hamileliğimizde neler atlattık

mervezeynepnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2008
286
0
nihan ın düşmesi bana bu konuyu hatırlattı. çünkü benim de hamileliğimde sorunlar oldu. nihan a tekrar geçmiş olsun diyorum. yaşadığımız sorunları bu konuya yazıp dertleşelim istedim. ben 3. ayımda çok eğildiğim için kanamam oldu. doktor düşük tehlikesi diye 10 gün rapor verdi.yataktan hiç kalkmadım. 5 iğne yedim. bu arada bulantılarım şiddetlenerek devam etti. hep yatmak zorunda olduğum için yediklerimi sindiremiyordum.10 gün sonra kontrole gittim ve o gün akşam yine kanamam oldu. bu kez doktor ilaçlarımı artırdı ve her an düşebilir hazırlıklı olun dedi. tabi benim o günlerim cehennem gibi geçti. yaklaşık bir ay yataktan kalkamadım ve sonunda çok şükür o günleri atlattım. güçlü kızım beni bırakmadı Allah ın izniyle. şimdi çok mutluyum ona bir şey olmadığı için. :dance:

başıma gelen kaza bununla kalmadı. görümcem(18 yaşında) bi gün yanımda ayakta dururken ben koltukta oturuyordum. birden dengesini kaybetti ve elindeki kumandayla karnıma bastırarak üzerime düştü. o yaşadığım ağrıları anlatamam bebişime bi şey oldu diye sabaha kadar uyumadım. en sonunda sabahı beklemeden hastaneye gittik. ağrı kesici iğne yaptılar. sabah uzman doktora gidip her şeyin yolunda olduğunu duyunca içimiz rahatladı. çok şükür bunu da atlattık. inşallah bu sonuncu olur.dualarınızı bekliyorum. inşallah sizlerin hamileliği sorunlu geçmemiştir de bu konuya yazan az kişi olur. Allah yardımcımız olsun

canım benimde ilk 3 ayım çok zor geçti. ben tüp bebek yöntemiyle hamile kaldm ilk günlerde ara ara hep kanamam oluyodu sürekli progestan içtim dr. bi ara ilacı kesti tekrar kanamam başladı 3,5 ay boyunca progestana devam ettim. ilk 1 aydan sonra aşırı bulantım oldu hiç yemek yiyemiyodum o halde bide çıkarıyodum 2 haftada 6 kilo verdim 5 gün hast. yattım serumlarla ayakta durabiliyodum 3,5 aylık oldugumda kızım kıpırdamaya başlayınca bulantılarım azaldı... 3 ay hiç geçmeyecek gibi geliyodu bana.... düşme ihtimali ilk aylarda daha yüksek oldugu için çok korkuyodum genelde hep yatarak geçti..daha sonra rütin agrılarım oldu ama neyseki ilk günlerdeki kadar zorlanmadım.. 5,5 aylıkken kızımın akciğerinde kist oldugunu öğrendiğimde dünya başıma yıkılmıştı gittiğim araştırma hast. dr sürekli bebeğimi kaybetme ihtimalimin oldugunu söylüyodu o günlerde çok stresli geçti neyseki 7. ayımızı doldurduk ve allah izin verirse bebeğim erkende doğsa yaşama ihtimali çok yüksek artık içim rahat artık başka bi sorun çıkmadan agustos gelse die bekliyorum.. rabbim inş. saglıkla bebeklerimizi kucagımıza almayı hepimize nasip etsin..

gnydn canım annelerim elifcim mervecim ikinize de büyük geçmiş olsun. benim ilk 3.5 ay falan bulantılarım çoktu ama bu zamana kadar bir sorunum olmadı şükür. herkeste aman ne güsel hamilelik geçiriyorsun,annenlesin falan diyip duruyodu.sanırım nazar değdi bana 3 hafta ara ile 2 kere düştüm.ilki şiddetli bir düşüş değildi ama pazar günü mezar duvarının üstünden yere düşmek kötüydü.neyseki elvin iyi kıpırdanıyor,inşallah bir daha hiçbirimizin başına bi şi gelmez de sağlıkla alırız kucaklarımıza miniklerimizi

