hamileler karpuz yesin

megilara

onelife,onesoul,onelove..
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
3.377
26
Yaz günlerinin vazgeçilmez meyvesi karpuz, hamileler için de çok faydalı. Uzmanlar, hamilelere günde 300 gramlık bir dilim karpuz yemelerini tavsiye ediyor. Karpuzun hamilelere faydaları ise şöyle: Karpuz, mide yanmasını hafifletir. Vücutta su toplanmasını önlemeye yardımcı olur. İçeriğindeki yüksek sıvı ve meyve şekerleri bulantıları hafifletir ve vücudun susuz kalması önler. İçerdiği mineraller, gebeliğin son üç ayda sık yaşanan krampları önlemeye yardımcı olur. İyi bir lif kaynağı olduğundan bağırsak hareketlerini düzenler. Karpuz, domatesten daha fazla likopen içeriyor. Bir antioksidan madde olan likopen ise kanserden ve kalp-damar hastalıklarından korunmaya yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve cildin doğal güneş koruma faktörünü artırır. Ayrıca likopen hamilelikte karşılaşılan ciddi sorunlardan biri olan preeklempsi riskini önemli ölçüde azaltır. Karpuzun 100 gramında 4 miligram likopen bulunur. A, C ve B6 vitaminleri ile potasyum ve magnezyum minerallerini de bol miktarda içerdiğinden anne karnındaki bebeğin beynin, sinir sisteminin ve bağışıklık sisteminin gelişimi açısından büyük önem taşır.

karpuzu hiç yiyemem ben.Ağzıma sokmam yani o derece.
Ama cok fadalıymış.Bebeğim için herşeyi yapabıleceğim için karpuzda yıyeceğiz mecburen..Teşekkurler.

allahhhhhhhh karpuz muuuuu
olmazzzzzzzz simdi canim karpuz cekti
ay benim ilk baslarda canim bi sey cekmezdi bu ne beeeeeee

KizlaRR Bu Habere En Cok Ben Sevindim Sanrim .. Karpuza Bayilirimmmm..
Kişin Hamileligimin Ortalarinda Bi Istanbuldan Birde Yalovadan Karpuz Gelmişti O Derece Canim Istiyordu Ruyamda Flnda Gormuştum Sagolsun Sevenlerimiz Yollamişti Pek Tadi Yoktu Ama Kokusu Bile Yetiyor.
Ayrica Karpuz çikti Artik Ve Ben Bol Bol Yiyorum Dun Baya Bi Yedim Tabi Sabaha Kadarda Tuvalete Taşindim :)

Ohhh ne güzel bir haber. Valla bundan 1 ay önce canım çekti benim, karpuzlarda marketlerde var ama tadı falan yok.
Bayrampaşa haline gittim ordan aldım karpuzumu..:dance: Adama bir ağlanıyorum görseniz acırsınız. ''abi hamileyim canım çekti nolur tatlıysa ver, şimdi eve gidince tadı falan yoksa üzülür ağlarımda ben. hehehe.
Neyse öyle bir karpuz almışım ki yani yazın bile o kadar tatlısını yememiştim daha önce. 8 kg lık karpuzu kızımla 2 günde bitirdik.kafamçokkarıştı
Kocam yurtdışına gitti 2 aydır yok. Canım ne çekerse kendim bakıyorum çaresine.
Garibanım ben....

bende bu akşam yemek yemek istemedi canım ama karpuz yedim yanında da bir dilim peynir ohhh buz gibi karpuz ben 1 aydır karpuz yiyorum bu haberede sevindim en azından işe yarayan bişi yiyorum canım kızıma yarasın :dance:

bende karpuza bayılırım yaz gelsınde karpuz yıyelım dıye bekleyenlerdenım:))ama bende bugun taylan kümeliyi dinledım.sekerlı oldugu ıcın odem yapar aynı tuz gıbı ve cabuk acıktırır dedı abartmadan yemek daha dogru galıba

karpuzlar çıktı ama tadı fazla güzel olmazsa da yeriz artık bilmiyordum hamişlere iyi geldiğini teşekkürler

ay ben bayılırım karpuza. bilgin için çok teşekkürler arkadaşım.

X