hamile olabilir miyim?

reticent

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2012
20
1
kızlar mrb. yeni ewliyim 4.aya yeni qirdik kornmuoruz. adetim normalde hiç sapmazdı. 28 qünde bir adet olurdum. sadece ewliliqimin 2.ayında 3 qün qecikti 3.qün qece qelmişti. qecen ay yine düzene qirip 28.qün qeldi adetim yani ayın 16sıydı. bu ay normalde 13ünde olmam qerekiyodu daha biişi yok. bu ay adetime normalde 4 qün warken adet olucakms qibi sancı qiriodu hala yok.buqnde aksam cok az sancı qirdi sanırım oldum dedim ama yok. sancıda yok smdi. eşimin qörew yeri hakkari şemdinli we askeriyede olduqumz için çıkıslar bize sıkıntılı izin felan sorun oluo. testte alamıorum. nette limonla qebelk testini oluyup yaptım o teste qöre qebelik yok. yardmcı olurssanz sewinirm. :)

sık sık lawoboya çıkma ihtiacı felan hissetmiorum. herhanqi bi asabiyetlik yok. qöqsüm zatn normalde de adetime az kala acırdı bu arada aqrıo.ucu diil ama qenel olarak aqrıo. mide bulantsı bas dönmesi qibi şeylerde yk. blmiorum ya:S

canım benım bu sekılde ne soylesek yalan olur benım hıc belırtım olmadı ne yazıkkı sana o konudada yardımcı olamıycam ama ınsallah hamılesındır korunmadıgınıza gore ıstıyorsunuz bebek rabbım gonlunuze gore versın ınsallah

haırlısıyla inşaallah canım. eşimde bende istioruz. rabbim isteyen herkese içindede bizede nasip eder inşaallah. haırlısı bakalım bi kaç qün daha beklim. cvp içinde tsk ederm:)

adet döneminde adet olcakmis gibi sancilar oldugunu cok kisiden duydum.. yani bu belirti olabilir ama iste hava-mevsim degisikliginden ya da stresten de gecikme olabilir. sen yine de test yapmaya calis en kisa zamanda ve haber ver bize de, benmerak ederim acikcasi insallah gönlünden gectigi gibi olur

inşaallah canım.tabiki haberdar ederim:) haırlısı bakalım :) cwp için tsk ederm:) limon biraz üzdü ama bakalım:)

inşaallah canım.tabiki haberdar ederim:) haırlısı bakalım :) cwp için tsk ederm:) limon biraz üzdü ama bakalım:)

yumurtlama testin var mi peki??? onunla da ögrenme sansin var, egerki ikinci cizgi cok koyu cikarsa o da hamile oldugunu gösteriyormus büyük ihtimalle tabiki yüzde yüz degil.. bir de rahimin durusu yukardaysa hamilelik ihtimali var eger asagidaysa adet yaklasmis demek oldugunu okumustum.. ama bunu da kendi basina yapamazsin, hani dr elle muayene ediyor ya iste öyle anlasiliyormus..

yumurtlma testimde de yok canm. elle öqrenmei de bilemiorum. eşime danışım bakım yaparsa yapsın ama onunda anlıcaqını sanmıorm :) ddu bakalım noolcak ayın 17sine kadr beklicem. yine sancı qirdi qöbüşüme smdi. adet olursam da olmazda bebiş de qelirse ikisininde haırlısı bakalım.

he yok öyle bir seyi yapma zaten ben aklima gelmisken söyledim sana, o sanirim drun anlayabilecegi bir sey.. evde de iste yapabilcek pek bir sey maalesef, beklemekten baska.. hayirlisi olsun bakalim..

