Hamile olabilirmiyim?

lila5

minik aşkım benim...
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2009
811
2
Kızlar kafam çok karışık şuan...
Adet tarihim hiç şaşmaz.Ama bu ay 5 gün geçti henüz bşiy de yok.Bu beş gün içinde tam 5 kez idrar testi yaptım.İnanmak için 3 farklı test denedim.
İlk adet günüm 1 gün geçtiğinde hafiften çok silik ikinci çizgi çıktı.
adet günüm 2 gün geçtiğinde başka bi testle yine aynı hafiften çok silik ikinci çizgi çıktı
adet günüm 3 gün geçtiğinde yapmadım.
adet günüm 4 gün geçtiğinde (ilk gün yaptığım testin aynısı) yine aynı hafiften çok silik ikinci çizgi çıktı
Son olarak bugün 5. günümde iki test yaptım aynı anda her zaman yaptığımda(ilk gün yaptığım testin aynısı) yine aynı hafiften çok silik ikinci çizgi çıktı çizgide hiç bir koyulaşma yok ve diğer farklı teste tek çizgi başkada bşy yok.

Belirti olarakta adet olmama, çok hafif göğüslerde şişkinlik ve ağrı,ara arada hafif kasık sancıları var.Başka hiç bir değişiklik yok.
Buna benzer birşey yaşayan oldumu fikriniz nedir?
Doktorada 2 gün daha bekleyeyim öyle gideyim diyorum...:Saruboceq:

bence şimdiden gözünaydın canım.banada aynısı olmuştu.hatta adet günümde yapmıştım.silik 2.çizgi çıkmıştı.eğer hamile olmasaydın 2.çizgi hiç çıkmazdı .ben adet olmam gereken tarihten 2 gün sonra dr.a gittim.keseyi görmüştü.seninde gidersen görülür bence.ama istersen 2 gün daha bekleyebilirsin .tabi sabredebilirsen.:ecrin_bebek:

Ayyy arkadaşım walla ne diyeyim içime su serptin...ınşallah öyledir.Son yaptığım testin negatif çıkması beni çok korkuttu...Boş yere seviniyorum diye çok üzüldüm....

canım işallah hamilesindir ama bi arkadaşımızında adeti gecikti ikinci çizgi çok silik çıktı daha sonra kan testi yaptırdı ama negatif çıktı yani artık testlere pek güven olmuyor..gerçi geç döllenmeden dolayıda olabilir ama sen en iyisi kan testi yaptır umarım bebeğin seninledir a.s.

Bencede hamilesin.Aynı durum bende de oldu..Çok silikde olsa o ikinci çizgiyi çıkıyorsa hamilesin..ıdrar testleri genelde yanılmaz..HCG algıladı demek ki...Gözün aydın..

5 günmü geçti ?
:)
benim bu ikinci gün hamileyim sanıyorum :)
kırmızı kartı görürsem hayal kırıklığı :)
inşallah hayırlı haberler

Kan testinde hemen belli olur demi?Çok heyecanlıyım çok korkuyorum...Zaten bu şekilde daha fazla bekleyemeyeceğim...

kan testini bugün içinde öğrenebilirsin bence durma git kan testi yaptır böyle beklemek daha zor

Nasıl bekliyorsun hala ya:)?

En net sonuç kandan çıkar?:)))

En fazla 1-2 saat içinde sonucu verirler..

canım umarım hamilesindir ama benim başıma da geldi ki şöyle..

geçen ay adetim 7 gün geçti hiç geçmezdi...

gecikmenin 3. 4 ve 7 günlerinde testler de 2. çizgi silik ti ama bariz belliydi..kesin hamileyim dedim..adet belirtim hiç olmadı aksine mide bulantısı baş dönmesi aşırı uyku durumum oldu...

2. çizgiler koyu değildi ama halbuki koyulaşması gerekiyordu...7. gün testten sonra adet oldum hatta o gün hiç olmadı sadece leke ertesi gün oldum atrık..

araştırdım da kimyasal gebelik dediler...

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum mesajlarınızdan dolayı.
Doktora gittim kan tahlili yaptırdım.Sonuç KıMYASAL GEBELıK.:çok üzgünüm:yani döllenme olmuş ama tutunamamış doktor bir iki güne adet olur az bir kanla atasın dedi.Adet olmazsan Perşembeye tekrar gel dedi kan tahlil yapacak.Çok zayıfta olsa dış gebelik olabilir dedi.Bakalım inşallah dış gebelik değildirde birde onla uğraşmam.
Bu olayda burdan herkese bir fikir olsun.Sakın doktara gitmeden idrar testlerine çok güvenmeyin.Silikte çıksa ikinci çizgi gebelik oluryor ancak gebeliğin KıMYASALI olabiliyor demekki...Çok üzgünün...Bütün hayallerim uçtu gitti..:KK43:((...

Ay çok üzüldüm ya.Bizde ümit vermiş gibi olduk ya.Özür dilerim.Neyse sağlık olsun tatlım.Bir başka sefer tutar inşallah.sıkma canını.bak en azından döllenme olabildiğini öğrendin.bu da güzel bişey.

çok geçmiş olsun
üşütmemeye çalışın dikkat edin
aynısını bende yaşadım
2 gün geçince test yaptım silik çıktı
hamileliği 1 hafta yaşıya bildim
1 hafta sonra aniden kanamam başaldı
bu düşükten sonra 2.ayım kısmet değilmiş

Hayırlısı olsun..

Sağlıklı bir gebelik olmadığı için vücut atıyor doktorun dediği gibi, hayırlı değilmiş demek..

Allah tan hayırlısını iste..Üzülme..

X