Kızlar hepinize çok büyük geçmiş olsun Allah bir daha kötü şeyler yaşatmasın. Benimde çok hoş geçmedi ilk zamanlar. Hamile olduğumu öğrendikten 1 ay sonra Ankarada deprem oldu, ben Kocaeli depremini yaşadığım için çok panikledim, geceleri uyuyamıyordum sürekli ağlıyordum tam atlattım derken evimize hırsız girdi ve bütün altınlarım çalındı. Ben yine çok ağladım o evde duramayacağımıza karar verdik ve ev bizim olmasına rağmen kiraya verip kiraya çıktık. Bu sırada bir haber geldi kayınvalidemin kalbi durmuş, hastaneye gidence çalıştırmışlar ama beyin hücreleri ölmüş. 10 gün kadar bitkisel hayatta makinelere bağlı yaşattılar ama sonra kaybettik, çok stresli günler yaşadık. Tam bunuda atlatıyoruz derken ayrıntılı ultrasonba bebeğimin bağırsaklarında parlama görüldü. Bunun down sendromlu bebeklerde görüldüğü ve amniyosentez yapılması gerektiği söylendi. Yaptırdım ama bekleyiş çok stresliydi, tam sonuç temiz çıktı diye sevinirken bu seferde bu parlama kistik fibroz hastalığından kaynaklanabilir dediler tekrar test yapılacak dediler aynı stresi sonuç gelene kadar 15 gün daha yaşadım. Allahtan sonuç temiz geldi. Bu arada hamileliğimin 4. ayında mutfakta çok şiddetli düştüm, resmen takla atıp yere çakıldım korkudan ellerim ayaklarım titredi çok ağladım, kalçam mosmor olmuştu. Artık paranoyak olmuştum her an kötü bişey olacak hissiyle dolanıyordum, uyuyamıyordum. Doktor böyle giderse bebeğe zarar vereceksin dedi ve bana 1 hafta rapor verdi, evde dinlendim. Bu aralar çok şiddetli çatı ağrısı dışında bir sorunum yok çok şükür, onuda yarın doktora soracağım, akşamları ağrıdan ağlıyorum artık, sağdan sola dönemiyorum, işe gelirken işkence çekiyorum. Allah bir daha hiçbirimize sorun yaşatmasın, güzel Allahıma hergün dua ediyorum. Beterin beteri var, bunlarla atlattığıma şükrediyorum ama annelik çok zormuş bunu gerçekten çok iyi anladım.

Ah kizlar olanlari okuyunca resmen gozlerim doldu..Cok etkilendim sanirim...Gamze'nin de dedigi gibi beterin beteri var diyip bebegimizi sagsalim dunyaya getirme umidiyle hicbiseye uzelmememiz gerek sanirim...Hepinize cok ama cok gecmis olsun..Bosuna dememisler Cennet Analarin Ayaklari Altindadir diye..Bu bebekleri dunyaya getirmek icin gerekirse her turlu zorluga haziriz..Ben sizinle boyle bir hikaye paylasamiyorum cunku Allahima sukurler olsun yok. Ne mide bulantisi yasadim, ne kanama..Hepinize cok ama cok gecmis olsun..Allah hepimizi ve bebislerimizi korusun...

geçmiş olsun gamzecim zor zamanlar atlatmışsın. o ağrılar çatı ağrısından mı?ben de geceleri zor yatıyorum her iki tarafımda ağrıyor,dönmek bir işkence,ama bacak aramda henüz bir ağrı yok,bacaklarım ağrıyo tabii

Canım, benim bacaklarımın arasındaki kemikler ağrıyor, ben çatı diye değerlendirdim ama yarın doktora gidicem o zaman tam olarak öğrenirim. Dün akşam resmen zonkladı, ağladım yatağın içinde sabaha kadar. Ağlaya ağlaya uyumuşum. Otururken yatarken sorun yok ama yürürken veya yatakta dönmeye çalışırsam resmen eziyet çekiyorum. Senin kalçadamı ağrı? Düştüğün içinmi yoksa varmıydı?

sağ veya sol tarafta yatıyoruz ya hep cnm ondan ağrıyo klçalarım yatakta dönmek zor oluyo.e düşünce pek sola yatamaz oldumisağa yüklenince de daha çok ağrıyo şimdi.bakalım doktorun ne dicek,bize de söle tatlım

aynısı bendede oluyo canım solumda rahat ediyorum aytıyorum ama saga dönme ihtiyacıda duyuyorum yatıyorum bi dönüyorum bacagım ve sag kaburgam agrıyoo...