Askeriyede kan aldırma gibi bir imkanınız varsa en kesin sonucu almıs olursunuz :) Adet belirtileriyle hamilelik belirtileri çok benzer o yüzden hakkınızda hayırlısı olsun :)

dün adet oldum kızlar 6 qün qecikti nedn böle oldu blmiorum. çok umutlanmıstım nese haırlısı bakalım. :)

dün adet oldum kızlar 6 qün qecikti nedn böle oldu blmiorum. çok umutlanmıstım nese haırlısı bakalım. :)

üzüldüm canim senin adina yaaa... hayirlisi olsun, dur bakalim daha cok zamanin var.. bi saglik sorunun yoksa er ya da gec olacak illaki.. acele etme yeterki, hele strese hic girme, en büyük düsman o zaten.. sen dra gittin mi baktirdin mi yumurtaliklarina felan???

canm idrar yllarında enfeksiyon war benm. şemdinlide ki doktorlar öyle çok bunalmıs ki baktırdım bile diemem resmen basından sawıolar. enfeksiyon için qittiqimde ultrasonla baktı dktor yumurtalıklarıma rahmime hiç bişi yk dedi. ne kadar qüwenebilirim blmiyorum bide çok acaip strese qiriorum ben. ya olmazsa ya sorun warsa die nasıl yenicem bunu bilmiorum. kafamdan hiç çıkmıo. hemde çok daha yeni ewliyken. ben yaptım olsun die düşünüorum rahatlatamıorum kendmi. eşim çok konusuo böle yapma felan die ama elimde diil. naabıcam bilmiorum

ailen nerdeki senin?? ordaki drlara itimat edemiyosan bi süreligine gitsen ailen yanina olmaz mi???

canım ailem ank. da. izine qitmemize 2.5- 3 ayımız kaldı. o zmana kadar bekleim diyorum. qitmek bi sıkıntı qelmek bi sıkıntı eşim beni böle bi yerde yalnız hiç bi yere qöndermez qeri qelirken de yalnız qetirtmez beklemek en iiisi sanırım. hormonlara felan baktırılıomus sanırım. o ne için wede doktora onu sölesem burda war mı bilmiorumda ne dicem.

evet canim hormon testi yapiolar, olmadi rahim filmi, tüpler acikmi kapalimi ona bakiyorlar... hormon testi ve ultrason tedavisi birlikte yapiliyo en iyi sonucu almak icin.. ben hepsini yaptirdim sira rahim filminde bi o kaldi.. trde olsam onuda yaptirirdim ama yurtdisinda oldugum icin vicdanli bi dru yeni buldum o yüzden anca yaptiriyorum.. merak ettigin bir sey varsa sor tatlim..

öncelkle çok tsk ederim cwp werdiqn için. birine anlatmak qerçekten çok rahatlatıo. dktora qittiqmde o zman hormon testime baktrmak istiorum deim. umarım burada öyle bişe wardır. en azından bi sorun warsa önceden önlemi alınır tedawi olurum ilaçla felan

ne tatlim ne yapiyorum sanki.. sen simdi gidip desen bile dr sana adet olunca gel dicek cünkü hormon testi o zaman yapiliyor, testten önce ya da yani uygun bi zamanda ultrasonla bakar. hani kist felan var mi diye.. bu asamada hic sorun cikmazsa muhtemelen esinden test ister, azten erkeklerde iki seye bakiyorlar biri varikozel digeri sperm degerleri, erkeklerd ebizdeki gibi karisik degil.. onda da sorun cikmazsa rahim filmi yapiliyor.. eger tüpler tikaliysa ona göre bi tedavi uygular drun ama konuda maalesef bilgim yok.. eger tikali degilse yumurtlama da bi sorun varsa mesela pko gibi olabilir (bende pko var) yumurtlamayi destekleyici ilac verir, yumurta takibi yapar.. yani asama asagi yukari böyle.. rahim yapisiyla ilgili durumlar felan da var kalin ya da ince gibi.. iste hepsinebakar dr.. bazen cok basit bir sey olabiliyo.. mesela süt hormonu diye bilinen prolaktin hormonu yüskekse engel oluyo hamilelige.. bi ilacla da düsürülüyo ya da guatr da ayni sekilde.. iste hormon testlerinde bunlara da bakiyorlar.. umarim hic birine gerek kalmaz canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…