Hamileliğin 8.haftasında beslenme

Helenizmrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
178
44
32
Merhaba. 7+5 haftalık hamileyim. 5.haftanın ortalarından beri yoğun mide bulantım var. prilam dr kullanıyorum. Ve hiç güzel beslenemiyorum hep karbonhidrat ağırlıklı makarna,kaşarlı patates püresi ve kaşarlı tost yiyebiliyorum sadece. Gebelikte Beslenme de önemli diye biliyorum vicdan azabı da duyuyorum başka bir şey yiyemedikce. Benimle aynı durumları yaşayanlar yazabilir mi bebeğe bir zararı olur mu acaba bu tarz beslenmenin

ben uygulama kullanıyorum. hafta hafta hangi besin ağırlıklı beslenmem gerektiğini söylüyor. bende 17.haftada sanırım karbonhidrat ağırlıklı beslenme önermisti. ama ilk aylarda daha da önemli beslenme. ben ilk aylar bol bol kırmızı et, balık ve sebze yemiştim.

Ne güzel keşke bende öyle beslenebilsem sağlıklı ama midem kaldırmıyor maalesef sizin bulantınız olmadı sanırım

Hamilelikte tecrübe ettiğim muz ceviz avakodo yumurta bebeğe güzle kilo aldırıyor. Yiyebilirseniz mutlaka yiyin şu an küçük zaten ama ilerleyen zamanlarda biraz daha özen gösterirsiniz

Hamilelikte tecrübe ettiğim muz ceviz avakodo yumurta bebeğe güzle kilo aldırıyor. Yiyebilirseniz mutlaka yiyin şu an küçük zaten ama ilerleyen zamanlarda biraz daha özen gösterirsiniz
Çok teşekkür ederim inşallah bulantılarım geçer de yiyebilirim hamileliğimi ilk öğrendiğim günler hemen dikkat etmeye başlamıştım aslında yumurta balık avokado tüketiyordum sonra böyle oldu işte

Stres yapmayın kendinize Afrika’da insanlar açlık yaşarken doğuruyor öyle düşünün. Ama elinizden geldiğincede yemeğe çalışın. Zararlı şeyler tüketmeyin mide bulantınıza göre de yeme düzeni oturtursunuz. Birkaç haftaya büyük ihtimalle geçer zaten. Çok nadir kişi doğuma kadar mide bulantısı çekiyor. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız

Doğru söylüyorsunuz stres yapmamaya çalışacağım teşekkür ederim amin inşallah isteyen, bekleyen herkes sağlıkla bebislerini kucağına alsın

Mideniz neyi alıyorsa onu yiyin. Bebek sizin depolarınızdan çekiyor. Sizin iyi beslenmeniz sizi ayakta tutar, bebeği beslemez. Bebek alacağını alır sizin depoları sömürür, doktorlar genelde multivitamin kullandırıyor artık hamilelere zaten. Ayrıca bir doktor şey diyordu bişeylerden tiksinip bişeylere daha çok ilgi duyuyorsanız vücudunuz bebeğinizi korumaya çalıştığı için oluyor diyordu. Yani midem bulanıyor ama illa yumurta yemeliyim yapmamak lazımmış.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için içim rahatladı bulantım geçince sağlıklı beslenmeye geçinen bende inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…