Hamilelik ve burun tıkanıklığı

Bircan91

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
142
62
33
Kizlar
Hamileliğin de burun tıkanıklığı yaşayan oldu mu? 10.haftamda başladı 28.haftamdayim daha da kötüleşti. Doktorum sadece okyanus suyu verdi ise yaramıyor:KK43: çözüm bulan varsa söylesin ne olur uyuyamıyorum bile.

Canim ben de alerjik rinit hastasiyim
Kbb doktoruna gittim
Rinolight tam adi bu mu bilmiyorum da bir yontem varmis ...gebeler icin guvenilirmis ama ben de tam arastirmadim.siz de bir bakin .

Canim ben de alerjik rinit hastasiyim
Kbb doktoruna gittim
Rinolight tam adi bu mu bilmiyorum da bir yontem varmis ...gebeler icin guvenilirmis ama ben de tam arastirmadim.siz de bir bakin .

Ay bende gideyim KBB'YE o zaman. Vallahi burun tıkanıklığı hamileliği zehir etti artık nefes alamıyorum resmen ya :/

Çok fazla çözümü yok malesef.
Ben bu şekilde burun tıkanıklığı ve sinüs ile 34+5 doğuma gitmiştim.
Berbat bir durum, çok iyi bilirim.
Allah yardımcın olsun.

Ama yine de doktorunun verdiği bir şekilde fayda ediyor.
Sık ve düzenli kullan derim ve soğuk almamaya dikkat et.
Ayaklarını sıcak tutmaya bak.
Keşke "şu çözümü buldum da iyi geldi" diyebilsem...

Çok geçmiş olsun.

ben de 8. haftadan beri aynı sıkıntıyı yaşıyorum. nefes alamıyorum resmen ağzım acık uyuyorum. cok kotu. soyle gogus dolusu nefes almıyorum, aldığım nefes yetmıyor gibi bana. bana da sadece okyanus suyu verdı, ama ise yaramadı. birileri bi cozum sunsa ben de cok memnun olurum.

ben de 8. haftadan beri aynı sıkıntıyı yaşıyorum. nefes alamıyorum resmen ağzım acık uyuyorum. cok kotu. soyle gogus dolusu nefes almıyorum, aldığım nefes yetmıyor gibi bana. bana da sadece okyanus suyu verdı, ama ise yaramadı. birileri bi cozum sunsa ben de cok memnun olurum.

Ay canım benim inşallah geçer senin ki daha 10.haftandasin . Benim git gide kötüleşti hep İnşallah sen yaşamazsın bu kadarını

Sogukalginligi olunca mi oluyo sadece burun tikanikligi yoksa normal zamanda oluyor mu su an gribim ondan mi bilmiyorum ikisi birden tikali acilmiyo ilac kullnmiyorum ama cok zor bisi ne yemek yiyebiliyorum ne uyku uyuyabiliyroum:KK43:(((

soğuk algınlığı olunca onunki ayrı , ben bi hasta oldum, iki hafta yattım ilaç da alamadığım için. o zmn grip tıkanıklığı ayrı.. hastalık geçince tekrar hamilelik tıkanıklığına dönüş yaptık.. burnunu temizlesen de içinde bsy olmasa da, yukarda bıyerlerde bı engel var gibi nefes alamıyorsun resmen..:KK43:

konu açılalı yıllar olmuş ama benim gibi hamilelikte burun tıkanıklığına çözüm arayanlar görürse diye yazıyorum. benim de nezle sonrası burun tıkanıklığım oldu arkadaşlar. her geçen gün daha da arttı. sonunda geceleri uyuyamaz oldum. deniz tuzu neredeyse hiçbir işe yaramadı. bir sürü şey denedim hiçbirisi yaramadı. en sonunda saraçoğlunun bir kürünü buldum. 2 bardak suya bir avuç kuru papatya atıyorsunuz ve kaynatıyorsunuz. kaynayınca tam 5 dk boyunca buharını iyice burnunuza çekiyorsunuz. 10 dk ara veriyorsunuz. tekrar 5 dk buharı soluyorsunuz. tekrar 10 dk ara veriyorsunuz. tekrar buhar soluyorsunuz. 3 kez arka arkaya. bu sürede papatyalı su ılıdıysa tekrar ısıtın öyle soluyun. sabah ögle akşam bu karışımı soluyorsunuz. hergün tekrar taze papatyalı su hazırlıyorsunuz. beni sadece bu formül tedavi etti. birkaç gün sabrederseniz burnunuz kulaklarınız nerede tıkanıklık varsa adım adım açılıyor. çok etkili. umarım birilerinin işine yarar.

konu açılalı yıllar olmuş ama benim gibi hamilelikte burun tıkanıklığına çözüm arayanlar görürse diye yazıyorum. benim de nezle sonrası burun tıkanıklığım oldu arkadaşlar. her geçen gün daha da arttı. sonunda geceleri uyuyamaz oldum. deniz tuzu neredeyse hiçbir işe yaramadı. bir sürü şey denedim hiçbirisi yaramadı. en sonunda saraçoğlunun bir kürünü buldum. 2 bardak suya bir avuç kuru papatya atıyorsunuz ve kaynatıyorsunuz. kaynayınca tam 5 dk boyunca buharını iyice burnunuza çekiyorsunuz. 10 dk ara veriyorsunuz. tekrar 5 dk buharı soluyorsunuz. tekrar 10 dk ara veriyorsunuz. tekrar buhar soluyorsunuz. 3 kez arka arkaya. bu sürede papatyalı su ılıdıysa tekrar ısıtın öyle soluyun. sabah ögle akşam bu karışımı soluyorsunuz. hergün tekrar taze papatyalı su hazırlıyorsunuz. beni sadece bu formül tedavi etti. birkaç gün sabrederseniz burnunuz kulaklarınız nerede tıkanıklık varsa adım adım açılıyor. çok etkili. umarım birilerinin işine yarar.
Allah razı olsun canım deniycem bu yontemi

benim normalde burnum tıkanınca çok kötü oluyorum bir de hamile iken... Allah Kolaylık versin

Bende 18 haftalik hamleyim 2 haftadır burun tıkanıklığını çekiyorum çok fena nefes alamıyor insan deniz suyuda hiç fayda etmiyor günde 1 defa burun spreyi sikiyorum burnuma

Bu genel olarak hamilelerde hep olan bir şey mi? Yoksa kişiye özel mi?

Hamilelerde genel olarak olan birşeymis östrojen hormonunun artması sonucu ortaya çıkıyormus hamile olmayanlarda ise grip ile beraber burun tıkanıklığı yada sinüzit var ise oluyor

15.haftamdayım benimde çok kötü burun tıkanıklığı yaşıyorum bazen ilaç içerken boğulacakmıl gibi hissediyorum ölcem sanıyorum :KK43:

Bende yeni hamile kaldım acayip şekilde burnum akıyor ve gözlerim açıyor çok hapsiriyorum hamilelik nezlesimi bu ben yeni duyuyorum 😕

Bende yeni hamile kaldım acayip şekilde burnum akıyor ve gözlerim açıyor çok hapsiriyorum hamilelik nezlesimi bu ben yeni duyuyorum 😕

X