Hamilelik Nezlesi

deruja

Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2013
52
1
Merhaba 5 haftalik hamileyim ve 4. haftamin sonlarinda hapsirma burun akintisi ve tikanligi basladi. Alerjik astım oldugum icin cok korktum en bastan bagisiklik sistemim zayifladi diye fakat internetten arastirinca bunun hamilelerde goruldugu ve "hamilelik nezlesi" ile adlandirildigini gordum. Burun tikanikligi ve akinti belirtileri olan oldumu hamilelikte nekadar zaman surdu sizlerde. Normalde son aylarda gorunuyormus ama baslarda olan da var mi?

Sıvı almayı ihmal etme ve mutlaka dinlen devam ederse doktora görün bence.

sivi aliyorum ama hala gecmedi tikaniklik devam ediyor. genizlerimde bir siskinlik ve grip gibi bir halsizligim yok sikayetim bu seyirde devam ederse gitmem ama artarsa giderim. Korkuyorum astimi tetikler diye

bu durumu yasayan arkadaslara kendi basima urettigim biraz ise yarayan careleri soyleyim. su buharinda 5-10 dk nefes alip vermek icine hic birsey koymuyorum suyun viks vs gibi. tuzlu su cekmek yada eczaneden Serum fizyolojik alip buyuk bi siringaya doldurun ignesi cikik tabiki :) burnunuza fiskirtin. Burun tikali oldugu icin insan cekemiyor suyu bu siringa yontemi ile daha iyi oluyor. burun spreylerini kullanmayi dusunmedim cunku icindeki kimyasallarin bebegime nekadar zarar verecegini bilmiyorum.kesinlikle klimali ortamda durmayin durmak zorundaysaniz bir sekilde havanin nemini korumaya calisin. bunun disinda burunda tahrisler olabilir zeytinyagi surebilirsiniz biraz tahrisi azaltiyor. Girebiliyorsaniz denize girin cunku bu nezle hali kesinlikle ne alerjik bir durum nede usutmeyle ilgili bir durum sadece annelik hormonlarinin bir etkisi. Allah sifa bekleyen herkese sifa versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…