Hamilelik yasi yardımmmm

35 yaşından sonra risk taşıyormuş kadınlar..yumurtlama yavaşlıyormuş mesela ama...herşey boş ben 42 yaşında doğum yapan sağlıklı insanlarda gördüm canım....artık zaman değişti 40 yaşında evlenip 45 yaşında hamile anne olanlarda var.

canım benim anneannem 48 yaşında son doğumunu yapmış ve hiçte bişey olmamış ama ozamanlar herşey doğaldı hormon denilen şey yoktu şimdi yediğimiz hemen hemen herşey yapay doğal şeyler kalmadı bunuda unutmamak lazım

Tıbba göre ideal yaş 23. Alınan her yaşla birlikte risk artıyor, burada riskten kasıt özellikle bebeğin down sendromu olması riski. Ama tabii yaşlanmanın getirdiği düşük vb. riskler de var. Ayrıca özellikle bazı kanserlerden korunmak için (meme vb.) ilk doğumu 30 yaş altında yapmak öneriliyor. Fakat tabii ki bunlar istatistikler, herkesin durumu kendine özel.

35'ten sonrası demek de doğru değil aslında. 35'in sınır çizilmesinin nedeni, 35 yaşında down sendromu riskinizin 300-400'de 1'e çıkması ve bundan sonraki yaşlarda da daha hızlı bir şekilde artması. Mesela, 40 yaşında risk 100'de 1'e çıkıyor. 30 yaşın altındaki anne adaylarında ise binde bir civarında.

Bu nedenle, 35 yaş ve üstünde anne olacaklara kan testleri ne çıkarsa çıksın, emin olmak için amniyosentez de öneriliyor. 35'in riskli gibi algılanmasının nedeni bu. Ama sonuçta risk her yaşta var, öyle düşünün.

cok tesekkur ederım bu demek oluyorkı rısksız hamılelık ıcın 3 senem var demek hamılelık donemını cıkardıgımda, 23-24 yaslarda evlenmeyı cok ıstıyordum o ınanılmaz on plandaydı ama yas ılerledıkce yanı 30 lu yaslara varınca cocuk ozlemı agır basmaya basladı yanı evlenmek gelınlık gıymek o kadar cekıcı gelmıyor artık bana,

Son düzenleme:
Ben 31 yasindayim ve bekarim, hamilelik yasi nedir, yani kac yasindan sonra anne icin risk tasimaktadir, tesekkurler
canim egerki saglikli besleniyosan 35 40 yasindada hamile kalip dogum yapabilirsin ama tabiki hersey zamaninda olur bence gec kalma evlen mutlu yuva kur ve ins hayirli saglikli evlatlarin olur ben 23 yasindayim suan hamileyim cok guzel bi duygu yasarsan anlarsin tatlim gonlune gore versin Allah kib

canim egerki saglikli besleniyosan 35 40 yasindada hamile kalip dogum yapabilirsin ama tabiki hersey zamaninda olur bence gec kalma evlen mutlu yuva kur ve ins hayirli saglikli evlatlarin olur ben 23 yasindayim suan hamileyim cok guzel bi duygu yasarsan anlarsin tatlim gonlune gore versin Allah kib

cok tesekkur ederım, en buyuk dılegım o duyguyu yasamak

Son düzenleme:
X