hamileliğinde kalsiyum tablet kullanan var mı??

hasret...

elveda istanbul:(
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2007
365
3
kızlar, bugün dr a gittim rutin muayene için. dr süt içip içmediğimi sordu. ben de midemi ağrıttığı için çok az o da laktaz süt içtiğimi söyledim. o zaman kalsiyum tablet yazalım dedi. ben de daha erken değil mi diye sorduğumda hayır kullanabilirsin dedi.fisfisfis
sizce ne yapmalıyım, kullanayım mı?? aranızda kullanan oldu mu?? kalsiyum tabletin böbrek taşı yaptığı ve bebeğin bıngıldadığını kapattığı söyleniyor. bunlar doğru mu??
amaninnnn amma soru sormuşum bee??!!
kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

benim 7. ayımda ayaklarımdaki krampların artması sebebiyle dr günde 3 bardak süt içmemi önerdi. (ki son aylarda kalsiyum desteği alan hamişler var) içemez isem kalsiyum tableti yazdı alırsın onları içersin dedi. ben aldım tabletleri ama hiç içmedim. süt içmeyi tercih ettim. gerçi günde 2 bardak ancak süt içiyorum :icecream:

kızlar, bugün dr a gittim rutin muayene için. dr süt içip içmediğimi sordu. ben de midemi ağrıttığı için çok az o da laktaz süt içtiğimi söyledim. o zaman kalsiyum tablet yazalım dedi. ben de daha erken değil mi diye sorduğumda hayır kullanabilirsin dedi.fisfisfis
sizce ne yapmalıyım, kullanayım mı?? aranızda kullanan oldu mu?? kalsiyum tabletin böbrek taşı yaptığı ve bebeğin bıngıldadığını kapattığı söyleniyor. bunlar doğru mu??
amaninnnn amma soru sormuşum bee??!!
kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

canım ben hamileliğimin başından beridir günde 1 adet kalsiyum sandoz içiyorum. Bir ara gerek olmadığını düşündüğüm için (kendimce fisfisfis) içmeyi bıraktım. her gece bacaklarımda kasılmalar farkettim ve sonra demekki doktorumun bir bildiği var dedim ve tekrar içmeye başladım şuan hiç kasılma ve kramp şikayetlerim kalmadı :çok üzgünüm: bence iç canım ihmal etme. benim metabolizmam çok bozlulduğu için inanılmaz kilo alıyorum bu yüzdende süt içmek istemiyorum ayrıca a.s
sağlıkllı hamişlelik ve bebiş dilerim sana

bende 12. haftamdan beri calcımax diye suda eriyen bir ilaç kullanıyorum banada dr süt içemediğim için verdi ayrıca krampları gerçekten iyi geliyo bir kaç gün midemi bulandırdığı için içmedim uykumda kramplar girmeye başladı tekrar içmaya başlayınca geçti

bende kullanıyodum calsiyumu ama yeterli süt peynir alıyorum ara ara alıyorum onuda.miğdemi bulandırıyor.magnezyumda kullandım.onu kramplarım için vermişti doktorum.bebeğin beyin ve kemik yapısını güçlendiriyormuş.doktorun verdiiyse kullanmalısın canımm.sütüde az içiyormuşsun.

Bende kullanıyorum. ilk hamileliğimdede 7 ay boyunca içmiştim. bıngıldak falan kapanmadı. o zaman kalsiyum sandoz kullanmıştım
Bu seferde 3. ayda verdi. bu da kalsiyum, magnezyum, zinc (?) ve vitamin D kompleksi bişey. allahtan tablet, sandoz çok fena oluyodu içmek istemiyordum hiç.
Benimde özellikle sağ ayağıma bilek kısmına o kadar kramp giriyorduki yürüyemiyordum. 10 gündür falan içiyorum o konuda hiç şikayetim yok desem yeridir.
Dr. verdiğini ihmal etme sakın bebek gelişimi için çok önemli kalsiyum.
Kendine iyi bak...

canim kalsiyum hapi sana iyi gelecektir hem doktor zarali olsa hic yazrmi öyle seylere inanma doktorun tabiki bildiyi var bide tavsiyem ilk aylarda hem kalsiyum hemde folik asit iceren bir ilac cünki folik asit ilk aylarda bebeyin gelisimine cok cok iyi geliyormus...

X