Hamileliğin üçüncü ayinda kasikta ağri

chatlak_4180

serap
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
535
6
44
Kızlar ben 10 haftalık hamileyim.şimdiye kadar çok belirgin ve rahatsız edici bir şikayetim yoktu mide bulantısı tiksinme gibi ama bu aralar kasıklarımda ve kalçamda agrılar oluyor.popo kemiklerimde diyim daha dogru olur....çok araştırdım bunun normnal oldugunu rahimin genişleme yaptıkça basınç uyguladıgını söylediler..haftaya persembe kontrolum var ama genede içim huzursuz böylee şikayeti olanlar varmı kasık ve popo kemiklerinin agrıması normal mi.....şimdiye kadar herseyim çok normal ve saglıklı çıktı bebişimde çok saglıklıymış ama kontrolüme daha var bende panik atak oluyorum heralde bir korku sardı içimi sizce tedirgin olmalımıyım.....şimdiden tşk ederim:eek:

Kızlar ben 10 haftalık hamileyim.şimdiye kadar çok belirgin ve rahatsız edici bir şikayetim yoktu mide bulantısı tiksinme gibi ama bu aralar kasıklarımda ve kalçamda agrılar oluyor.popo kemiklerimde diyim daha dogru olur....çok araştırdım bunun normnal oldugunu rahimin genişleme yaptıkça basınç uyguladıgını söylediler..haftaya persembe kontrolum var ama genede içim huzursuz böylee şikayeti olanlar varmı kasık ve popo kemiklerinin agrıması normal mi.....şimdiye kadar herseyim çok normal ve saglıklı çıktı bebişimde çok saglıklıymış ama kontrolüme daha var bende panik atak oluyorum heralde bir korku sardı içimi sizce tedirgin olmalımıyım.....şimdiden tşk ederim:eek:

beni duyan kimse yok mu arkadaslarım.....senağlama

bende 3 aylık hamileyim ara ara bende de oluyor kasık ağrıları.
doktoruma sordum rahim büyüyo o yüzden ağrın var dedi.
korkmana gerek yok kendini yorma dinlenmeye ve hamişliğin tadını çıkarmaya bak..

bende hiç popo ağrısı olmadı da, ara ara karnımda ağrı oluyor, 6-8. haftalar arası çok yoğun ağrı yaşadım, ama 10. haftadan sonra rahatladım, şimdi nadiren hafif hafif batmalar yaşıyorum..bence yaşadığın normal,

Canım hiç teleşlanma ben 23. haftamdayım hala kasık ağrılarım oluyor ara ara, gayet normal. Tabiki eğer şiddetlenirse yine de doktoruna danışmakta yarar var.

canım ben size göre daha yeniyim. 5 haftalık hamileyim. benimde kasıklarımda bıçak batıyormuş gibi ağrı oluyor. bugün doktora sordum. normal dedi. yinede fazla ayakta kalma kendini yorma dedi.

tşk ederim canlarım yaaa valla rahatlıyorum böylee insan herseyi takar oluyo çok rahat atlatıyorum çok sükür ama ufak bir sıkıntı yasasam evhamlanıyorum.Allah saglıklı bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin....bir problem olmadan atlatalım inş ....sizleri çok seviyorummm sagolunnn

şeker bende 5. ayın içindeyim ve dönem dönem benimde kasık ve karında gerginlik ve ağrılar oluyor.hatta doktora bile soruyorum her kontrolümde ama ciddi bişi yok diyor.sanırım normal ve şu an benimde kasıklarım 2 günden beri ağrıyor ama eskisi gibi problem etmiyorum çünkü karın genişlediği için olabilir.

canım bende de kalça agrısı oluyor arasıra özellikle yoruldugum ayakta fazla kaldıgım zamanlar.artık vücutlarımız çok hassas eskisi gibi degiliz.ben nette araştırmıştım kalça agrısını normalmiş bazılarında oluyormuş ve bir kaç egzersiz hareketi vardı agrıları hafifletiyormuş.sende google 'hamilelikte kalça agrısı'yaz bir arat istersen.geçmiş olsuna.s.

tşk ederim canım tamam bakıcam bende bir yerde okudum öyle bir sey ılık bir duş iyi geliyo yazıyo çok sagol canım benim ,evet haklısın eskisi gibi degiliz olsun agrısında sorun olmasın yeter....

cnm korkma bende 3 aylık hamileyim bende de kasık,kalçalarım da belimde ve bacaklarımda oldukça fazla ağrılarım var dr.'m prof ve ona sordum gaet normal olduğunu rahiim büyüdükçe baskı yapacağını söyledi.İçini rahat tut.

