Hamile olamamak

nalethemsire

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
84
106
Selam arkadaşlar, sorum genel olarak hamile olan ve hamilelik planlayanlara olacak, yaklaşık 7 aydır bebek istiyoruz ve korunmuyoruz, yumurtlama dönemleri, düzenli ilişki vs. dikkat ediyoruz, ancak bu kadar sürede henüz hamile olamadım, hamile arkadaşlar için bu süre nasıldı, planladıktan sonra ne kadar bir sürede hamile oldular acaba, eşim de ben de konrol ve muayenelerimizi oluyoruz ve sorun görünmüyor. Bu kadar bekleme süremiz normal mi acaba?

Selam arkadaşlar, sorum genel olarak hamile olan ve hamilelik planlayanlara olacak, yaklaşık 7 aydır bebek istiyoruz ve korunmuyoruz, yumurtlama dönemleri, düzenli ilişki vs. dikkat ediyoruz, ancak bu kadar sürede henüz hamile olamadım, hamile arkadaşlar için bu süre nasıldı, planladıktan sonra ne kadar bir sürede hamile oldular acaba, eşim de ben de konrol ve muayenelerimizi oluyoruz ve sorun görünmüyor. Bu kadar bekleme süremiz normal mi acaba?
Bekleyin kimisi 11. Ayda bile kalıyor. 100 kişiden 85’i 12. Ay sonunda hamile kalmış oluyor. Benim 1 yıl oldu mesela asıl şimdi korkuyorum olmayacak hissi yaşıyorum. Çok zor ama stresten de uzak durun. 1 yılın sonunda tüm testlerinizi yaptırın eğer ki şimdilik sorun yoksa 🙏🏼

Selam arkadaşlar, sorum genel olarak hamile olan ve hamilelik planlayanlara olacak, yaklaşık 7 aydır bebek istiyoruz ve korunmuyoruz, yumurtlama dönemleri, düzenli ilişki vs. dikkat ediyoruz, ancak bu kadar sürede henüz hamile olamadım, hamile arkadaşlar için bu süre nasıldı, planladıktan sonra ne kadar bir sürede hamile oldular acaba, eşim de ben de konrol ve muayenelerimizi oluyoruz ve sorun görünmüyor. Bu kadar bekleme süremiz normal mi acaba
2 sene istemedik korunmayı bıraktım yumurtlama ne bilmediğim için aylarım boşuna gitti , ovülasyon testiyle tanıştım burda ilk ovülasyonum da hamile kaldım fakat boş gebelik geçirdim hatta bu ayda öğrenmiştim hamileliğimi kürtajdan sonra olmuyor☹️ hsg çekildim famera+ovitrelle oldum tek famera kullandım hacemat yaptırdım bissürü takviye aldım doktor doktor gezdim ama sorun görünmüyor hamile de kalmıyorum ☹️ eşimde de problem yok galiba vakti var

Folik asit kullanıyor musun?

Biz ilk istedik o ay degil diğer ay oldu. Düşük yaptım daha sonra ovulasyon testi aldım o ay hamile kaldım laboquick öneririm onda da kimyasal oldu sonraki ay laboquick ovulasyon testi ve infolicombi kullandim o ay hamile kaldım 25 haftalık olduk çok şükür

Benim 3 senedir olmuyor sebepsiz herşey normal olduğu halde. Sebepsiz infertilite denilen birşey var.
7 ay çokta uzun değil. Bir sene korunmasız ilişkiden sonra olmayınca biraz endişe olabiliyor.

Eşinizin ve senin tam kan testleri yapıldımı yani herşeye bakılıyor komple?
Eşin sperm testi verdimi?
Sen vajinal muayene, rahim emarı, ilaçlı rahim filmi bunları yaptırdınmı?

Evet ben de tetkiklerimi yaptırdım, çok önceden bi kist için ilaç kullandım, kist sorunu yok artık, uzun süredir sonuçlarım normal ultrason vs. baktırdım, eşim de kan ve sperm testi verdi normal çıktı, 7 ay sürünce bu süreç biraz endişe duymaya başladık. LeylaSultan93 LeylaSultan93

X