Hamilelik için egzersiz, beslenme, takviye önerisi

Sipser

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.793
1.322
Kızlar gebe kalmayı kolaylaştıran yaptığınız, duyduğunuz, denediğiniz şeyler var mıdır? egzersiz olur ,meyve / sebze olur ya da bir takviye vitamin vs olur ..

Bende merak ediyorum canım burda bekleyeyim

Az önce Meryem ana otu ile 2 yılın ardından gebe kalan birini okudum canım ya bi araştıralım bakalım. Kullanmış, suya katıp içmiş 1/2 ay içinde gebe kalmış, vesile olmuş tabi, veren Allah
Bitkilerde alerji filan yapabilir dikkatli olmak lazım.

Tabiki bende şuana kadar bişey denemedim ne iyi gelir herkeste aynı etkiyi mi eder bilemeyiz tabi

Ben pilatese başlamamın 2.ayında hamile kaldım, ondan önce 6-7 aydır deniyorduk. Bence faydası oldu, doğru nefes teknikleri midir çalışan kaslar mıdır stres azalması mıdır fayda sağlayan bilmiyorum ama oldu yani

Kızlar gebe kalmayı kolaylaştıran yaptığınız, duyduğunuz, denediğiniz şeyler var mıdır? egzersiz olur ,meyve / sebze olur ya da bir takviye vitamin vs olur ..
Canım ben uzun zamandır hamile kalmaya calışanlardanım. Ama erkek faktörü eşimde sorun olduğu için doktor bizi tüp bebeğe yönlendirdi bizde şimdilik maddi açıdan çocuk olayını rafa kaldırdık ama bana iyi gelen besinleri sana söylemek isterim pko kaynaklı benimde sorunlarım vardı tencere kapak yani.:)

çok ağır spor olmadan hergün yürüyüş nekadar yapabilirsen okadar iyi ben hergün iş yüzünden 20 bin adım atıyordum çalışıyordum ozamanlar.

Hergün 2 litre su içmek hem enfeksiyona karşı korur hemde yumurtalıkları çalıştırıyor

Ayretten Akdeniz usulü beslenmeye çalışıyorum ben doktorum Akdeniz usulü beslenmenin kolay hamile kalmaya yardımcı olduğunu söyledi ve diyetisyenim de onaylamıştı bu söylediğini. Akdeniz usulü bol yeşillik bol sebze balık ve et türü. Özellikle fasülye nohut mercimek bunların progestan gibi etkisi var yani rahimi kalınlaştırıp tutunma etkisi gibi vücuda vitamin depoluyor.

Fındık fıstık da çok önemli ekmek yerine ceviz vs.

Hayatımızdan paket gıda çıkması lazım bunlar üremeyi bozuyor ben bunu hep pko için söylüyordum ama genel olarak hormonları bozuyormuş gerçekten bunun da kendim farkındayım. Çikolata cips hamur ekmek pirinc

Vitamin olarak D vitamin ,folik asit , omega 3 ve inositol

İnositolun etkisi büyük o nedir ? Dersen yumurta kalitesini arttıran bir vitamin adet düzensizliği yumurtlamama veya yumurtanın büyümesinde zorluk felan saç tırnak herşeye iyi gelen bir takviye ve coğu arkadaşım dahil buradaki kadınların çoğuda bununla hamile kalabildi. Mutlaka eczaneden al dene 6 ay kadar sonra anca etki gösteriyor hiç bir takviye hiç bir vitamini 2 kez kullanıp bu işe yaramıyor deyip arkanıza atmayın gerçekten kullanın etkisini görün:) tamamen sağlıklı beslenmeye odaklanın çok kilo varsa vermeye çalışın eşinizde öyle siz ne yaparsanız eşinizde yapsın erkeklerin sperm kalitesi aynı zamanda en az kadın yumurta kalitesi kadar önemli dölleyebilmesi için iyi spermlere ihtiyacıniz var.

ben son ay akdeniz diyetine başlamıştım. doktorum zaten en basindan beri akdeniz diyetiyle beslenmemi istiyordu ama ben “ne kadar etkisi olabilir ki yiaa” diye düsünüyordum son ay akdeniz diyeti. bol yumurta, kepekli ekmek sadece, bol bol sebze, her hafta balık yedim. tavuk ve süt ürünleri yemedim hiç.

bir de Orangegreysky gibi ben de pilatese başlamıştım. ben ilk başladığım ay hamile kaldım. etkisi olduğuna da emimim.

8 aydır falan da doktorumun verdiği takviye multivitamini kullanıyordum.

başka da bir sey yapmadım

Bizim Aralık grubunda da var biliyo musun bi pilates sonrası hamile kalan daha. Kesin etkili kesiiin

Ben de sürekli kendimi kastıgımı düşünüyorum normal istirahat halinde iken bile.. çok haklı bir sebep olabilir gerçekten tutunamama için..

Cok çok teşekkür ederim canım benim ne kadar detaylı anlattın her biri aklımdan geçen acaba mı dediğim şeylerdi inşallah hemen başlayacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…