Benimde daha önceden bel fitigim avrdi zaten hamileligimde bel agrilarim azdi iyice cok fena agriyor bazen yattigim yerdne kalkamiyorum..cok zor ...ama bu iyi bir sey benim doktorumda bebk büyüyorve rahim genisliyor kaslarin genisliyor ondan dedi..korkulacak bri sey yok..kanama filan yoksa kasik agrilarinin bir önemi yok canim

bende 3 aylık hamileyim :1hug:canım aynı şeyler bendede var bende çok tedirgin oldum ama aile büyüklerine sordum normalmiş canım kormana gerek yok tatlım

yaaa bende neden hiiçç ağrı olmuyorrr? bi cevap verin ne olur yaaa... benim durumumda olan yok mu aranızda... benim rahim büyümüyor mu da ağrım olmuyor? en son 8. haftadam ağrıyı, sonra tık yok...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

arkadaşlar bişi sorucam peki bu ağrılar sizde ne zaman başladı yani hamile olduğunuzu öğrenmeden öncede varmıydı...belirti olarak...

ya kızlar inanmayın yok karın genişliyomuş bilmemne cnm dr.git benim ağrılarım oluyodu kasık kasılmada oluyomuş farketmedim her dr.gittğinde rahim boyuna baktır.. benim başıma gelenler kötüyfdü. banada dediler yok karın genişliyo rahim büyüyo

Canlarım benim bir doktor arkadasım var oda yeni dogum yaptı ondada kasık agrıları oluyomuş hamileyken gayet normal dedi rahim genişliyor dedi böyle seyleri kafama takmamı ve hamilelligimin tadını çıkarmamı söyledi .....arkadaslar bu kişiden kişiye degişiyor mide bulantısı gibi herkeste farklı belirtiler oluyor.ben persembe doktoruma gidicem ama her aklımıza takılanı doktorumuza sormakta fayda var...hepinize çok tşk ediyorum artık olumsuz düşünmüycem doktora gitmeden, insanın psikolojisi bozuluyor..herseyi kafaya takar olduk Allaha emanet bebeklerimiz kötü seyler okudukça acaba bendede bir problem mi var demekten kafayı yiycem artık olumsuz hiç bir sey okumak istemiyorum inanın çok etkileniyorum herseyin hayırlısı Allah hepimizin bebeklerini korusun canlarım

benim gittikçe şiddetlenen yani doğuruncaya kadar ağrılarım oldu doktorum hep normal dedi bi de tekme atmaya başladımı aşağıya doğru off valla son ayımda bacaklarım ayrık yürüyodum inanılmaz bi basınç ve ağrı vardı. ama herkeste olacak diye bişey yok mesela bende de hiç mide bulantısı olmamaıştı. bu gibi şeyler kişiden kişiye değiştiği gibi iki hamilelik arasında bile çok farklar olabiliyo.. mesela ilk çocuğunda mide bulantısından duramayıp ikinci çocuğunda hiç hissetmeyenler var. sen düzenli doktoruna git testlerini yaptır ve doktoruna güven çünkü herkesin dediğine inanırsan işin zor..
:))

yaaa bende neden hiiçç ağrı olmuyorrr? bi cevap verin ne olur yaaa... benim durumumda olan yok mu aranızda... benim rahim büyümüyor mu da ağrım olmuyor? en son 8. haftadam ağrıyı, sonra tık yok...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Ben 20+6 haftalık.Şimdiye kadar ne kusmam,ne kanamam,ne de ağrım oldu.Doğumumun da hamileliğim gibi sorunsuz geçmesini ve bebeğimin sağlıklı doğmasını diliyorum sadece.Sen de kendine 'Maşallah' de ve şükret.

canım nebde 9 haftalık hamileyim şimdi ben açacaktım bu konuyu iyi oldu senin açman benimde biraz hızlı kalkınca falan benimde ağrım oluyo kasıklarda ve çok korkuyodum bide sanki çatılarımda açılma oluyomuş gibi ağrı var bende çok korkuyorum ya anne olmak ne kadar zormuş yahu.........

X