arkadaşlar bende çok zor günler yaşadım .İlk kontrole gittiğimde dış gebelik dediler eşimde bende o kadar üzüldik ki anlatamam size ertesi gün başka bi dr.a gittim ve normal gebelik dedi o gün bizim için bayramdı tabi .Sonra ki kontrolümde düşük tehlikesi var dediler dr.um progestan verdi sürekli yattım onuda atlattım. 18.haftada ayrıntılı ultrasona girdim bebeğin böbreklerinde genişleme var dediler tekrar yıkıldık bir sürü dr.a gittik yarısı önemli değil yarısıda çocuk down sendromlu olabilir dedi.Şimdi bebeğim 30 haftalık ve böbreklerindeki genişleme durdu ama daha 2 ay nasıl bekleyeceğiz bilmiyorum günler hiç geçmiyor bebeğim sağlıklımı çok merak ediyoruz.Çok zor bi durum arkadaşlar Allah kimseye vermesin

bend e ilk doktora gittim.. doktor baktıı.. kalp atışı için 10 gün sonra gel dedi..ama ben dayanamadım 7 gün sonra yine gittim .. bel ve kasık agrım vardı çünküü... doktoır baktıı senin gebeligin normal deil dedi bana haftaya geld edii kürtaj olabilrisin dedii.. düzelmesse dedi kesen yamuk görünüyo dedi... dünya başıma yıkıldıı agla agla bi hal oldumm eşim aynı gün benii oglumda gittigimiz doktoruma götürdüü.. herşeyimizi o bilio diee acaba kan uyuşmazlıgındanmı oluyo die merak ettik ama ignemizi vurlmuştum ben .. allahın taktiri dedim.. içimden geçirdim hepp öle bişi ols abebegimi aldırmam deidm alalhım bana vermiş dedim o benle yaşar dedim.. ama allhım a dua ettim ogün hepp allahım bakması deil yarabbim gözümün önünde erimesi beni maf eder yarabbim dedim beni boynu bükük bırakma allahımd eidm evladıma saglık ver die dua ettim ogün hepp.. sonra oo doktoruma gittim doktorum herşey normal dedii.. bir hafta sonra gel dedi kalp atışına bakıcaz dedi... ve dünyalar benim olmuştuu...bidahakii hafta gittigimisde yine herşey normaldii ben bilgisayardan bebeg,in haftasını hesaplıyodum bende 7 çıkıyodu doktorda 8 haftalık çıkyodu..bi dahaki kontrolde doktorum baktıı alah allah dedii aha dedim beebgin hast. çıktı işte deidm içimden doktorun göz bebekelrine bakıyorum ama ve korkuyorum.. eşim ve oglumda var yanımda..doktor ben size ikiz olduklarını sölemişmiydim dedii.. nenene neee demeye başladım oan biraz kekeledim :))))))))) daha sonra renkliye girdik vee herşeyy çok iiydii.. aralarında 6 gün varmış dememkki ben bakarken normal oalnın haftası çıkıyoduu doktor bakarken küçük kendini gösteriodu 1 hafta fark oldugu i,çin aralarında :))))))sonra annemi aradım annem nasılmış bebek dedii dedim iyilermiş nasıl yanii iilermiş kııı dedii dedim ikizmişler nee dedii bi şaşırdıı ... annemlerde çok oldugu için ikiz baya şok oldu ama babam taraftada vardıo gerçii :))) alalhımabin şükür şimdii çok ii gidiyoruzz... allah herkesin yavrusunu kendine bagışlasıun.

Sehercim aralarında 6 gün varsa, sen 2 keremi yumurtlamışsın demek oluyor bu? Yada senin 2 yumurtan varmış ayrı zamanlarda mı döllenmişler? Ay mucize yaa çok şaşırdım valla.

Sehercim aralarında 6 gün varsa, sen 2 keremi yumurtlamışsın demek oluyor bu? Yada senin 2 yumurtan varmış ayrı zamanlarda mı döllenmişler? Ay mucize yaa çok şaşırdım valla.

yok canım böle olabiliyomuşş.. yumurtalarda bölünme zamanları varmışş.. bu günler degişiyo 12 güne kadar olan var 12 gün içinde bölünenlerde siyam ikizi olurmuş yapışık. bende 6 gün için de gerçekleşmiş bölünme ... ama tek yumurta dendi bebeklere ama ben pek inanamıyorum çünkü annemlerin soyda hep ikiz çift yumurta aynı cins doguyolar.. bakalım bunlar nasıl olucak allah hayırlısını versin saglıcakla..

Sehercim Gerçektende çok Zor Günler Geçirmişsin Canim Ama Neyseki şuan Herşey Yolunda Rabbim Inş. Saglikla Evladlarimizi Kucagimiza Almayi Nasip Eder Bizlere...
Gamzecim Bende Bazen Ayaklarimin Arasina Yasik Koyuyorm Biraz Bel Agrimi Dindiriyo.. Ama çatimdaki Agrida Hiç Bi Değişiklik Yok.. Bu Arada Benim Sol Kaburgamdaki Agri Hala Devam Ediyo Bugün Tekrar Dr A Söledim Kizim Baş Aşagi Durdugu Için Ayaciklari Kaburgama Basi Uyguluyormuş O Yüzden Dogana Kadar Katlanacagim Mecburen..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…