Aile Planlaması hamilelık belirtisi mi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

aycnsrdr

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2010
476
15
merhaba hanımlar,

3 aydır bebek isteğimiz en üst seviyede ve bu 3 ayda hiç değişmeyen adet tarıhlerım her adet zamanında 5 gün öne cekıldı.hazıranda 22 sinde temmuzda 16 sinde ağustosdaysa 11 inde adet oldum. bu hesalamalara göre benım 5 eylülde adet olmam gerekiyorken olmadım.acaba diyorum artık normale mı donucek yoksa adet gunum geçtımı.test yapmak ısın hem korkuyorum hem de erken dıye düşünüyorum. birde aşırı beyaz akıntım var ve özellıkle sağ kasıgımda batmalar gaz sancısı gıbı ama değil.bılgısı olan hanımlardan yardım istiyorum.çok istiyorum anne olamı umarım yanılmam ve cok aramam

hamilelik belirtisi de regl belirtisi gibidir, çok kolay karıştırılabilir.
bence test için biraz erken...
umarım hayırlısıyla bekletmeden gelir bebişiniz..

çok teşekkür ederim.evet daha erken test ıcın bıraz daha beklemek en ıyısı.rabbım kımselerı bekletmez umarım dılekelrı ıcın

Ben adet olacağım gün test yağmıştım çıkmıştı dene bence:)

Hamilelik belirtileri ile adet belirtileri benzerlik gösterebiliyor.Bazende çok istediğiniz için hormonlarınız ve psikolojiniz bu tür oyunlar oynuyor.Test yaparak yada 3-5 gün daha bekleyerek rahatlayabilirsiniz.
Söylemesi kolay diyebilirsiniz:KK14:Ama bu tür sıkıntıları herşeyde acaba hamileyim duygusunu ben de yaşadım.
Rabbim gönlünüzdekini hayırlısı ile vermeyi nasip etsin:emir_bebek::nazar:

Canım bende 4.5 aylık evliyim. Evlendiğim aydan itibaren adetim birer hafta ileriye atmıstı. Yani normal adet dongum 28 günken 35 güne cıkmıstı. Eski adet dongume gore 27 agustosta, yeni adet dongume gore 3 eylulde regl olmam gerekiyordu. Ben 27 agustosta test yaptıgımda 2.cizgiyi silik olarak gordum. 3 gun sonra tekrar yaptıgımda ise 2.cizgi belirgindi. Şuanda 5 haftalık hamileyim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin, kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Adetin geciktiyse test yap canim o batmalar bende hamileyken oldu ama arkadaslarin dedigi gibi adet ve hamilelik belirtileri cok benziyor maalesef. Test yap bizi haberdar et icimden bir ses hamilesin diyor nedense. Allah herkese hayirli saglikli evlatlar nasip etsin

Hamilelik belirtileri ile adet belirtileri benzerlik gösterebiliyor.Bazende çok istediğiniz için hormonlarınız ve psikolojiniz bu tür oyunlar oynuyor.Test yaparak yada 3-5 gün daha bekleyerek rahatlayabilirsiniz.
Söylemesi kolay diyebilirsiniz:KK14:Ama bu tür sıkıntıları herşeyde acaba hamileyim duygusunu ben de yaşadım.
Rabbim gönlünüzdekini hayırlısı ile vermeyi nasip etsin:emir_bebek::nazar:

rica ederim ne demek bırkac gun daha beklemeye çalısacagım

Canım bende 4.5 aylık evliyim. Evlendiğim aydan itibaren adetim birer hafta ileriye atmıstı. Yani normal adet dongum 28 günken 35 güne cıkmıstı. Eski adet dongume gore 27 agustosta, yeni adet dongume gore 3 eylulde regl olmam gerekiyordu. Ben 27 agustosta test yaptıgımda 2.cizgiyi silik olarak gordum. 3 gun sonra tekrar yaptıgımda ise 2.cizgi belirgindi. Şuanda 5 haftalık hamileyim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin, kimsenin kucağını boş bırakmasın.

benım adetımde bebek için çalışmalara başlayınca değişti.2 yıldır evlıyım saatı bıle sasmazdı su 3 aya kadar hayırlısı

Adetin geciktiyse test yap canim o batmalar bende hamileyken oldu ama arkadaslarin dedigi gibi adet ve hamilelik belirtileri cok benziyor maalesef. Test yap bizi haberdar et icimden bir ses hamilesin diyor nedense. Allah herkese hayirli saglikli evlatlar nasip etsin

kocaman bır gülümsemeyle okudum içindeki sesi inşallah kocamın çocuğuna hamıleyımdır cok ısıtyorum rabbım ızın vermıstır umarım bu ay

amin inşallah öyledir.

her gün işyerınde kullandığımız kolonya cok ağır koktu tahammül edemeyip dışarıya attım kendımı ama dıyorum psıkolojık mıişte

Koku hassasiyeti bende fazlasıyla oluştu normalde çok hafif kokuları çok fazla farketmezken şimdi midemi bulandıracak derecede alıyorum. Sabah ki haşlanmış yumurta kokusu mahfetti beni :KK43:

Hamilelik belirtileri birbirine benzese de kişiseldir aslında.

Benim ilk belirtim ağzımda bir metal tadı hissetmekti.

Bir gün katı meyve sıkacağında havuç sıktım. İçerken metal tadı geldi ağzıma. “makinada aşınma mı var acaba?” dedim de aynı tadı eşim alamadı. Ben o zaman bunun bir belirti olduğunu dahi bilmiyordum. Tarihim de geçmemişti. Ama herkes bu şekilde hissedecek diye bir şey yok.

Allah gönlünüze göre hayırlısını nasip etsin.

X