Hamilelerden hamama giden var mı? Hamama gidip kese olmaya ihtiyacım var

klavye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2007
156
0
Arkadaşlar, 5,5 aylık hamileyim , kollarımda ve kalçamda sivilcelenmeler oldu ve en iyi çare olarak kese yaptırmak istiyorum. bostancıda çok güzel bir hamam var yani spa merkezi gibi bir şey. hamilelerden gidenler oluyormuş. hamam, buhar salonu gibi değil havalandırmalı imiş, kese için 2dk. buhar odasına girersiniz sonra kese olursunuz dediler, dinlenme salonu, güzellik merkezi vs varmış,, Fikrinizi almak istiyorum, ne dersiniz, ya da aranızda gideniniz var mı hamile iken, hamamda çok durmayıpta sadece kese olup cilt bakımı vs. yaptırsam?a.s.

hayatım hamileyken hamama gidilmez diye birşey duymadım..bende ilk gebe kaldığımda gitmiştim..yalnız tansiyonum düşmüştü resmen bayılacak gibi olmuştum.. aşırı sıcak olduğundan çok dikkatli olman ve yaptıracağın işleri çabuk yaptırmak koşuluyla gidebilirsin canım...

Arkadaşlar, 5,5 aylık hamileyim , kollarımda ve kalçamda sivilcelenmeler oldu ve en iyi çare olarak kese yaptırmak istiyorum. bostancıda çok güzel bir hamam var yani spa merkezi gibi bir şey. hamilelerden gidenler oluyormuş. hamam, buhar salonu gibi değil havalandırmalı imiş, kese için 2dk. buhar odasına girersiniz sonra kese olursunuz dediler, dinlenme salonu, güzellik merkezi vs varmış,, Fikrinizi almak istiyorum, ne dersiniz, ya da aranızda gideniniz var mı hamile iken, hamamda çok durmayıpta sadece kese olup cilt bakımı vs. yaptırsam?a.s.

hayatım evet...aman dikkat,bostancı da ki yere giden tanıdığım yok.adınıda hatırlayamadım ama varmış hamam....bende maltepe de oturuyorum şimdi...eşim izin verse bende hamam ı çok sağlıklı buluyorum...5,5 ay kritik aylar....lütfen en serin yerde otur..gözün yemezse odalara girme..havalar çok berbat.nefes alamıyoruz...nem oranı yüksek...lütfen git ama dikkatli ol,yanında biri mutlaka olsun.ben geçenlerde arabada fenalaştım.allahtan yanımda kızkardeşim vardı.........öpüyorum.....allaha emanet.

canım gitme kardeşim saglıkçı daha dogrusu ebe hemşire hamama gitmiştik hamile bi bayan gemişti kardelşim ona çok kızmıştı bebegine garazin mi var diye.sakıncalıymış

şekerim evde bile çok sıcak suyla banyo yapmamak gerekiyor hamilelikte damarlar genişliyo gevşeme oluyomuş ve rahim açılma eylimine girebiliyomuş o yüzden hamilelere hep ılık duş önerilir bunu baya çok yerde okudum ben ayrıca ben kesemi evimde yapıyorum her banyoda süper rahatlatıyo insanı hamamı önceden de pek sevmem çok sıcak nefes bile alamam ben

Arkadaşlar, cevaplarınız için teşekkür ederim,, sanırım hürrem sultan hamile iken hamama gitmiş ve bebeğinde sağlık sorunu gibi bişi olmuş,, batılda olsa gitmemek gerekir diye biri bana bunu anlattı, doktorda izin vermiyor biliyorum ama şu kollarımdaki sivilceler niye çıktı ise kese ile gidecek diye ümit ettim ondan, bir de tez canlıyım ille gitmem gerek aklıma girdi ya:) ama cevaplarınızı okudum, riske girmeye gerek,, lohusalıktan sonra inş. gidip bir güzel rahatlayacağımı umuyorum. hepinize teşekkür ederim.

X