hamile olup miyomu olan varmı?

patik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
1.930
3
24 haftalık gebeyim.dogumkanalım ustunde mıyom varmış.benzerı durum yaşıyan arkadaşlardan bilgi almak istedim.benneyaptımki

geçmiş olsun arkadaşlar..acaba bu iyi huylu ur olan miyomlarımızın gebeliğe bi kötü etkisi yada allah korusun erken doğum vb risk yaratması mümkünmü...ben bu sefer gittiğimde kontrole mutlaka danışacağım dr a...

ben de 17 haftalık hamileyim bende de myom var fakat rahim duvarında doktorum endişelenecek bir durum olmadıgını söyledi.

benimde miyobum varmış ben bilmiyordum hamileliğimde ,taki doğum esnasında doktorum görüyor ve alıyor miyobumu şükür iyi huylu çıktı hamileliğimde sorun olmadı erken doğumda olmamıştı

şükür................umarım benimkide sorun olmaz.........

4 haftalık hamile olduğumu öğrendiğimde miyomum olduğunu da öğrenmiş oldum. şimdi 15. haftamdayım ve 3 gün önce kontrole gittiğimde miyomum kaybolmuş çıktı, ender rastlanan bir durummuş ama var olduğu sürede de bebeğin beslenmesini engellemeyecek bir konumdaydı. Eğer bebeğin kan emilimini engellerse sorun çıkarıyormuş miyomlar bebek için.

merhaba arkadaşlar bende de miyom olduğu sezeryan ameliyatı sırasında görüldü ki daha önce hiçbir belirti vermemişti ve kontrollerimde de dr myomdan falan bahsetmemişti sezeryanda doktorum onu da almış ama aslında tavsiye edilmiyormuş ertesi gün çok fena bir kanama geçirdim yani doğrusu myomun daha sonra ki bir operasyonla alınmasıymış ama myomun bebeğe herhangi bir zararı falan olmuyor erken doğuma da yol açmıyor merak etmeyin içiniz rahat olsun
imza
tecrübeli anne
:teytey:

merhaba;
bende 30 haftalık hamileyim ve myomum var çok şükür bir skıntım olmadı şu an kadar ,doktorum sezeryan yaparsak myomunu alırım diyor ama ben korkuyorum biliyorum ki doğum esnasında myomların alınmaması gerekirmiş çok kanama yapabiliyormuş siz çok sorun yaşadınız mı acaba myomun sezeryanda alınmasından dolayı?

ben de 13+1 im bugün.
Benim de bir tane myomum var..

bhk merhaba birşey sormak istiyorum.İlk iki kontrolümde karın ultrasonunda herhangi bir şey yoktu 7.haftamızda kalp atışları için başka bir doktora gittiğimizde vajinal ultrasonda 3cm lik myom olduğu görüldü.Doktor fazla ayakta durmamamı ve riskim olduğunu söyledi ve jel verdi siz myomu nezaman öğrendiniz ve doktor herhangi bir tedavi önerdimi.Teşekkürler.

benim hep vardı zaten hamilelikde büyümesin diye doktor progestan verdi bu ilaç iyi geliyormu gebelikde miyoma birde bu miyom problem olurmu doktorum merak etme ben ne miyomu olanları doğurttum dedi ama sizce?senağlama bu arada 6 haftalık hamileyim:CüvCüv::emir_bebek:

ya netten biraz araştırdım da diyo işde 6 aylıkken erken doğuma neden olur bebegin düşmesine neden olur çok korktum bu miyom nasıl birşey ya bu gece uyuyamadım korkudan birde sizinde karnınızın alt kısmında agrı sancı kramplar oluşuyormu hamilelelikde?

arkadaslar ben hamile kalmadanda 2 cm boyunda miyomum vardı hamile kalınca 4 cm oldu ve doktor plesentanın karşı duvarında dedi ve artık beslenmiycek dedi ve büyümesi durmuşdu şimdi çok karın ağrısı şikayetiyle doktora gittim ve baktı plesantayla yan yana ve 6 cm olmuş dedi erken doğum riskin var dedi kanlı akıntım olunca acil hemen hastaneye yatıcaksın dedi birde 2 gün önden gidiyordu bebek şimdi 2 gün gerilemiş yani toplam 4 günlük gerileme var yorum yaparsanız sevinirim çok üzgün ve mutsuzum:KK43:((

X