının arasında oturduğunda (ona yaklaştığında) elini onun göbeğinin sağ tarafına koyarak yedi defa “ İnna enzelna” (Kadir) suresini oku ve sonra cima et. Hamilelik belirtileri görüldü ğünde geceleri elini
kadının göbeğinin sağ tarafına koy ve yedi defa “ İnna enzel na” suresini oku.” O şahıs şöyle diyor: “ Bunu yapt ım ve Allah peş peşe yedi erkek çocuğu bana nasip etti.”

İmam Hasan (a.s) şöyle buyurmuştur: “Herkim çocuk istiyorsa, fazlaca isti ğfar söylemelidir.”

boyutunu niye söylemedi acaba. dozla ilgili bi değişklik yaptımı canım. inşalllah haftasonu olur kuzum aşılaman hayırlısıyla bolbol dinlenirsin. gerçi haftaiçi olursada rapor al 2 3 gün. dinlenmek çok önemliymiş...

seni anlıyorum canım. nekdar dert etme desekte dert edeceğinide biliyorum. tedavi oluyorsun başladın. ilaç kullanıyorsun. bu ay olmayabilir ama inş. daha önünde diğer aylar var. hayırlısını istiyoruz hepimiz. Allah korusun bebişim hasta doğsa daha çok üzülürüz. onun yerine sağlıklıca ve hayırlı evlat olarak geleceği ay gelsin bize. ne önce ne sonra... tamda o ay...

benim durumumuda biliyorsun. her ay çok isteyip astım krizi sonucu kortizondan sonra inş. gelmesin bu ay diye dua ediyorum. ayrıca eşim çaba göstermeyince de üzülüyorum. (bu aralar ses yok onda, ovu testi felan alacaktım onun için kredi kartı lazım. araştırma yapmadı... doktorada gitme taraftarı değil. bende sallamak istiyorum. gelirse gelir demek istiyorum ama olmuyor....).

biz insanız, üzülmemek saçma olurdu. inş. sonunda sevinip bebek nimetini daha çok anlıyacağız canım...

canımsın Allah ım duyucak bizi ettiğimiz duaların karşılığını vericek elbet sadece sabır bitanem bak benimde 2 yıldır olmuyor sanki hiç olmayacakmış gibi geliyor ama her ay yeni bir umutla başlıyorum rabbim en hayırlısı bilir üzülme nolur buda bizim sınavımız allah ım sevdiği kuluna hastalık verirmiş şifasınıda verir merak etme inşallah herşey yoluna girer dualarımdasın

hadi inş. aşılaman yapılır ve bebişin tutar... yeni hamişimiz olursun cnm...

gunaydın kızçelerim nasılsınız?sabah uyandım eşim rüya görmüş ve bebeğimiz olmuş 2,5 yıldır hiç bebek görmemiş rüyasında hatta ben gördüğüm zamanlarda kızardı bana çok takıyorsun bilinçaltına yerleşiyor diyordu Allah ım inşallah bu rüya gerçek olur bata 5 gunum kaldı hayırlısı artık

Evet çok haklısın canım. hayırlı evlat hayırlı evlat hep duam bu şekilde. ya en azından umutla beklesem. şimdi okuyorum rahim kalınlığı çok önemliymiş. hayatımda ilk kez duyduğum bir terim. belki önümüzdeki ay bununla ilgili başka şeyler varmış kalça bantları falan onlardan verir, öyle deneriz doktor ne dicek bilmiyorum ama. o kadari iğneye umutla bile bekleyemiyorum.
içim yanıyo ya, içimde kocaman bi yangın var. bu ay olmayabilirdi hayırlısı değilse olmasın zaten, ama umudum da olsunda ya. bakalım ne olacak çarşamba günü. eşler öyle canım. ben onu takmıyorum artık. benim kadar içinin yanmadığı dertlenmediği kesin. ben için için ağlarken onun aklında başka şeyler olduğu kesin. ona üzülme, ikna etmeye çalış ama fazla da beklenti içine girme. insan kendini daha yanlız hissediyor öyle olunca. bilmiyorum garip bir ruh halindeyim bu ilaçlardan olabilirmiş. psikoloğamı gitsem acaba. Allah yardımcımız olsun, hepimizin...

Canım benim sende benim hepimiz dualarımdasınız. Allah bizim de yüzümüze gülecek inşallah. dineçli olmak zorundayız, yılmamak zorundayız. fedakar olmak zorundayız, biliyorum. Sizi de bunalıma soktum, özür dilerim. içim çok dolu

çok güzel. hayır olsun. bebişiniz geliyor hayırlısıyla...

ay ne güzel rüyaymış öyle Allah hayırlara çıkarsın. bebişiniz bu ay gelsin artık inşallah, hayırla sağlıkla

olurmu öyle şey hepimizin derdi otak yardımcı olabiliyorsak ne mutlu her daim yanındayız tatlım bunları düşünme hiç
çok güzel. hayır olsun. bebişiniz geliyor hayırlısıyla...
sağol cnm inşallah gelir çok özledim ben onu
ay ne güzel rüyaymış öyle Allah hayırlara çıkarsın. bebişiniz bu ay gelsin artık inşallah, hayırla sağlıkla

amin canımmm hatta eşim kucağına almış bu benim olamaz diyormuş Allah ım duyar inşallah sesimizi öpüyorum çok seni

psikolakta ilaç dayar gibi geliyor. zaten bi ton ilaç kullanıyorsun... onun yerine papatya çayı gibi sakinleştirici şeyler içsen. tabi içmeden önce araştır.... ilaçlardandır durumun... bende bir astım ilacı kullanıyordum. ilaç beni depresif yaptı.. hadi onu boş geç halisülasyonlar görüyordum.. yatak odasının kapısının önünden geçen adamlar vs.... o nedenle ilaç bırakınca hepsi geçecek.. sen bebişe odaklan. nolacak bu ay değil diğer ay gelsin cnm. kendini yatıştırmaya çalış.....

bende eşimi takmamaya çalışayım. ama o doktora gitmedikten sonra. yada çabalamadıktan sonra bende salıp gideceğim. en azından deneyeceğim....

inşallah canım, inşallah önümüzdeki ay daha iyi olur her şey. yapabileceğim bir şey yık zaten. kendimi yırtsam da değişmicek sonuç. Eşini al karşına ciddi bir şekilde konuş, benimkide sözde çok istiyo ama ne kadar uğraştırdı. ağla haykır nasıl yola geliyorsa artık (benimki triple geliyor :) bütün yolları dene. çünkü onda bir şey yoksa ki inşallah yoktur çok iyi gelir sonucu, sana takip ister doktorun, belki bir ilaçla gelecek canım bebeğin. niye erteleyesinizki. bunları anlat güzel güzel. sadece klomenle bile gebe kalan bir sürü kişi duydum, neden sen de olmayasın. böyle böyle aklına gir. kendi derdimiz yetmiyo gibi bir de kocaların psikolojisi ile uğraşıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…