hamilelik şüphesi varken ertesi gün hapı kullanmak bebeğe zarar verir mi??

okiyanus48

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2011
264
0
merhabaa arkadaşlar ....
hamilelik şüphesi varken ikinci birleşmeden sonra ertesi gün hapı içilirse ve eğer hamilelik varsa ilaç bebeğe zarar verirmi??arkadaşım ikinci birleşmesinden sonra ertesi gün hapı içmiş...şuan adet tarhinden 8 gün geçmiş durumda... hamile olabilir yani....ilaç bebeğe zarar verirmi bilen varmı..birde eczanede satılan gebelik testlerinde şuanda yapsa belli olurmu???

merhabaa arkadaşlar ....
hamilelik şüphesi varken ikinci birleşmeden sonra ertesi gün hapı içilirse ve eğer hamilelik varsa ilaç bebeğe zarar verirmi??arkadaşım ikinci birleşmesinden sonra ertesi gün hapı içmiş...şuan adet tarhinden 8 gün geçmiş durumda... hamile olabilir yani....ilaç bebeğe zarar verirmi bilen varmı..birde eczanede satılan gebelik testlerinde şuanda yapsa belli olurmu???

ilaç zarar verirmi bilemem ama 8 gün geçmiş bence test yapsa çıkar hamilelik varsa eğer yada kan testi yaptırsın en garantisi o çünki

arkadaşın ertesi gün hapı kullanarak vücuduna fazladan progesteron hormonu yüklemiş adetinin gecikmesi normaldir. ama bu gecikme 20 günü geçerse hamilelik testi yaptırsın.

Valla ben hamile olurum diye dikat ediyorum agrı kesici bitki çayı falan içmiyorum.. şuanda belim öyle agrıyorki hatta gece agrısından uyuyamadım ilaç almadımm belki hamileysem diye...
sonucta ertesi günü hapı hamilelik olayının olmaması için.. inş zarar vermemiştir.. 8gün gecimesi normal olabilir cünküü ertesi gün hapı vucuda birden hormon yüklüyor.. mesela 1 ay booyunca dogum kontrol hapını bikerede alma gibi.. ondan hormonlarını etkilemiş olabilir..

evet kızlar buyuk bı ıhtımalle ılactan kaynaklandı...bu sabah test yaptık evde negatıf cıktı...2 saate kalmaz arkadasım hastalandı....cok uzuldu....umarım ısteyen herkesın olur.....

X