Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tedavi sürecinde misin canım ne sıkıntın vardı yumurtlamada
Tedavinin 9. günündeyim perşembe günü yumurta toplama olacak inşallah. Anovülasyon dedi doktorum. Yumurtalarım gelişmiyor. 2 doz merional 150 iğneyle anca 19 20 mmleri gördüm bu ay.

Tedavinin 9. günündeyim perşembe günü yumurta toplama olacak inşallah. Anovülasyon dedi doktorum. Yumurtalarım gelişmiyor. 2 doz merional 150 iğneyle anca 19 20 mmleri gördüm bu ay.
İlk kez duydum canım bunu nasıl tespit edildi hormon testlerinden mi inşallah işe yarar bu tedavi

İlk kez duydum canım bunu nasıl tespit edildi hormon testlerinden mi inşallah işe yarar bu tedavi
Ultrasonda bakar bakmaz yumurtalık hacmin cok küçük dedi zaten hiç test falan yapmadan. Ölçtü 3 mm çıktı yumurtam normal degil dedi. Amh istedi sonra o da 1.65 çıktı. Çok düşük değil ama sınırda yine.

Inşallah canım Allah razi olsun. Ailede erken menapoz da olduğu için tedavi sonucu pozitif olsa bile embriyo donduralım dedik sonrası için. Anladım çünkü tüp bebek tedavisi olmadan çocuk sahibi olamayacağımı. Ikinciyi de istersek dondurulmuş embriyo transfer ettiririz dedik.

Olsun canım ya inşallah olsun da tüp normal ne farkeder güzel sonuçlar al inşallah ben de regl bitimi kontrole gideceğim ilk kez vajinal onun stresi var bende ne çıkacak bişey olacak mı diye

Olsun canım ya inşallah olsun da tüp normal ne farkeder güzel sonuçlar al inşallah ben de regl bitimi kontrole gideceğim ilk kez vajinal onun stresi var bende ne çıkacak bişey olacak mı diye
Inşallah tertemiz çıkar canım muayenen. Ne zamandie istiyorsunuz hiç gebe kaldin mı?

Allah ol derse olurBelki tedaviye gerek bile kalmadan gebe kalırsın inşalllaahh

Stres yokkk bebeğim her şey yolunda olacak Allahın izniyle canımın içiiii

Inşallah tertemiz çıkar canım muayenen. Ne zamandie istiyorsunuz hiç gebe kaldin mı?
Şubat ayından beri istiyoruz canım o ay hamile kalmıştım ama malesef kimyasal oldu işte bu ay 6. Denememizdi bakalım vajinal muayne hiç olmamıştım ilk kez olacak

Şubat ayından beri istiyoruz canım o ay hamile kalmıştım ama malesef kimyasal oldu işte bu ay 6. Denememizdi bakalım vajinal muayne hiç olmamıştım ilk kez olacak
Muhtemelen şubatta kimyasal olduğunu duyunca doktor bir kez gebe kaldıysan tekrar kalırsın diyecek. Yaşın kaç bilmiyorum ama ben ilk doktora gittiğimde 6 aydır deniyorduk muayene etti test bile yapmadan 1 sene dolunca gel diyerek eve yolladı. Cok pisman oldum keşke 1 yıldır deniyoruz deseydim tedaviye daha erken başlardım. Belki şimdiye doğurmuştum.

Ben hiç korunmadım evlendim evleneli. Bir sey olsa doktor korun dese nasıl korunulur bilmiyorum yani o kadar.

Vajinal muayene korkulacak bir sey değil insan utanıyor sadece biraz. Düzenli hasta bile olsanız utanıyorsunuz. Ben doktoruma 5 aydır gidiyorum hatta şu ara iki gune bir vajinal muayene oluyorum hala utanıyorum.

Hormon testlerini mutlaka isteyin ama rahim filmi de çektirin. Bir terslik varsa(inşallah yoktur) cok geç olmadan tedavi olursunuz. Rabbim sağlık versin gerisi boş gercekten.

Kızlar selâm İstanbul Anadolu yakasında iyi bir doktora ihtiyacım var . Hsg sonuçlarını göstereceğim ufak tefek yapışıklıklar var denildi belki bir histereskopi gerekecek duruma göre. Değerlendirip operasyon yapabilecek bir doktor arayisindsyim fikriniz varmı

Haklısın canım malesef 1 sene dolmadan inceleme gereği duymuyorlar hormon testlerim normal çıktı sadece insülin direncim ve Tsh biraz yüksek göründü tiroid ilacına başladım bu ay onun dışında bi problemim var mı bilmiyorum henüz vajinal de her şey ortaya çıkar sanırım

Kızlar selâm İstanbul Anadolu yakasında iyi bir doktora ihtiyacım var . Hsg sonuçlarını göstereceğim ufak tefek yapışıklıklar var denildi belki bir histereskopi gerekecek duruma göre. Değerlendirip operasyon yapabilecek bir doktor arayisindsyim fikriniz varmı

Vajinalde birçok şeyi görüyorlar ama rahim içi yapışıklık perde tüplerde tıkanıklık varsa rahim filmiyle anlaşılıyor. Benim olmadi ama rahim filminden sonra hamile kalan cok okudum burda.

Vajinalde birçok şeyi görüyorlar ama rahim içi yapışıklık perde tüplerde tıkanıklık varsa rahim filmiyle anlaşılıyor. Benim olmadi ama rahim filminden sonra hamile kalan cok okudum burda.
Evet canım tüpler ayrı bi etken tabi onun için film şart bakalım nasıl bi süreç olacak ben de meraktayım senin reglin falan düzenli miydi peki

Evet canım tüpler ayrı bi etken tabi onun için film şart bakalım nasıl bi süreç olacak ben de meraktayım senin reglin falan düzenli miydi peki
Garip bir şekilde aşırı düzenli. 25. günün sabahı kesin olurum. Yalnız kanamam hep çok az oldu ve kısa sürdü simdiye kadar. O da yumurtalar gelişmediği içinmiş.

Mutlaka haber ver sonucu inşallah bu ay gebelik haberini alırız

Sağol kuzum inşallah haber veririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…