Hamilelik olabilirmi?

nurrrx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2022
231
101
24
Merhabalar,
1 senelik evliyim ve yeni yeni çocuk denemeleri başladı. Bu konu hakkında çok fazla araştırma yaptığım için kafam karıştı ve sizinde görüşlerinizi almak isterim. Çok uzun süre adet görmüyorum, önceden geçikmeler veya erken adet oluyordu, ama ilk defa bukadar uzun sürdü.

Bazı belirtilerim var ama hiçbir şekilde idrar, kantestlerinde bişey çıkmıyor. Son adet tarihim 26 mayıs ve ozamandan beri deniyoruz :). Kasıklarımda bir süre çok ağrı vardı, ara sıra oda devam ediyor. Miğde yanması, akşamları miğde bulantısı, karnımda aşırı bi şişlik var, akıntı çok fazla geliyor ve bembeyaz. İnternette yumurta çatlamasından dolayı yazıyor ama bukadar uzun süre adet görmeyince yumurta nasıl çatlasın? Pcos yok, ona bakıldı, kistim vardı ama onun tedavisini bu olaylardan çok önce gördüm. Sizce ne olabilir? Hamilelikmidir? Sadece 1 doktora gittim oda adet getirici hap yazdı ama almaya korktum 2 hafta önce ya hamilelik varsa diye. 10 gün sonra tekrar doktora gitcem, ama kafam da karışık burdan belki aynısını yaşayan olmuştur aranızda içim rahat eder en azından.

Son adet tarihinden bu yana olsaydı şimdiye kadar illa ki çıkardı.sen yine de için rahat etsin diye bı kez daha ya test yap ya kan ver negatif olması durumunda adet söktürücüye başla canım bu kadar süre adet olmamak ta sıkıntı yapar sana.

Aynen, kafaya takmamaya çalışıyorum ama yinede düşünmeden edemiyorum. Öyle yapayım ozaman teşekkürler

ama bukadar uzun süre adet görmeyince yumurta nasıl çatlasın?
cevabı kendiniz vermissiniz. maalesef gebelik yoktur. adet görememe nedeninizi bilemeyiz tabikide ama bazen böyle aylarca gecikme yaşandıgını şu sıralar çok duyuyorum. bence doktor kontrolünde söktürücü kullanın. tüm bu belirtiler ztn adet olamadgnz için. beyaz akıntı ise belki üşütmüş olabilirsiniz farkında olmadan. benm kışın nerdeyse her günü olur o beyaz akıntım. az bi üşümeyim sürekli akıntı ollur

Doğru ama işte çok araştırınca bi öyle diyorlar bi böyle kafam karıştı iyice

Doğru ama işte çok araştırınca bi öyle diyorlar bi böyle kafam karıştı iyice
işte bunlara aldanınca işin sonu kötü valla. ben aylarca bu durumu yaşadım büyük bunalıma girdim sonunda. aylarca adet görmeyip acaba gebelikmi var diye kafada kurmuştum bende ahahah mümkün değil maalesef. herkes bişey yazdıgı içinde inanmak istedgimiz için sürekli bi umut arıyoruz ama sonu hep hayal kırıklıgı

Gerçekten öyle, teşekkür ederim en azından ne yapmam gerektiğini biliyorum şuan

Mayıstan buyana mümkün değil gebelik olsa belli olur birde size bir tavsiyem olacak. Adet söktürücü olarak her zaman bu süreçte duphaston kullanın adet bittikten bir hafta sonra başlayın kutu bitene kadar yada adet olana kadar kullanın bu rahmi düzenliyor bebek varsa tutunmasını sağlıyor yoksa da adet olmanızı sağlıyor. En zararsız ve güzel ilaç bu. Bana doktorum adetimi düzenlemem için verdi bebek de düşünüyordum aynı esnada düşükler de bile bu ilaç kullanılıyor düşüğü önlemek için sağlık ocağına yazdrp alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim yarın hemen baktırayım ozaman bana bi reçete verildi ama hangi ilaç bilmiyorum kadın doğum uzmanı tarafından.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…