Hamile Miyim?

sahmeeraan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
16
13
27
Arkadaşlar herkese merhabalar, uzun yıllardır devam eden yılda 1-2 defaya mahsus regl gecikmelerim oluyor. son 3 aydır eşimle korunmasız ilişki yaşıyoruz ve bu sefer reglim gecikti. (5 Aralıkta bitti en son) idrar testi yaptım negatif çıktı. Doktora gittim, ultrason ile kontrol etti 'kese göremiyorum ama sana progestan ampul vericem, 3 ampulu tek seferde yaptır, 9 gün içerisinde regl olursan 2. günü gel hormon testi yapalım, regl olmazsan gebelik durumu var mı bakalım eğer gebeysen de bu iğne bebeği korur zarar vermez' dedi. İğneyi 3 gün önce yaptırdım, halen regl olmadım. Ancak benim kafam karıştı böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Daha önce tanısı konmuş bir hastalığınız var mı pcos gibi

Daha önce tanısı konmuş bir hastalığınız var mı pcos gibi
Yok hayır, hatta üniversite dönemimde regl gecikmesi için gitmiştim, gayet sağlıklısın stres demişti. Bu gidişimde de ultrasondan baktı iyice sadece o ilacı verdi olmazsan gel, olursan da ikinci günü gelip hormon testi verirsin dedi

Yani şöyle tarihlerimiz tutuyor ben de o zamanda gebe kaldım. Hamile olsaydınız illaki ultrasonda çıkardı biz keseyi gördük bu hafta. Bazen yılda 1 kere kadınlarda böyle gecikmeler normal ilaç vs kullanıysanız. Mesela ben geçen yıl Zona oldum ilaç adetimi 15 gün geciktirdi.

Hiç ilaç kullanmadım, belki stres sebeplidir kan falan da istemedi çünkü, gebelik belirtisi olsa irdelerdi doktor da tahminimce, 23üne kadar bekleyeceğim bakalım, regl olmazsam yine o zaman süreci görmüş olurum regl olmamak ne kötü bir şeymiş

İnsan kendini çok sıkıyor gebelikte yoksa adet olamadım diye. Bilirim. Aman sağlık olsun bir sorun olmasın da hepsinin üstesinden geliniyor. Kendinizi rahatlatın biraz bir de sanırım Kegel egzersizleriydi adı sökülmeyi sağlayan onu deneyin.

Çok haklısınız, bir de çocuk olsun çok istiyoruz ki denemek için de çok başındayız farkındayım, sadece insan merak ediyor ve korkuyor... Ah çok sağ olun araştırayım

Arkadaşlar adet günümden 4 gün gecikti test yaptım beyaz çizgi oldu ilk defa ne anlama geliyor acaba yorum yapar mısınız ?

Eklentiler

• AF0CA5A0-739E-41E5-A996-575A7866E768.jpeg
    88,6 KB · Görüntüleme: 59
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…