Hamilelik iş hakkında

ad-en

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2022
270
66
29
Kızlar birsey sorucam ben çalışıyorum 29 haftalık hamileyim 32. Haftaya kadar çalışıcam sonra izne ayrılacağım izne ayrılınca o tarihte doktordan rapor mu yazdırmam lazım ?

Kızlar birsey sorucam ben çalışıyorum 29 haftalık hamileyim 32. Haftaya kadar çalışıcam sonra izne ayrılacağım izne ayrılınca o tarihte doktordan rapor mu yazdırmam lazım ?
Evet doktorunuza çalıştığınızı ve doğum iznine ayrılacağınızı söyleyin o evrağı düzenleyip veriyor zaten

32. Haftada doktor rapor yazıyor
O raporu işyerıne verıyorsunuz
Onlarda muhasebeye verıyor
Muhasebecı raporu sgk sistemıne grıyor
Doğumdan önce 8 hafta
Doğumdan sonra 8 hafta izinlisiniz
Sonra işbaşı yapıyorsunuz
Muhasebe sgk ya haber verıyor, işçi işbası yaptı dıye..
10-15 gun sonrada doğum paranız ziraat bankasına yatıyor
Gule gule harcayın

Peki 6 aysa ücretli izne çıksam param yatar mı

Peki 6 aysa ücretli izne çıksam param yatar mı
32+0 da 37. haftaya kadar eger isterseniz calisabilir raporu alabilirsiniz. son 3 hafta zaten calisamazsiniz. ayrica ucretli izin yok ucrtsiz izne ayrilabilirsiniz maaş alamazsiniz.

32+0 da 37. haftaya kadar eger isterseniz calisabilir raporu alabilirsiniz. son 3 hafta zaten calisamazsiniz. ayrica ucretli izin yok ucrtsiz izne ayrilabilirsiniz maaş alamazsiniz.
32. Haftadan sonra çalışmasam . Normal 16 hafta izinden sonra
ücretsiz izine ayrılsam yine de para yatmış oluyor dimi

32. Haftadan sonra çalışmasam . Normal 16 hafta izinden sonra
ücretsiz izine ayrılsam yine de para yatmış oluyor dimi
32. haftada izne ayrilirsan devletin sana verdigi 4 aylik iznin iki ayini zaten doguma kadar kullanmis oluyorsun dogumdan sonrada 2 ay izin var. yani devlet 4 ay izin veriyor ve maasini yatiriyor. ondan sonra karismiyor ucret almadsn izne ayrilabilirsin diyor

Peki toplu mu yatıyor para bilgin var mı
Kusura bakma ilk defa yaşadığım içi soruyorum

Ben hep karıştırıyorum. Burda bahsedilen 37. Hafta 36+6 mı 37+6 mı

Peki ben paramı aldıktan sonra işten çıksam ihbar süresi öder miyim kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…