Hamilelik ve sigara

rabia12345

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2024
34
10
32
Hamılelıkte sigarayı bırakan var mı acaba bıraktıysanız nasıl bıraktınız ben 11 haftalık gebeyım hala bırakamadım çok üzülüyorum tiksinmek yerine sigaradan aksine içesim geliyor daha da 😭

Keşke öncesinde bıraksaydınız ama keşkeleri bırakıp şuanı düşünmek lazım ben sigara hiç içmedim sadece hamilelikte benim için çok zor olan şeyler vardı yine de bunları yaparken hep bebişin sağlığını düşündüm. Siz de aynı şekil ileride yaşayacağı sağlık problemlerini düşünüp içmeyin zorlansanız da düşünün daha çok araştırın ve neleri sebep olduğunu görüp bırakın.

Hamılelıkte sigarayı bırakan var mı acaba bıraktıysanız nasıl bıraktınız ben 11 haftalık gebeyım hala bırakamadım çok üzülüyorum tiksinmek yerine sigaradan aksine içesim geliyor daha da 😭
Sigara içtiğiniz için çocukta oluşabilecek bütün hastalıkların sebebi olmayı kabul ediyorsanız için. Gelişim geriliği olabilir erken doğum olabilir bunlara katlanmaya hazır mısınız? Ben günde iki paket sigara içerdim krizlere girerdim içemediğimde. Hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım. Artık mevzu siz değilsiniz başka bir canın sorumluluğunu aldınız yazık değil mi bebeğe?

hamile kalmadan önce bırakmanız gerekiyordu bu yüzden. ben de hamile olduğumu öğrendiğim an bıraktım. günde bir paket içiyordum öncesinde. ama o testi görür görmez bıraktım. cünkü cocugumun benim yüzünden karnımda ölmesi, hastalıklı doğması veya yasamının herhangi bir döneminde sırf bu yüzden sağlık sorunu yasama ihtimali beni sigara içmemekten daha çok korkuttu. hiç mi canım çekmedi? tabii ki çekti. 12 yıldır sigara içen biriydim sonucta. ama hep kendimi tuttum. bebeğime odaklandım. her ay gittiğim kontrollerde kan sonuclarım yavas yavas normal çıkmaya başladıkça ben de mutlu oldum. su an tam 6 aylık olduk. 3 haftalıkken öğrenmiştim bebeğimi.

bence annesi, babası sigara içen bebeklerle ilgili olan haberleri, doktor videolarını vs izleyin. belki uzaklaşmanıza yardımcı olur (ben su an esimde bunu uyguluyorum cünkü)

benim bir arkadasim kızına hamileyken günde bir dal içiyordu güya kendini kontrol edemediği için. kızı su an 6 yasinda ve sürekli hasta. yaz kış demeden sürekli hastalanıyor çocuk.

Merhaba. Cok iyi anliyorum sizi. Ben de ogrenene kadar fosur fosur ictim. Sonra kesmeye calistim ve bir sure daha birakamadim. Sonra vicdan azabindan birden kestim bir kac gun icmedim ama yine de sonrasinda dayanamadim. Kendimi cok strese sokmustum ve bu stres de bana ve ona zarar veriyordu eminim. Cok canim istediginde sigaradan bir iki nefes alip atiyordum cok sikistigimda. Bu gunde 1 bazen iki gunde 1 bazen gunde 2 kere falan oluyordu. Ust uste hc icmedigim gunler de cok oldu ozellikle hareketlenmeyi hissettikten sonra. Bu sekilde hamileligimi tamamladim. Dogduktan sonra sute zarari olmasin diye 3-4 ay kadar ayni sekilde devam etmeye calistim ama sonra ipin ucu kacti. 2 yil dolu dolu emzirdim. Bebegim cok saglikli kilosu yerinde bir bebek olarak dogdu. 2 yil boyunca sutum cok geldi ve cok yaradi. Sumo gurescisi gbiydi ayaklanana kadar. Oglum suan 5 yasinda nerdeyse. Nazar degmesin bugune kadar iki kez ateslendi sadece nezle disinda ciddi bir rahatsizligimiz olmadi. Ben yedigim haltin kotu bir etkisini gormedim bugune kadar ama olmiycak die birsey yok tabiki.. kendinizi uzmeyin elinizden geliyorsa tamamen birakmayi deneyin hem vesile olur.. kim tamamen kurtulmak istemezki. Bu da bahanesi olmus olur. Ben yapamadim tabi hala iciyorum malesef 😂

X